Editörler :
«37383940414243444546474849
07 Ağustos 2019 09:41

hsnd
Müsteşar Yardımcısı

Kaymakamlığa 1,5 yıl boyunca tüm uğraşlarımıza rağmen, gitmedik adam bırakmamıza rağmen (mlletvekili, bakan) işiniz oldu denmesine rağmen işimiz olmadı malesef

kaymakamlıktan vazgeçmek zorunda kaldık,

Şuan Üniversiteden Üniversiteye nakilimiz oldu,bilginiz olsun,

Kaymakamlık için benim görüşüm,

( M. vekilleri, bakanlar, Hatta İç işleri bakanı ile görüşmemize rağmen evrağımızı vermemize rağmen, hatta ve hatta telefonla aranmamıza işiniz halloldu hayırlı olsun denilmesine rağmen) üniversiteden kaymakamlığa geçimiz olmadı, bu yüzden kaymakamlığa kurumlar arası geçiş yerine Üniversiteden Üniversite deneyin derim, biz 1,5 yıl sonunda 6 aylık çoçuğum ve eşimle bir araya anca gelebildik, bu süreçte kaç otobüs, bileti, kaç aile, kavgası, kaç küskünlükler, sorunlar yaşadık, hatta boşanmaya kadar geldi durumumuz, neler çektim anlatmakla bitmez bu iş çok büyük sorun çok tayin o yüzden hepinize bilgi vermek istedim. benim yaşadıklarımı bilin istedim...

Allah hepinizin yardımcısı olsun sağlıcakla kalınız.

vos vos, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hayırlı olsun hocam. Hangi üniversiteden hangisine geçiş yaptınız? Ben de genellikle üniversite deniyorum ancak bir sonuç alamıyorum. Geri dönüş bile yapmıyorlar.

07 Ağustos 2019 17:31

Mrn03
Aday Memur

Arkadaşlar muvafakat isteme yazısı geldiğinde istenilen belgeler neler oluyor. Sadece yazı ekine hizmet belgesimi konuluyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

07 Ağustos 2019 22:27

recklesslife
Memur
Bu geçici görevlendirme ne arkadaşlar. Kurum buldum. Geçici görevlendirmeyle gel kadronu sonra alırız diyorlar.
08 Ağustos 2019 08:17

hsnd
Müsteşar Yardımcısı
Bu geçici görevlendirme ne arkadaşlar. Kurum buldum. Geçici görevlendirmeyle gel kadronu sonra alırız diyorlar.
recklesslife, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam kadro olma şartı aranmaksızın çalıştığın kurumdan aylıklı izne ayrılıp diğer kurumda 1 yıla kadar geçici görevlendirmeli çalışabiliyorsun. Haklarını eski kurumun ödüyor yeni kurumda görevlendiriliyorsun.

08 Ağustos 2019 08:18

hsnd
Müsteşar Yardımcısı

Yalnız geçici görevlendirmede de çalıştığın kurumun muvafakatı aranıyor. Benim de düşündüğüm yollardan birisi bu ancak muvafakat almak sorun olacaktır. Siz hangi kurumdasınız? Hangi kuruma geçici görevlendirme düşünüyorsunuz hocam?

08 Ağustos 2019 08:57

eylul_kimya
Daire Başkanı

bunu söyleyenler kurumun taşra teşkilatı olmalı. banada sorsanız geçici görevle gel sonra hallederiz derim yani:)

geçici görevi kabul edecek olan patron ankaradaki en yüksek amir, genel müdür, bakan vs . 6 aylık oluyor geçici görevler, her 6 ayda bir yenilenmesi gerekiyor, bu 6 aylık maaşlarıda eski kurum ödüyor. maaşını ben vericem siz gideceksiniz başka kuruma hizmet edeceksiniz, dolayısıyla şu an çalıştığınız yeride ikna etmeniz gerekiyor.

size gel diyen kurumun genel müdürlüğü varsa,personel daire başkanlığı ile durumu görüşün izlenecek yol konusunda..

08 Ağustos 2019 09:02

eylul_kimya
Daire Başkanı

Arkadaşlar muvafakat isteme yazısı geldiğinde istenilen belgeler neler oluyor. Sadece yazı ekine hizmet belgesimi konuluyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Mrn03, 2 hafta önce - Alıntıya git

benim için istenenler; 1-tastikli hizmet belgesi 2-personel bilgi formu 3-güvenlik soruşturması 4-disiplin cezası olup olmadığının belgesi.

bu belgeler sizin hazırlayacağınız belgeler değilki. personel müdürlüğünüz ne isteniyorsa hazırlar zaten.

08 Ağustos 2019 09:51

recklesslife
Memur

Yalnız geçici görevlendirmede de çalıştığın kurumun muvafakatı aranıyor. Benim de düşündüğüm yollardan birisi bu ancak muvafakat almak sorun olacaktır. Siz hangi kurumdasınız? Hangi kuruma geçici görevlendirme düşünüyorsunuz hocam?

hsnd, 2 hafta önce - Alıntıya git
İlk önce geçici görevlendirme icin muvafakat sonra kadro icin mi muvafakat isteyecekler?
08 Ağustos 2019 10:04

hsnd
Müsteşar Yardımcısı
İlk önce geçici görevlendirme icin muvafakat sonra kadro icin mi muvafakat isteyecekler?

Evet hocam geçici görevlendirme için de muvafakat alınacak. Sonra kadro açarlarsa dedikleri gibi kadronu almak için muvafakat isteyecekler.

08 Ağustos 2019 10:08

hsnd
Müsteşar Yardımcısı

Geçici görevlendirmeyi kabul ettirmek çok zor. Ben de araştırıyorum bunu ama kurumlar pek yanaşmıyolar çünkü haklarını kadronun bulunduğu kurum ödüyor ama sen başka kurumda çalışıyorsun. Bu yüzden pek istemiyorlar elzem durumlar haricinde. Eğer başarabilirseniz çok zor bir iş başarırsınız.

08 Ağustos 2019 10:47

recklesslife
Memur

Evet hocam geçici görevlendirme için de muvafakat alınacak. Sonra kadro açarlarsa dedikleri gibi kadronu almak için muvafakat isteyecekler.

hsnd, 2 hafta önce - Alıntıya git
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Normalde kendi kurumumdan muvafakat sözünü aldım. Kurum bulmaya gelince isler karıştı. Yeni açılan bir kuruma başvuru yaptım. Şans eseri teknik personelleri hiç yokmuş. Hemen geçici görevlendirmeyle gel dediler. Ancak kurumumun bu durumu kabul edeceğini pek düşünmüyorum.
19 Ağustos 2019 12:10

yusuf4388
Aday Memur

Yeni kurulan üniversitelere atama izni sınırsız

leventdmr, 1 ay önce - Alıntıya git

kurumlar arası nakilde geçerli mi bu?

bu bilgiyi nerden teyit edebilirim?

20 Ağustos 2019 08:52

trust.111
Şube Müdürü

kurumlar arası nakilde geçerli mi bu?

bu bilgiyi nerden teyit edebilirim?

yusuf4388, 4 gün önce - Alıntıya git

Yalan yanlış bilgi veriyorlar. Yeni kurulan üniversiteler, hangi üniversiteden bölünerek ayrıldılarsa o üniversiteden yeni kurulan üniversiteye geçişte kadro şartı aranmıyor. Diğer kurumlardan geçecek olanlar yine kadro şartına tabi.

Toplam 973 mesaj
«37383940414243444546474849

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?