Editörler : Mehmet Balci
09 Ocak 2019 21:32

Cemred
Aday Memur

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar gibi bir şey olmuş. Adam Türkiye derecesi yapmış bunu yapmak kolay mı atanabilecek en güzel kuruma atanmış şimdi kafası rahattır emeğinin karşılığını almış. Burada toplumsal mesaj vermeye gerek yok şartlar ortada para belki her şey değil ama bir çok şey parayla oluyor. En yüksek maaş veren kurumda DHMİ. Kadro yakacağını hiç sanmıyorum adam kafasını kullanmış. Neden rahat bir işi ve yüksek maaşı bırakıp da hastane ortamını seçsin ki ? Sınava isteyen herkes giriyor ve şundan da eminim yüksek puan alan arkadaşların bir çoğunun ilk hedefi DHMİ. Bu devirde doktorluk hariç hiç bir mesleğin önemi ve cazibesi kalmadı maalesef. Arkadaş okuyorsa canı gönülden tebrik ederim ve helal olsun derim.

Beyaz0006, 4 ay önce - Alıntıya git
Başlıkta adı gecen kişi benım öncelikle düşünceleriniz için size teşekkür ediyorum. Şu 4 sayfa yorumu ağzım bir karış açık okudum daha adımı cinsiyetimi bile bilmeyen insanların hakkımda böylesine konuşması beni gerçekten çok şaşırttı. Bakıyorum ne şımarıklığım kalmış ne vizyonsuzluğum ne mesleğimi bir kenara atışım ne paraya tapışım. Hakkımda ve yaşamımla ilgili en ufak fikri olmayan neden böyle bir tercih yaptığım hakkında ucuz tahminlerden ileri fikri olmayan kişilerin böylesine atıp tutuyor olmasını yaşadıkları strese veriyorum. Ama bu şekilde saygısız yorumlara tahammül edeceğim anlamına da gelmiyor. Herkes kendi hayatını yaşasın arkadaşlar haydi
09 Ocak 2019 22:04

Quetzicoatl
Daire Başkanı
Başlıkta adı gecen kişi benım öncelikle düşünceleriniz için size teşekkür ediyorum. Şu 4 sayfa yorumu ağzım bir karış açık okudum daha adımı cinsiyetimi bile bilmeyen insanların hakkımda böylesine konuşması beni gerçekten çok şaşırttı. Bakıyorum ne şımarıklığım kalmış ne vizyonsuzluğum ne mesleğimi bir kenara atışım ne paraya tapışım. Hakkımda ve yaşamımla ilgili en ufak fikri olmayan neden böyle bir tercih yaptığım hakkında ucuz tahminlerden ileri fikri olmayan kişilerin böylesine atıp tutuyor olmasını yaşadıkları strese veriyorum. Ama bu şekilde saygısız yorumlara tahammül edeceğim anlamına da gelmiyor. Herkes kendi hayatını yaşasın arkadaşlar haydi
Cemred, 4 ay önce - Alıntıya git

Milyonlar tek yürek oldu, tek bir sorunun cevabını bekliyor.

Diyetisyenlik gibi bir meslek dururken neden düz memurluk? Diyetisyenlik için de tercih verecek misiniz?

09 Ocak 2019 23:04

kaplumbaga155
Şube Müdürü

Milyonlar tek yürek oldu, tek bir sorunun cevabını bekliyor.

Diyetisyenlik gibi bir meslek dururken neden düz memurluk? Diyetisyenlik için de tercih verecek misiniz?

Quetzicoatl, 4 ay önce - Alıntıya git

milyonlar düz memurluk denilip küçümsenen meslekle diyetisyenliğin maaşlarına da baksın cevabı bulurlar ;)

kendi mesleği derlerse türkiyede tıp hukuk hariç kim kendi mesleğini yapıyor?

10 Ocak 2019 01:37

fatihsaglam61
Milleti bu sınavdan 99 almaya mecbur edenler 50 bile alamaz.bu düzeni kim değiştirecek,
10 Ocak 2019 07:44

Nuke52
Aday Memur

Seninle her türlü iddiasına varım DHMİ de teknik hizmet tazminatını düz memura vermezler !

mosyomemur, 4 ay önce - Alıntıya git
Mevzu seyrüsefer tazminatını almak değil. Gerekte yok. Düz memurda halihazırda ocakta 6500 gibi bir rakam alır ki buda öyle diğer kurumlarla eşit falan değil. Fark yok diyosun. Bende ciddi fark var diyorum.
10 Ocak 2019 08:25

aim95plus
Aday Memur

milyonlar düz memurluk denilip küçümsenen meslekle diyetisyenliğin maaşlarına da baksın cevabı bulurlar ;)

kendi mesleği derlerse türkiyede tıp hukuk hariç kim kendi mesleğini yapıyor?

kaplumbaga155, 4 ay önce - Alıntıya git

Bu yoruma eksi verenler amacınız insanları tercih vermekten vazgeçirmek mi?

DHMİ en yüksek maaş veren kurumların başında gelir.

10 Ocak 2019 13:26

kaplumbaga155
Şube Müdürü

Bu yoruma eksi verenler amacınız insanları tercih vermekten vazgeçirmek mi?

DHMİ en yüksek maaş veren kurumların başında gelir.

aim95plus, 4 ay önce - Alıntıya git

alıntıladığım arkadaşın yan botları onlar :) muhtemelen önünde çok kişi var ve onların dhmi gitmesini istemiyo. daha çok çalışsa belki daha yüksek puan alıp onların önüne geçecek ama herkes kendi işini yapsın :( diye ağlamak daha kolay geliyor.

10 Ocak 2019 13:58

yiiit1356
Şube Müdürü

alıntıladığım arkadaşın yan botları onlar :) muhtemelen önünde çok kişi var ve onların dhmi gitmesini istemiyo. daha çok çalışsa belki daha yüksek puan alıp onların önüne geçecek ama herkes kendi işini yapsın :( diye ağlamak daha kolay geliyor.

kaplumbaga155, 4 ay önce - Alıntıya git

alıntıladığın arkadaşı babası eldivenle sevmiş küçükken. o yüzden çok sevgisiz büyümüş. saçma sapan etrafa saldırmaktan başka bir işi olmayan loser kendisi :)

11 Ocak 2019 11:02

integralfxdx
Memur
Hocam sizi tebrik ediyorum. Ben olsam aynısını yapardım. Burda ciyaklayanların çoğunun gözü o kurumda o düz memurluk diyerek küçümsedikleri işte. Birçoğu İİBF'li düşük puanlarla oralara atanma hayali kuruyorlardı fakat 4001 'e kayınca kadrolar havalarını aldılar. Haliyle ondan bu yaygaraları. DHMİ düz memur 6.5-7 lira maaş alacak diyeceğim bu kadar .
11 Ocak 2019 12:56

thecaptain
Memur

Şer cephesi toplanmış yine :) Kaale almayıp cevap vermiyorsun ama her gün bir tanesi kuduz gibi üstünüze saldırıyor. Yöneticiler asla bir şey yapmıyor ama gelip benim mesajlarımı siliyor burada.

Anlatılmak isteneni sadece kafasızlar anlamaz. Kimse düz memurluğu küçümsemedi. Sonuçta bir iibflinin düz memur olacağını varsayarsak yapacağımız işi neden küçümseyelim. Önceki sayfalarda bu konuyla ilgili bir şeyler yazmıştım. 1 kerede algılayamıyorsanız tekrar okuyun. Herkes kendi işini yapsın dediğimizde bir kesimin zoruna gidiyor. Bir sağlıkçının, mühendisin, öğretmenin düz memurlukta işi olmaması gerekir. Empati yoksunlarının bunu anlamasını beklemiyorum. Ancak kendi kadroları dağıtılırsa bunun ne kadar saçma bir uygulama olduğuna kanaat getirirler. Zaten saldıranların bir kısmının kuyruk acısı var, birkaç kelimeyi bir araya getirince laf soktuklarını zannediyorlar gariplerim.

Kendi kadrolarımız neden dağıtılıyor dediğimizde suçlu biz oluyoruz. Sanal alem gerçekten tuhaf bir yer. Ama suç, bu saçmalığa izin verip bizim fakülteyi gereksizlerin ağzına sakız edenlerde.

4001 belasının kaldırılması, kaldırılmıyorsa bile minimuma indirilmesi konusunda çalışmak her iibflinin görevidir. Aksi taktirde kadrolarımız işgal edildiği gibi bir de şöyle tiplerle muhattap olmak zorunda kalıyorsunuz.

11 Ocak 2019 20:36

Watters
Aday Memur

Sozlesmeli atanmis biri merkezi alimdan dhmi ye tercih verebilir mi ? İstifasi kabul olursa?

12 Ocak 2019 10:03

aim95plus
Aday Memur

Şer cephesi toplanmış yine :) Kaale almayıp cevap vermiyorsun ama her gün bir tanesi kuduz gibi üstünüze saldırıyor. Yöneticiler asla bir şey yapmıyor ama gelip benim mesajlarımı siliyor burada.

Anlatılmak isteneni sadece kafasızlar anlamaz. Kimse düz memurluğu küçümsemedi. Sonuçta bir iibflinin düz memur olacağını varsayarsak yapacağımız işi neden küçümseyelim. Önceki sayfalarda bu konuyla ilgili bir şeyler yazmıştım. 1 kerede algılayamıyorsanız tekrar okuyun. Herkes kendi işini yapsın dediğimizde bir kesimin zoruna gidiyor. Bir sağlıkçının, mühendisin, öğretmenin düz memurlukta işi olmaması gerekir. Empati yoksunlarının bunu anlamasını beklemiyorum. Ancak kendi kadroları dağıtılırsa bunun ne kadar saçma bir uygulama olduğuna kanaat getirirler. Zaten saldıranların bir kısmının kuyruk acısı var, birkaç kelimeyi bir araya getirince laf soktuklarını zannediyorlar gariplerim.

Kendi kadrolarımız neden dağıtılıyor dediğimizde suçlu biz oluyoruz. Sanal alem gerçekten tuhaf bir yer. Ama suç, bu saçmalığa izin verip bizim fakülteyi gereksizlerin ağzına sakız edenlerde.

4001 belasının kaldırılması, kaldırılmıyorsa bile minimuma indirilmesi konusunda çalışmak her iibflinin görevidir. Aksi taktirde kadrolarımız işgal edildiği gibi bir de şöyle tiplerle muhattap olmak zorunda kalıyorsunuz.

thecaptain, 4 ay önce - Alıntıya git

Kimse DHMİ harici diğer kurumların 4001 alımı için yanıp tutuşmuyor.

Anlamamakta ısrar ettiğiniz konu bu olsa gerek.

Ayrıca diğer bölümler 4001 den tercih verdiklerinde iibf mezunlarının elinden 4001 tercihi verme hakkı alınmıyor.Kim p3 ten yüksek puan alırsa o atanıyor.

12 Ocak 2019 12:26

thecaptain
Memur

Kimse DHMİ harici diğer kurumların 4001 alımı için yanıp tutuşmuyor.

Anlamamakta ısrar ettiğiniz konu bu olsa gerek.

Ayrıca diğer bölümler 4001 den tercih verdiklerinde iibf mezunlarının elinden 4001 tercihi verme hakkı alınmıyor.Kim p3 ten yüksek puan alırsa o atanıyor.

aim95plus, 4 ay önce - Alıntıya git

Bu mesajı gayrıciddi yazdığınızı varsayıyorum ama yine de açıklama yapacağım. Dhmi'de düz memurluk için 4001'e ayrılan kadro 50 civarı. Dhmi harici Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 , Dışişleri Bakanlığı 10 kişilik alım yapmış 4001'den. Bir de 2 üniversite var onun üzerinde çok durmuyorum. Tablo bu şekildeyken en çok bu kurumu konuşmamız doğal değil mi sizce de? Sayıları görmeyip spesifik baktığımızda da bir iibflinin ilk amacı bu kuruma girmektir. Bu, kısmi olarak elimizden alındığında tepki göstermemiz normal değil mi ?

İibfnin içinde 20'den fazla bölüm var bu bölümlerin 7-8 tanesinden ciddi sayıda aday bu sınava giriyor. 90 ve üzeri alan 520'den fazla aday var. Ayrıca alımlarımızın %90'ı ortak koddan alım yapıyor. Yani tüm fakülte bölümleri tercih yapabiliyor. Biz birbirimizle rekabet halindeyken dalga geçer gibi kadrolarımız 4001'e açılıyor. Ayrıca bu kurum, bir önceki sınavın 4 atamasında sadece 1 kişilik kontenjan verdi 4001'e.

En çok mezunu olan fakülte olmamıza rağmen komik sayıda kadro verip bunun bir kısmını herkese açmak adalet değildir. Çok basit şekilde açıklamaya çalıştım ama anlayıp anlamamak size kalmış.

14 Ocak 2019 10:36

Beyaz0006
Memur

Hocam tekrardan tebrik ederim. Boş verin ağzı olan konuşuyor işte. Kafanız rahat olsun emeğinizin karşılığını aldınız. KİM BİLİR NE ŞARTLARDA NASIL ÇALIŞTINIZ.Derece yapmışsınız kolay değil. Size yeni hayatınızda başarılar diliyorum.

16 Ocak 2019 11:09

cacapon
Aday Memur

Bu mesajı gayrıciddi yazdığınızı varsayıyorum ama yine de açıklama yapacağım. Dhmi'de düz memurluk için 4001'e ayrılan kadro 50 civarı. Dhmi harici Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 , Dışişleri Bakanlığı 10 kişilik alım yapmış 4001'den. Bir de 2 üniversite var onun üzerinde çok durmuyorum. Tablo bu şekildeyken en çok bu kurumu konuşmamız doğal değil mi sizce de? Sayıları görmeyip spesifik baktığımızda da bir iibflinin ilk amacı bu kuruma girmektir. Bu, kısmi olarak elimizden alındığında tepki göstermemiz normal değil mi ?

İibfnin içinde 20'den fazla bölüm var bu bölümlerin 7-8 tanesinden ciddi sayıda aday bu sınava giriyor. 90 ve üzeri alan 520'den fazla aday var. Ayrıca alımlarımızın %90'ı ortak koddan alım yapıyor. Yani tüm fakülte bölümleri tercih yapabiliyor. Biz birbirimizle rekabet halindeyken dalga geçer gibi kadrolarımız 4001'e açılıyor. Ayrıca bu kurum, bir önceki sınavın 4 atamasında sadece 1 kişilik kontenjan verdi 4001'e.

En çok mezunu olan fakülte olmamıza rağmen komik sayıda kadro verip bunun bir kısmını herkese açmak adalet değildir. Çok basit şekilde açıklamaya çalıştım ama anlayıp anlamamak size kalmış.

thecaptain, 4 ay önce - Alıntıya git
Demek ki DHMİ yüksek puan almış daha başarılı kişilere kurumunda yer vermek istiyor, bir de burdan bak olaya.
22 Ocak 2019 11:26

yeşilgezegen
Aday Memur

Sağlık bakanlığı alım yaptığında ilk fırsatta kaçacak biridir muhtemelen. Kadro yakmalar sonucu dhmi 4001den alım yaptığına pişman olacak.

thecaptain, 5 ay önce - Alıntıya git

dhmi kit değil mi ? nasıl istediği gibi ordan oraya geçebilsin ki 2 yıl şartı yok mu?

22 Ocak 2019 11:34

kaplumbaga155
Şube Müdürü

e ne güzel işte düz memurluğu küçümsememişsiniz o zaman anlamanızda bi problem yoksa anlarsınız arkadaşın neden 99 puanla düz memurluk seçtiğini :) problem çözülmüş oluyor.

14 Mart 2019 21:05

DenizDirek33
Aday Memur
Küçümsemek denmez ona. Büyütmemek denir. Bak boş tartışıyorsun. Zaten lisans mezunu alıyorlar düz memurları. Ama memura harcırah yatırsın diye iibf liye ihtiyaç yok. Ftr de yapar biyoloji mezunuda yapar iibf de yapar. Yarış al puanı sen yap. Ama milyon dolarlık makinelerin başına ortaöğretim mezunu teknisyende gerekiyor. Teknikerde gerekiyor. Mühendiste gerekiyor. Ki alınıyor zaten. Ve bu eurocontrol tarafından mecburi tutulmuş bişey. Zannetmeki orda ekonomik analiz yapılıyor. Anlayın artık şunu. Ama illa bizim hakkımız diyorsan. Bak sana örnekli yol. Arff ler önceden 3001 ile alınıyordu. Sivil savunma ve itfaiyecilik mezunları ki bunlar o zaman 2-3 bin kişi yoktu dedilerki bu iş bizim bölümün hakkı. Bölüm şartı gelmeli. Dernekle birleştiler genel müdürlüğe aktardılar o kadarcık insan duyurdular seslerini ve aldılar kadroyu. 60 lı puanlarla kaç kişi atandı ocakta 6300 lira maaş alacaklar. Siz bilmem kaç yüzbin tane mezunsunuz. Toplanın dile getirin kovalayın alın hakkınızsa. Memurlar nette biyere varamazsın.
Nuke52, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam şimdi alımlarımız bölündü ve azaldı ssi mezunuyum 83 puanla umutsuzum

Toplam 98 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?