Editörler : Pangaea
27 Aralık 2018 13:53

Kpss demek beklemek demek

Acilen bu duruma bi çare bulmaları lazım.

sınava girersin, sınav sonucunu beklersin.

sınav sonucu gelir, branş sıralamasını beklersin.

branş sıralaması gelir, kontenjanları beklersin.

kontenjan gelir, tercih yapıp sonucunu beklersin.

sonuç gelir, güvenlik soruşturması beklersin.

güvenlik soruşturmasını geçer, kurumun çağırmasın beklersin.

diğer atamaları bekleyenleri saymıyorum bile.

arkadaş sınava yazın girdik, yeni yıla gireceğiz daha yerleşip yerleşmediğimiz belli değil. sınavdan minimum 8-9 ay sonra işe başlıyorsun...

branş sırası açıklamak, tercih sonucu açıklamak tek tuşluk iş gerekli yazılımınız varsa. (ki var)

kadroları da her yıl belli iki tarihte açıklarsın. sınavı da ilk kontenjan açıklanmadan 1 ay önce yaparsın. bitti gitti işte.

mesela;

30.06 * sınav

30.07 * sınav sonucu

31.07 * branş sıralaması (evet 1 günde yapılabilir, bir tık ile hemde yazılımları var)

01.08 * kontenjan açıklanması

05.08-15.08 * tercih dönemi

16.08 * yerleştirme (evet 1 günde yapılabilir, bir tık ile hemde yazılımları var)

bir buçuk ayda halloldu iş. güvenlik soruşturması da max 2 ay artık. maksimum dört buçuk-beş ayda bitti iş. çok mu zor?

umudunordusu
Kapalı
27 Aralık 2018 13:58

Mevzu atanmak değil biz beklemryi seviyoruz... Ulan ne hallere düştük ya

Quetzicoatl
Genel Müdür
27 Aralık 2018 14:04

Kadro sayılarını azalttılar olmadı.

Belediyeleri merkezi atamalardan çıkardılar olmadı.

Birçok kurumu açıktan mülakatlı alımlara geçirdiler olmadı.

5-6 ay güvenlik soruşturması yapıp milleti bıktırmaya çalıştılar olmadı.

Millet, son çare olarak yine KPSS'ye sarıldı.

En sonunda asgari ücretle memur maaşını eşit düzeye getirip işi kökten halletmeyi düşünüyorlar. Ne demişler: "Herkes hak ettiği gibi yönetilir."

Dark.N
Kapalı
27 Aralık 2018 15:36

Yerleştirme sonuçları zaten çoktan sizin belirttiğiniz tarihlerdeki dönemlerde okunup hazırlanmıştır ancak öyle hemen kamuoyuna duyurulamıyor işte. Bürokratik süreçlerden geçmesi gerek, tekrar tekrar kontroller hataya mahal bırakmayacak şekilde yapılıyor. Onay süreçleri var bir sürü imzadan geçiyor vs. Sadece okuyup yazılımla yerleştirmekten ibaret olsa 1 haftada biterdi her şey. Öyle bir dünya yok. Sonra bi hata olduğunda ösym'nin kapısına dayanıp bonom sonocom hotoloo yaaa bokon istafaa, sonov optoool olsooon diye ağlayıp sızlanırsınız

Quetzicoatl, 5 yıl önce

En sonunda asgari ücretle memur maaşını eşit düzeye getirip işi kökten halletmeyi düşünüyorlar. Ne demişler: "Herkes hak ettiği gibi yönetilir."

orion07
Genel Müdür
27 Aralık 2018 16:06

terörist olup olmadığımızı mı araştırıyorlar.

bu nasıl memlekettir arkadaş.

neyin güvenliği ?

sen oraya elini kolunu sallaya sallaya girerken bu insanları neden 9 ay bekletiyorsun ?

not:atanma durumum yok, tercih dahi yapmadım

orion07
Genel Müdür
27 Aralık 2018 16:07

abicim başka yerde oyna

Dark.N, 5 yıl önce

Yerleştirme sonuçları zaten çoktan sizin belirttiğiniz tarihlerdeki dönemlerde okunup hazırlanmıştır ancak öyle hemen kamuoyuna duyurulamıyor işte. Bürokratik süreçlerden geçmesi gerek, tekrar tekrar kontroller hataya mahal bırakmayacak şekilde yapılıyor. Onay süreçleri var bir sürü imzadan geçiyor vs. Sadece okuyup yazılımla yerleştirmekten ibaret olsa 1 haftada biterdi her şey. Öyle bir dünya yok. Sonra bi hata olduğunda ösym'nin kapısına dayanıp bonom sonocom hotoloo yaaa bokon istafaa, sonov optoool olsooon diye ağlayıp sızlanırsınız

Dark.N
Kapalı
27 Aralık 2018 16:21

Neden acaba kimsenin gerçekleri duymaya tahammülü yok? Hep fantazi dünyasında yaşamak istiyorsunuz? Hiçbir şeye tahammülünüz yok çalışmak, didinmek, sebat etmek asla yok ama hep devletten iste babam iste. Hep size versinler alın; siz bir şey vermeyin. Bence bu ülkenin gelişebilmesi için belli başlı temel sektörler harici (güvenlik,sağlık vs) bütün kurumlar özelleşmeli. Eğitim sektörü sil baştan yenilemeli. Öğretmenler çok yetersiz mesela yan gel yat denetleme yok bişey yok ohh onları teşvik edecek, kaliteli olmalarını sağlayacak bir sistem şart

orion07, 5 yıl önce

abicim başka yerde oyna

orion07
Genel Müdür
27 Aralık 2018 16:39

ameriga diyor galaxy, ışık yılı

sen diyorsun hoşaf mı komposto mu ?

hacı o zaman ne işin var bu forumda ?

git kendini özel sektöre ada.

Dark.N, 5 yıl önce

Neden acaba kimsenin gerçekleri duymaya tahammülü yok? Hep fantazi dünyasında yaşamak istiyorsunuz? Hiçbir şeye tahammülünüz yok çalışmak, didinmek, sebat etmek asla yok ama hep devletten iste babam iste. Hep size versinler alın; siz bir şey vermeyin. Bence bu ülkenin gelişebilmesi için belli başlı temel sektörler harici (güvenlik,sağlık vs) bütün kurumlar özelleşmeli. Eğitim sektörü sil baştan yenilemeli. Öğretmenler çok yetersiz mesela yan gel yat denetleme yok bişey yok ohh onları teşvik edecek, kaliteli olmalarını sağlayacak bir sistem şart

buro.101
Şef
27 Aralık 2018 17:02

lan hırram nerede gördün sen Türkiye de özelleşince iyileşen bir şey.

Telekom özelleşti battı gitti.

Şeker fabrikaları özelleşti üretim artacağına düştü.

Elektrik dağıtım şirketleri özelleşti ek ödemeler faturanın yarısına vardı. Yok fatura okumasıydı, yok kayıp-kaçak bedeliydi.

Elektrik santralleri özellere devredildi dolar yükseldi adamlar kar edemiyoruz diye anında kapadılar santralleri. Devlet çıkmış olsaydı üretimden belki ülkenin yarısı elektriksiz oturuyordu şu an.

Demiryollarını özel şirketlere yaptırdılar adamlar doğru düzgün dolgu yapmadılar tren devrildi, sinyalizasyon yapamadı trenler çarpıştı, İstanbul tarafında 2-3 kere yüklenici değişti neredeyse 10 yılı oldu Anadolu yakasındaki başlıca raylı sistem kapalı.

20,30 yıllık etleri yiyen askerler zehirlenmezken yemekhaneler özelleşti asker zehirlendi.

Otoyollar özelleşti milleti HGS den geçirmeyip elden para topluyorlar sonra bir de para ödemeden geçti diye ceza kesiyorlar

Özel okullar(Bir kaç tane kaliteli hariç) yıllardır yerinde sayıyor. Ucuz öğretmen bulmak için gidip yeniyetme öğretmenleri, ana sınıfına sokaktan çevirdikleri işsizleri alıyorlar.

Dark.N, 5 yıl önce

yiiit1356
Yasaklı
27 Aralık 2018 17:05

çünkü özel sektörde modern köleliği insanlar bir türlü kabul edemiyor. edemediği için ne kadar zor olursa olsun yine giriyorlar. artık 1 kişi alacaklarını iddia etseler yine 1 milyon kişi girer ve o 1 kişi olmaya çalışır. o durumdayız çünkü.

özel sektördeki patronları kendini köle etmek pahasına zengin etmenin anlamsızlığı bizi buna yöneltiyor.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Dark.N
Kapalı
27 Aralık 2018 18:04

Dünyanın her yerinde bu böyledir sadece Türkiye'ye özgü bir şey değil yani. İyi bir pozisyon ve dolgun maaşlı bir iş olduğunda başvuru herhalde yüksek olacak bi siz değilsiniz akıllı sonuçta.

yiiit1356, 5 yıl önce

çünkü özel sektörde modern köleliği insanlar bir türlü kabul edemiyor. edemediği için ne kadar zor olursa olsun yine giriyorlar. artık 1 kişi alacaklarını iddia etseler yine 1 milyon kişi girer ve o 1 kişi olmaya çalışır. o durumdayız çünkü.

özel sektördeki patronları kendini köle etmek pahasına zengin etmenin anlamsızlığı bizi buna yöneltiyor.

yiiit1356
Yasaklı
27 Aralık 2018 21:32

yakın zamanda bir psikoloğa görün. ciddiyim.

Dark.N, 5 yıl önce

Dünyanın her yerinde bu böyledir sadece Türkiye'ye özgü bir şey değil yani. İyi bir pozisyon ve dolgun maaşlı bir iş olduğunda başvuru herhalde yüksek olacak bi siz değilsiniz akıllı sonuçta.

Dark.N
Kapalı
27 Aralık 2018 21:42

Neden? Buna sen mi karar vereceksin

yiiit1356, 5 yıl önce

yakın zamanda bir psikoloğa görün. ciddiyim.

yiiit1356
Yasaklı
27 Aralık 2018 21:44

karar verecek olan sensin ben sadece öneride bulunuyorum. 100den fazla psikoloji kitabı okumuş biri olarak söylüyorum bunu. istersen gitme , etrafındaki insanlardan biri ben olmadıkça sıkıntı yok.

Dark.N, 5 yıl önce

Neden? Buna sen mi karar vereceksin

Dark.N
Kapalı
27 Aralık 2018 21:46

Psikoloji kitabı okuyunca psikiyatr mı oldun hemen :D İnsanlara teşhis koyuyorsun. Bu ülkede zaten herkes mükemmel, olağanüstü bi şey. İnstagram hesaplarına 5 dakika bakınca görebiliyoruz bunu.

yiiit1356, 5 yıl önce

karar verecek olan sensin ben sadece öneride bulunuyorum. 100den fazla psikoloji kitabı okumuş biri olarak söylüyorum bunu. istersen gitme , etrafındaki insanlardan biri ben olmadıkça sıkıntı yok.

elektrikyok
Memur
27 Aralık 2018 22:02

birader sen her şeye karşı görüşte olmak zorunda mısın cidden? her konuda birilerini bokluyorsun o yüzden sordum.

Dark.N, 5 yıl önce

Psikoloji kitabı okuyunca psikiyatr mı oldun hemen :D İnsanlara teşhis koyuyorsun. Bu ülkede zaten herkes mükemmel, olağanüstü bi şey. İnstagram hesaplarına 5 dakika bakınca görebiliyoruz bunu.

27 Aralık 2018 22:02

mustafa pektemek gol demek.. tamam tamam vurmayın :)

Dark.N
Kapalı
27 Aralık 2018 22:04

Hayır ben mantıklı olan her şeyle aynı görüşteyim; abes ve saçma, zaman kaybı olan şeylerle ise farklı görüşteyim hep

elektrikyok, 5 yıl önce

birader sen her şeye karşı görüşte olmak zorunda mısın cidden? her konuda birilerini bokluyorsun o yüzden sordum.

Quetzicoatl
Genel Müdür
27 Aralık 2018 22:04

Memur maaşlarının enflasyon karşısında sürekli erimesi ve buna göz yumulması, artık eskisi kadar kadrolu memur alımı yapılmaması, sözleşmeli öğretmenlik furyasıyla birlikte bütün unvanlarda bu sisteme geçilmesi, merkezi atamaya ayrılan kadroların 10.000'lerden 1.000'lere kadar azaltılması, daha çok engellilere, eski hükümlülere, şehit-gazi yakınlarına ve yurtlarda büyüyenlere öncelik verilmesi vs... KPSS kaldırılmasa bile işlevsiz hale getirilmek isteniyor. (Çünkü bu muazzam gelirden mahrum kalmak istemiyorlar)

Böylesine adil bir sistemi ortadan kaldırmak isteyenlerin amacını az çok tahmin edebiliyorsunuz sanırım.

yiiit1356, 5 yıl önce

Dark.N
Kapalı
27 Aralık 2018 22:11

Ben de merkezi atamaların kaldırılması taraftarıyım. Niye derseniz kurumlara bir noktada hak veriyorum. Meslekleri hakkında zerre kadar bilgisi olmayan kişiler veya iki kelimeyi bir araya getirme yeteneği olmayan, iletişimi zayıf, asosyal vs. kişiler kpss'de 90 üstü yapıp en iyi kurumlara girebiliyorlar ama mesleki bilgileri sıfır nerdeyse hiç yok. Ama mülakat sistemi olduğunda ise en azından daha düşük puan yapmış ama diğer yetenekleriyle göze çarpan kişiler seçilecek. Hiç torpil vs. dönecek diye düşünmeyin çünkü kpss tamamen saf dışı bırakılmış değil ve açılan sıralama ilanlarına baktığınızda mülakata çağrılan kişilerin sayısı minimum 90'a kadar düşüyor en fazla.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Memur maaşlarının enflasyon karşısında sürekli erimesi ve buna göz yumulması, artık eskisi kadar kadrolu memur alımı yapılmaması, sözleşmeli öğretmenlik furyasıyla birlikte bütün unvanlarda bu sisteme geçilmesi, merkezi atamaya ayrılan kadroların 10.000'lerden 1.000'lere kadar azaltılması, daha çok engellilere, eski hükümlülere, şehit-gazi yakınlarına ve yurtlarda büyüyenlere öncelik verilmesi vs... KPSS kaldırılmasa bile işlevsiz hale getirilmek isteniyor. (Çünkü bu muazzam gelirden mahrum kalmak istemiyorlar)

Böylesine adil bir sistemi ortadan kaldırmak isteyenlerin amacını az çok tahmin edebiliyorsunuz sanırım.

Quetzicoatl
Genel Müdür
27 Aralık 2018 22:21

Kaç defa mülakata katıldın? 5 dakikalık mülakatta kimin, hangi yeteneğini/yeterliliğini ölçebilirsin? Yahu sen Avrupa'da falan mı yaşıyorsun? Cidden mülakat denen zımbırtının neye hizmet ettiğini bilmiyor musun?

Dark.N, 5 yıl önce

Ben de merkezi atamaların kaldırılması taraftarıyım. Niye derseniz kurumlara bir noktada hak veriyorum. Meslekleri hakkında zerre kadar bilgisi olmayan kişiler veya iki kelimeyi bir araya getirme yeteneği olmayan, iletişimi zayıf, asosyal vs. kişiler kpss'de 90 üstü yapıp en iyi kurumlara girebiliyorlar ama mesleki bilgileri sıfır nerdeyse hiç yok. Ama mülakat sistemi olduğunda ise en azından daha düşük puan yapmış ama diğer yetenekleriyle göze çarpan kişiler seçilecek. Hiç torpil vs. dönecek diye düşünmeyin çünkü kpss tamamen saf dışı bırakılmış değil ve açılan sıralama ilanlarına baktığınızda mülakata çağrılan kişilerin sayısı minimum 90'a kadar düşüyor en fazla.

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi