Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Ocak 2019 11:44

Mebbis zorunlu hizmet yükümlüsü

Arkadaşlar eş durumundan zorunlu hizmet ertelenmesi yapmıştık geçen yıl mart gibi. Şuan baktım yine zorunlu hizmet yükümlüsü yer değişikliği gerekiyor yazıyor. Aynı durumda olan var mı? Yine belge mı isteyecekler?

MuaLLim_01
Şef
02 Ocak 2019 13:23

belge her sene istenir hocam

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
02 Ocak 2019 14:26

zorunlu hizmet yükümlüsü olduğunuza göre böyle yazması gayet doğal bir durum. geçen yıl verdiğiniz belge ile mazeret bayan ederek isteğiniz dışında zorunlu hizmeti olan bir okula gönderilmenin önüne geçtiniz zorunlu hizmetiniz affedilmedi sadece ertelendi. il içi / il dışı atama dönemleri geçti zorunlu yer değişikliğine tabi olmaktan kurtuldunuz. bu yıl her şey en baştan başlayacak. mazeretiniz devam ediyorsa ayni süreç işler. mazeret sona erdiyse (boşanma, ölüm, eşin iş kaybı vb.) zorunlu hizmet yapmak üzere gidersiniz.

gizyar
Aday Memur
10 Ocak 2019 19:49

Ben de de aynı durum yazıyor

gizyar
Aday Memur
10 Ocak 2019 19:56

2017 de bu erteletmeyi yapamamıştım 1000km uzağa resen atama ile maraşa atamamı yaptılar Şimdi böyle yazınca korktum açıkçası Evraklarımda bir sıkıntı mı oldu diye Eş durumu ile beraber resen bir atama yapılmaz değil mi? Nisan gibi erteletme olmuyor mu?

gizyar
Aday Memur
10 Ocak 2019 20:34

Arkadaşlarımın Ertelendi (eş mazeretinden) şeklinde yazıyormuş

DisCo
Şube Müdürü
12 Ocak 2019 20:53

Göreve başladığınız döneme göre zorunlu hizmet tespitinde farklılık olabilir. En net bilgiyi okul idaresi şifresi ile İKBS girerek görebilirsiniz. Eminim ki sizin tespit döneminiz daha öncedir.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi