Editörler : smtvs
30 Aralık 2018 20:34   

Uzman yardımcılığı

Arkadaşlar bakanlıkların kpss p3 veya p1 şartı aranan uzman yardımcılığı pozisyonlarına 2018 kpss de sadece gk-gy kısmına girenler de başvurabiliyor mu yoksa sadece gk-gy nin yanı sıra iktisat maliye vs. sınavlarına da girenler mi başvurabiliyor bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirse sevinirim.

30 Aralık 2018 22:07

rmazandavulcusu
Şef
Bahsettiğiniz puan türlerinden sadece mühendislik fakültesi mezunları uzman yardımcısı olabiliyor hocam.
30 Aralık 2018 22:09

selçuk34.
Aday Memur
Bahsettiğiniz puan türlerinden sadece mühendislik fakültesi mezunları uzman yardımcısı olabiliyor hocam.
rmazandavulcusu, 2 hafta önce - Alıntıya git
Merkez bankası dışında
31 Aralık 2018 23:31

Balamr
Aday Memur
rmazandavulcusu, 2 hafta önce - Alıntıya git

onu anladım da asıl sormak istediğim 2018 kpss de sadece gy-gk dan girmemiz yeterli mi başvurmamız için yoksa maliye vs. bölümlerini de mi yapmamız gerekiyordu sormak istediğim buydu tam olarak ama sanırım net anlatamadım hocam:)

01 Ocak 2019 08:54

Kerem92
Aday Memur

onu anladım da asıl sormak istediğim 2018 kpss de sadece gy-gk dan girmemiz yeterli mi başvurmamız için yoksa maliye vs. bölümlerini de mi yapmamız gerekiyordu sormak istediğim buydu tam olarak ama sanırım net anlatamadım hocam:)

Balamr, 2 hafta önce - Alıntıya git
Alana da girmen gerekiyor.
01 Ocak 2019 15:33

Balamr
Aday Memur
Kerem92, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam emin misiniz o sınavların p3 puanına bir etkisi yok ki sadece gk-gy ye girseniz de p3 puanı elde edebiliyorsunuz.

01 Ocak 2019 16:08

ulsilişkuzmanı

2017-2018 KPSS puanı isteyen kurumlar için, her iki sınava giren, 2017 puanıyla başvuru yapabilir mi

01 Ocak 2019 18:45

rmazandavulcusu
Şef

Balamr, 2 hafta önce - Alıntıya git
hocam her puanın hangi teste göre hesaplandığını öğrenebilirsin. Örneğin P3 puanı dediğin gibi matematik ağırlıklı GK-GY üzerinden hesaplanır. Eğer senin girmek istediğin kurum bu puan türlerinden istiyorsa diğer sınavlara girmene gerek yok, çünkü zaten P3 hesaplanıyor. Diğer türlü girmen şart, yoksa hesaplanmaz.
02 Ocak 2019 00:12

Kerem92
Aday Memur
Kerem92, 2 hafta önce - Alıntıya git
Kusura bakmayın P3 olayını görmedim tabiki sadece gy-gk yeterli
Toplam 8 mesaj