Editörler : smtvs
30 Aralık 2018 16:44   

Hacettepe iktisat mı ankara üniversitesi iktisat mi

Bu yıl lise son öğrencisiyim ve hedefim iktisat sizce hacettepe mi ankara üniversitesi mi daha avantajlı olur ?

Ankara üniversitesi sıralamada 96 bin ile Hacettepe 74 bin ile kapatmış ama koskoca mülkiye de okumak daha mantıklı değil mı?

30 Aralık 2018 17:06

Boranko
Aday Memur

"Koskoca Mülkiye" elbette çok güzel bir okul, ama Hacettepe diploması biraz daha prestij taşır. Lakin bu prestij sadece insanların algısındadır.

Eğitimin kalitesi açısından konuşursak başka tabi, iktisat kısmen adı duyulmuş bir üniversitede okunduğu sürece herkesin aldığı standart eğitimi alacak ve benzer kalitede hocalar tarafından eğitim alacaksınız. Nerede okuduğunuz pazarlanabilir yetenekleriniz açısından pek bir şey değiştirmeyecektir.

30 Aralık 2018 17:24

fadimehoran
Aday Memur

"Koskoca Mülkiye" elbette çok güzel bir okul, ama Hacettepe diploması biraz daha prestij taşır. Lakin bu prestij sadece insanların algısındadır.

Eğitimin kalitesi açısından konuşursak başka tabi, iktisat kısmen adı duyulmuş bir üniversitede okunduğu sürece herkesin aldığı standart eğitimi alacak ve benzer kalitede hocalar tarafından eğitim alacaksınız. Nerede okuduğunuz pazarlanabilir yetenekleriniz açısından pek bir şey değiştirmeyecektir.

Boranko, 2 hafta önce - Alıntıya git

Teşekkürler :)

30 Aralık 2018 22:11

selçuk34.
Aday Memur
İktisat ve işletme gibi bölümleri nerede okuduğun en etkili şey bunu bir iktisat mezunu olarak söylüyorum. İmkanın varsa odtü yada bilkentte oku yok ise hacettepede okumalısın. Ankara iktisattan mezun olursan özelde şansın azdır. İngilizce iktisat okuman sana çok büyük bir + katacaktır. Hedefim sadece kpss diyip yola çıkma o hedefler hep değişir
31 Aralık 2018 00:22

yldz21
Aday Memur

ben ankara siyasal maliye 4.sınıf öğrencisiyim. iki üniversitede de iktisat yazarsan pişmanlık yaşarsın. siyasal maliye yazarsan daha iyi iktisat öğrenirsin benden demesi.

31 Aralık 2018 11:27

fadimehoran
Aday Memur
İktisat ve işletme gibi bölümleri nerede okuduğun en etkili şey bunu bir iktisat mezunu olarak söylüyorum. İmkanın varsa odtü yada bilkentte oku yok ise hacettepede okumalısın. Ankara iktisattan mezun olursan özelde şansın azdır. İngilizce iktisat okuman sana çok büyük bir + katacaktır. Hedefim sadece kpss diyip yola çıkma o hedefler hep değişir
selçuk34., 2 hafta önce - Alıntıya git

Ben de böyle düşünmüştüm teşekkür ederim 😊

31 Aralık 2018 11:28

fadimehoran
Aday Memur

ben ankara siyasal maliye 4.sınıf öğrencisiyim. iki üniversitede de iktisat yazarsan pişmanlık yaşarsın. siyasal maliye yazarsan daha iyi iktisat öğrenirsin benden demesi.

yldz21, 2 hafta önce - Alıntıya git

Maliye mezunu banka müfettişi olabiliyor mu?

31 Aralık 2018 11:36

sparky101
Şube Müdürü

Siyasal her türlü daha iyidir. Çok daha köklü bir okul.

31 Aralık 2018 11:40

fadimehoran
Aday Memur

Siyasal her türlü daha iyidir. Çok daha köklü bir okul.

sparky101, 2 hafta önce - Alıntıya git

Teşekkürler :)

31 Aralık 2018 14:42

selçuk34.
Aday Memur

yldz21, 2 hafta önce - Alıntıya git
O okulda öğrendiğin iktisat sadece ezberdir seni kpss hazırlar evet ama kpss iktisata 2 hafta baktım ve yeterli geldi. İlla iktisat öğrenmek istiyorsan mantığını kavramak istiyorsan dediğim okullar önemlidir. İstanbul ise boğaziçi koç yada sabancı en iyileridir. İnsanları yanlış yönlendirmeyin sırf o okulda okuyorsun diye
Toplam 9 mesaj