Editörler : supporters.
30 Aralık 2018 20:34

Uzman yardımcılığı

Arkadaşlar bakanlıkların kpss p3 veya p1 şartı aranan uzman yardımcılığı pozisyonlarına 2018 kpss de sadece gk-gy kısmına girenler de başvurabiliyor mu yoksa sadece gk-gy nin yanı sıra iktisat maliye vs. sınavlarına da girenler mi başvurabiliyor bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirse sevinirim.

30 Aralık 2018 22:07

Bahsettiğiniz puan türlerinden sadece mühendislik fakültesi mezunları uzman yardımcısı olabiliyor hocam.

selçuk34.
Aday Memur
30 Aralık 2018 22:09

Merkez bankası dışında
rmazandavulcusu, 5 yıl önce
Bahsettiğiniz puan türlerinden sadece mühendislik fakültesi mezunları uzman yardımcısı olabiliyor hocam.

Balamr
Aday Memur
31 Aralık 2018 23:31

onu anladım da asıl sormak istediğim 2018 kpss de sadece gy-gk dan girmemiz yeterli mi başvurmamız için yoksa maliye vs. bölümlerini de mi yapmamız gerekiyordu sormak istediğim buydu tam olarak ama sanırım net anlatamadım hocam:)

Kerem92
Aday Memur
01 Ocak 2019 08:54

Alana da girmen gerekiyor.
Balamr, 5 yıl önce

onu anladım da asıl sormak istediğim 2018 kpss de sadece gy-gk dan girmemiz yeterli mi başvurmamız için yoksa maliye vs. bölümlerini de mi yapmamız gerekiyordu sormak istediğim buydu tam olarak ama sanırım net anlatamadım hocam:)

Balamr
Aday Memur
01 Ocak 2019 15:33

hocam emin misiniz o sınavların p3 puanına bir etkisi yok ki sadece gk-gy ye girseniz de p3 puanı elde edebiliyorsunuz.

Kerem92, 5 yıl önce
01 Ocak 2019 16:08

2017-2018 KPSS puanı isteyen kurumlar için, her iki sınava giren, 2017 puanıyla başvuru yapabilir mi

01 Ocak 2019 18:45

hocam her puanın hangi teste göre hesaplandığını öğrenebilirsin. Örneğin P3 puanı dediğin gibi matematik ağırlıklı GK-GY üzerinden hesaplanır. Eğer senin girmek istediğin kurum bu puan türlerinden istiyorsa diğer sınavlara girmene gerek yok, çünkü zaten P3 hesaplanıyor. Diğer türlü girmen şart, yoksa hesaplanmaz.
Balamr, 5 yıl önce

Kerem92
Aday Memur
02 Ocak 2019 00:12

Kusura bakmayın P3 olayını görmedim tabiki sadece gy-gk yeterli
Kerem92, 5 yıl önce

bil-muh
Aday Memur
31 Ocak 2019 20:18

@ramazandavulcusu tek yıllarda sadece gk gy sınavıyla hangi puan türleri hesaplanır?

bil-muh
Aday Memur
31 Ocak 2019 20:19

tek yıllarda sadece gk gy sınavıyla hangi puan türleri hesaplanır?

hocam her puanın hangi teste göre hesaplandığını öğrenebilirsin. Örneğin P3 puanı dediğin gibi matematik ağırlıklı GK-GY üzerinden hesaplanır. Eğer senin girmek istediğin kurum bu puan türlerinden istiyorsa diğer sınavlara girmene gerek yok, çünkü zaten P3 hesaplanıyor. Diğer türlü girmen şart, yoksa hesaplanmaz.
31 Ocak 2019 22:53

Hangi yılda girerseniz girin sadece p1,p2 ve p3 hesaplanır. Daha doğrusu bu puan türleri mühendise yeter.
bil-muh, 5 yıl önce

tek yıllarda sadece gk gy sınavıyla hangi puan türleri hesaplanır?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi