Editörler : smtvs
30 Aralık 2018 20:34   

Uzman yardımcılığı

Arkadaşlar bakanlıkların kpss p3 veya p1 şartı aranan uzman yardımcılığı pozisyonlarına 2018 kpss de sadece gk-gy kısmına girenler de başvurabiliyor mu yoksa sadece gk-gy nin yanı sıra iktisat maliye vs. sınavlarına da girenler mi başvurabiliyor bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirse sevinirim.

30 Aralık 2018 22:07

rmazandavulcusu
Şef
Bahsettiğiniz puan türlerinden sadece mühendislik fakültesi mezunları uzman yardımcısı olabiliyor hocam.
30 Aralık 2018 22:09

selçuk34.
Aday Memur
Bahsettiğiniz puan türlerinden sadece mühendislik fakültesi mezunları uzman yardımcısı olabiliyor hocam.
rmazandavulcusu, 10 ay önce - Alıntıya git
Merkez bankası dışında
31 Aralık 2018 23:31

Balamr
Aday Memur

onu anladım da asıl sormak istediğim 2018 kpss de sadece gy-gk dan girmemiz yeterli mi başvurmamız için yoksa maliye vs. bölümlerini de mi yapmamız gerekiyordu sormak istediğim buydu tam olarak ama sanırım net anlatamadım hocam:)

01 Ocak 2019 08:54

Kerem92
Aday Memur

onu anladım da asıl sormak istediğim 2018 kpss de sadece gy-gk dan girmemiz yeterli mi başvurmamız için yoksa maliye vs. bölümlerini de mi yapmamız gerekiyordu sormak istediğim buydu tam olarak ama sanırım net anlatamadım hocam:)

Balamr, 10 ay önce - Alıntıya git
Alana da girmen gerekiyor.
01 Ocak 2019 15:33

Balamr
Aday Memur
Kerem92, 10 ay önce - Alıntıya git

hocam emin misiniz o sınavların p3 puanına bir etkisi yok ki sadece gk-gy ye girseniz de p3 puanı elde edebiliyorsunuz.

01 Ocak 2019 16:08

ulsilişkuzmanı

2017-2018 KPSS puanı isteyen kurumlar için, her iki sınava giren, 2017 puanıyla başvuru yapabilir mi

01 Ocak 2019 18:45

rmazandavulcusu
Şef

Balamr, 10 ay önce - Alıntıya git
hocam her puanın hangi teste göre hesaplandığını öğrenebilirsin. Örneğin P3 puanı dediğin gibi matematik ağırlıklı GK-GY üzerinden hesaplanır. Eğer senin girmek istediğin kurum bu puan türlerinden istiyorsa diğer sınavlara girmene gerek yok, çünkü zaten P3 hesaplanıyor. Diğer türlü girmen şart, yoksa hesaplanmaz.
02 Ocak 2019 00:12

Kerem92
Aday Memur
Kerem92, 10 ay önce - Alıntıya git
Kusura bakmayın P3 olayını görmedim tabiki sadece gy-gk yeterli
31 Ocak 2019 20:18

bil-muh
Aday Memur

@ramazandavulcusu tek yıllarda sadece gk gy sınavıyla hangi puan türleri hesaplanır?

31 Ocak 2019 20:19

bil-muh
Aday Memur
hocam her puanın hangi teste göre hesaplandığını öğrenebilirsin. Örneğin P3 puanı dediğin gibi matematik ağırlıklı GK-GY üzerinden hesaplanır. Eğer senin girmek istediğin kurum bu puan türlerinden istiyorsa diğer sınavlara girmene gerek yok, çünkü zaten P3 hesaplanıyor. Diğer türlü girmen şart, yoksa hesaplanmaz.

tek yıllarda sadece gk gy sınavıyla hangi puan türleri hesaplanır?

31 Ocak 2019 22:53

rmazandavulcusu
Şef

tek yıllarda sadece gk gy sınavıyla hangi puan türleri hesaplanır?

bil-muh, 9 ay önce - Alıntıya git
Hangi yılda girerseniz girin sadece p1,p2 ve p3 hesaplanır. Daha doğrusu bu puan türleri mühendise yeter.
Toplam 11 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;