Editörler : oto-danisman-expert
29 Aralık 2018 18:03   

Otomobil kullanmayı öğrenmeye çalışıyorum ne tavsiye edersiniz ?

Merhaba arkadaşlar.

direksiyon hocası ile bugün 50 dk boş arazı 50 dk trafikte sürüş çalıştım.

kafaya koydum araba sürmesini öğrenmem lazım.

ne tavsiye edersiniz ?

ne yapayım ne yapmayım ?

30 Aralık 2018 13:54

panzerci
Genel Müdür

Yapabileceğin en güzel şeyi yapıyorsun, direksiyon hocasından ders alıyorsun zaten.Gerekli herşeyi anlatır öğretir.Heyecan ve panik yapma yeter.Kullana kullana kendini geliştireceksin zaten.Allah kaza bela vermesin.

05 Ocak 2019 20:48

ramazzoli
Müsteşar Yardımcısı

Direksiyonu , araba altından kaçıp gidecekmiş gibi tutma

Rahat ol.

Araba kullandığını unut

Ama trafikte olduğunu unutma

Müzik dinle

06 Ocak 2019 16:50

ackenbenbendegilim
Şef

9 saat direksiyon eğitimimi aldım. unutmamak içinde öğrendiklerimi kağıda yazdım ve çizdim

3 sayfa arkalı önlü oldu öğrendiğim bilgiler :D

bana bi tecrübe bi özgüven geldi.

artık bundan sonra kendi arabamı alırsam onunla tecrübemi artıracağım inşAllah.

08 Ocak 2019 12:20

memur adayı dayı
Aday Memur
direksiyon, vites, pedallar ve görüş. direksiyon kontrolü önemli heyecanı azaltır. vites geçişlerini rahat yaparsan araç kullanması kolay olur. pedallara basarken koordine olarak yapmaya çalış hem vites geçişi hem direksiyon hakimiyeti için önemli. görüş en önemlisi. aynalara göz ucu ile her zaman bak. önünü arkanı kontrol et akam trafiği öğrenirsin. sakin ol ve kitap okuyormuş gibi sonuna kadar gidecekmiş gibi davran. hadi başarılar.
10 Ocak 2019 09:44

efdak
Şef

Araba sürmek için yapmanız gereken en güzel şeyi yapmışsınız bir direksiyon hocasından ders alıyorsunuz.Ancak ben bir cümlenize takıldım."Kendi arabamı aldığım zaman " demişsiniz.

Araba sürmek için bence kendi arabanız olması daha iyi olurdu.Yani imkanınız varsa kendi arabanızı alıp onun üzerinde direksiyon hocasıyla pratik yapmanız daha faydalı olurdu.

Şimdi alacağınız dersin saati bitecek eee arabanız yoksa öğrendiğiniz şeyler pratik yapmadığınız için unutulup gidecek.

Araba sürmeyi ben satranç oynamaya benzetiyorum.Her sürüşünüzde farklı bir pratik ve bilgi ediirsiniz.

Kolay gelsin Allah kaza bela vermesin.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?