Editörler : Mehmet Balci
02 Ocak 2019 02:49   

Nufus mudurlugunde herhangi bir pozisyonun bosalmasi sorunsali

Arkadaslar mevzuatta bu konuda ucu acik bir aciklama var.asillerin yerine demiyor herhangi pozisyon diyor.gecen yil yalnizca asillerin yerine yedek alindi ama gecen yila kadar atananlar vhki olarak ataniyordu.onlarin yerine sozlesmeli personel pozisyonuna sahip yedekleri yerlestiremezlerdi zaten.gecen yil yerlesenler ise sozlesmeli buro personeli olarak yerlesti.onlarin yerine de bu yil yedeklerden yerlestirme mumkun degil mi sizce?

02 Ocak 2019 03:03

Selindbs
Şef

YEDEK ADAYLARIN ATANMASI

Sınav sonucunun kesinleştiği ilan tarihinden itibaren bir yıl içinde herhangi bir nedenle boşalan pozisyonlara, başarı puan sıralamasına göre belirlenen yedek adaylar arasından atama yapılarak sözleşme imzalanabilecektir

02 Ocak 2019 11:10

Selindbs
Şef

Eksi verip gecistirmeyin.birsey soyleyin.sizi ilgilendirmeyen, dikkatinizi cekmeyen bi durum olsa konuya tiklamazdiniz.banada mumkun gelmiyo ama inanmak istiyo insan.

02 Ocak 2019 11:14

Selindbs
Şef

En cok gecen yil atanan pozisyonlardan bosalma olur.cunku tayin durumlari olabiliyo

02 Ocak 2019 14:42

o1cayto
Aday Memur

Senin yedek olduğun listede ASILLARDAN işi bırakan olursa yedeklerden sırayla çağrılma olur. Geçen sene giren sözleşmelilerin yada il müdürlüğündeki kadrolu VHKİ yada büro memurlarının

işi bırakması yedekleri bağlamaz.

02 Ocak 2019 16:56

Selindbs
Şef

Aslinda biliyorum da belki bi degisiklik olur,mucize falan diye sordum.her seferinde asillar diycek oluyorum ama millette gore gore elim oyle alisti gitti.evet ASILLAR.sonucta kraliyet ailedine mensup degiler ki asiller olsunlar :)

02 Ocak 2019 18:27

Selindbs
Şef

O degilde memurlar net beni yasaklasin.biri beni durdursun yani

yazmadan duramiyorum.atansam bile digerleri gibi buralari terkedip gidemem

Yine hergun yazarim gibime geliyo.kurtulusunuz yok.

03 Ocak 2019 13:09

mucizi
Aday Memur

Senin yedek olduğun listede ASILLARDAN işi bırakan olursa yedeklerden sırayla çağrılma olur. Geçen sene giren sözleşmelilerin yada il müdürlüğündeki kadrolu VHKİ yada büro memurlarının

işi bırakması yedekleri bağlamaz.

o1cayto, 2 hafta önce - Alıntıya git

siz bakanlıkta falan mı çalışıyorsnız, bu kadar net cevap veriyorsunuz

03 Ocak 2019 13:12

mucizi
Aday Memur

YEDEK ADAYLARIN ATANMASI

Sınav sonucunun kesinleştiği ilan tarihinden itibaren bir yıl içinde herhangi bir nedenle boşalan pozisyonlara, başarı puan sıralamasına göre belirlenen yedek adaylar arasından atama yapılarak sözleşme imzalanabilecektir

Selindbs, 2 hafta önce - Alıntıya git

herhangi bir boşalma derken gerçektende ondan önceki qalımdakileride kapsayabilir mi acaba, çünkü merkezi atama yada vs herhangi bir durumda illa boşalacaktır ve zaten yoğun bir kurum illa yedeklerden çağırılır diye düşünüyorum...bunun için bile bakanlıktan bir yazı gelmesi ile olur sonuçta anayasanın ilk üç maddesi değişmiyor, bnce imkansız değil

03 Ocak 2019 14:03

o1cayto
Aday Memur

siz bakanlıkta falan mı çalışıyorsnız, bu kadar net cevap veriyorsunuz

mucizi, 2 hafta önce - Alıntıya git

Aynı bakanlığın farklı bir biriminde çalışıyorum.Ben de işe bu şekilde girdiğim için az-çok

biliyorum.

03 Ocak 2019 14:06

mucizi
Aday Memur

Aynı bakanlığın farklı bir biriminde çalışıyorum.Ben de işe bu şekilde girdiğim için az-çok

biliyorum.

o1cayto, 2 hafta önce - Alıntıya git

geçen sene ile bu sene arasında birz fark var gibi, yedekler için çıkan ilan metni bile değişmiş, yani burda çok katı kuralların barındırılacağını sanmıyorum, il bazında düşünüldüğünde dahi ihtiyaç halinde yedekleri çağırırılarmış gibime geliyor, bunun için bir kanun değişikliği falanda şart değil bakanlığın bir yazısına bakar benim görüşüm bu doğrultuda

03 Ocak 2019 14:15

Selindbs
Şef

Bu herhangi pozisyon durumu gecen yilla ayni.bunda bi degisiklik yok.ama pasaport ehliyet vs artik nufusun isi.yogunluk bitecek gibi degil.her yil eleman alcaklarini pek sanmiyorum.yani dusuk bi ihtimal.gecen yil atananlarin tayin alip gitme haklari var.sozlesmeyi yenilemezse 1 yil bekleme cezasi da yok.sonucta ucu acik bir metin.bakanligin bi yazisiyla degisebilir gibi

Gecen yil ayananlarin yerine bizi almasalarda bu yil atananlari onlarin yerine cekerler,onlarin yerinede bizi cekerler falan ;)

03 Ocak 2019 14:28

Selindbs
Şef

Sonucta nufustaki bos pozisyonlar icin alim yapildi.asillar bos pozisyonlara yerlestiriliyorda biz niye illa onlar birakirsa gidiyoruz?

03 Ocak 2019 14:34

Selindbs
Şef

Asillarin yerine yedekler gidince pozisyon tamamlaniyo sanki.en cok 2 yilliklar birakip gidiyo

03 Ocak 2019 14:45

mucizi
Aday Memur

Sonucta nufustaki bos pozisyonlar icin alim yapildi.asillar bos pozisyonlara yerlestiriliyorda biz niye illa onlar birakirsa gidiyoruz?

biz onların bırakmasını beklersek ooo yani...neyse belki ayın 15 kadar bi hareketlilik olur..sağlık bakanlığı işçi alımı yaıyo dışarıdan gelenler uyuyorsa belki işçiliğe geçer sonuçta aynı maasa denk gelicek

03 Ocak 2019 14:50

Selindbs
Şef

biz onların bırakmasını beklersek ooo yani...neyse belki ayın 15 kadar bi hareketlilik olur..sağlık bakanlığı işçi alımı yaıyo dışarıdan gelenler uyuyorsa belki işçiliğe geçer sonuçta aynı maasa denk gelicek

mucizi, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bizde Asil ve yedekler arasinda disardan basvuran 2 kisi far.biri ben.diger arkadasin firsatini bulup gidecegini dusunuyorum.cunku evli.

03 Ocak 2019 14:52

Selindbs
Şef

Belki mulakatta disardan geldigini soylememistir.bana sormamislardi.hemen atladim :(

03 Ocak 2019 14:55

mucizi
Aday Memur

Bizde Asil ve yedekler arasinda disardan basvuran 2 kisi far.biri ben.diger arkadasin firsatini bulup gidecegini dusunuyorum.cunku evli.

evli olup başka şehirden gelmesi büyük cesaret helal olsun eşi gelmemeiş mi

03 Ocak 2019 15:00

Selindbs
Şef

Kendisini tanimiyorum.daha once bursa icinde basvurmus ama baska sehirde yasiyo

Cunku orda daha once 2 kez basvurmus.zaten asillarin yasi genelde 30 ve ustu.30 altinda olanlarda evli.

03 Ocak 2019 15:05

Selindbs
Şef

Adli yltip ve mubasirlik icin kutahyadan basvurmus.2 soyismi var.demek ki evli.

03 Ocak 2019 17:07

Selindbs
Şef

Gecen yil 7 kisilik alima 4. Yedegi cagirmamis olmasalardi hic bir umudum olmazdi.ama sanirim gecen yil mulakatta ozel sebeplere pek bakilmadigi icin birakip gidenler olmus.o yuzden bu sefer ozel sebeplere bakilmis.yani hem memleket olcak hemde memlekete baglayan esin olcak.o yuzden aslinda pek umutlu olmamam lazim.ama valiliteki personel buyuk ihtimal 1 yil icinde size sira gelir demisti birazda o umutlandiriyo benim.ama bunu onumdeki yedeklere soylemistir tabiki.onlarda memleket oldugu icin baska alima basvuru yapmayabilir

Toplam 72 mesaj