Editörler : hopaliSafak Vaktii
03 Ocak 2019 00:26   

Sivil havacılık öğretmenliği

Arkadaşlar hepinize merhaba, kusura bakmayın öğretmen atamaları hakkında bi kaç soru sormak istyorum sizlere çok bilgim yok atamalarda.

Öncelikle ben Sivil Havacılık Öğretmenliği için mülakata girdim, 11 kontenjan görünüyor ve 4 kişi 1. öncelik 9 kişi 2. öncelik olmak üzere 13 kişi çağırıldık mülakatlara. Birkaç yerde okuduğum kadarıyla 1. öncelik eğitim fakültesi 2. öncelik formasyon alanlar olarak genel bir kanı var ancak bizim öğretmenlik daha önce 1 kişi almış olmak üzere 2. alımını yapmakta ve bizim bölümümüzün bildiğim kadarıyla eğitim fakültesiyle herhangi bir ilişkisi yok sadece formasyon alanlar olması gerekli, sizce nedir burdaki öncelik farklılığı ve ben kaçıncı önceliğim nasıl öğrenebilirim?

Ayrıca 1. öncelik taban puan 59, 2. öncelik taban puan 51 olarak görünüyor bu sanırım o önceliklerde en düşük puanla başvuranlar oluyor, benim p10 türü puanım bu puanların üstünde, mülakata girdim sizlerinde yaşadığı gibi yuvarlanacak dediler puanlar ve 4 sorunun 4ünede cevap verebildim, eğer o puanlar son başvuran sıranın puanlarıysa atanabilecek gibi duruyorum, doğru mu yorumluyorum?

Son olarak bu öğretmenliğe başvuran diğer arkadaşlarda burada yazarsa bilgi paylaşımı yapmış oluruz bence, iyi günler herkese :)

03 Ocak 2019 15:30

incistann
Aday Memur
Ben yüksekten düşüğe doğru alırlar diye düşünüyorum. Yuvarlarlar genel itibari ile. Ben başvurmadım puanınız nedir
03 Ocak 2019 15:44

KenanKomutan7
Aday Memur

Sivil Havacılık mı sizinde? 75 küsürat puanım

03 Ocak 2019 15:58

Sivilhavaogretmeni
Aday Memur

Ben yönetmeliği baya bı inceledim ve orada açıkça yazıyor öğretmenlik belgesi veya formasyon1.onclik

03 Ocak 2019 16:19

incistann
Aday Memur

Sivil Havacılık mı sizinde? 75 küsürat puanım

KenanKomutan7, 2 ay önce - Alıntıya git
Evet
03 Ocak 2019 19:30

KenanKomutan7
Aday Memur

Ben yönetmeliği baya bı inceledim ve orada açıkça yazıyor öğretmenlik belgesi veya formasyon1.onclik

Sivilhavaogretmeni, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam sizde başvurdunuz sanırım, puanınız nedir nasıl geçti bahsetmek ister misiniz? Birde eğer dediğiniz gibiyse 2. öncelik kimler oluyor? Ben Formasyon almış olarak 1. öncelikmiyim mesela?

03 Ocak 2019 19:37

Sivilhavaogretmeni
Aday Memur

Puanım 82 evet hocam 1. Önceliktesiniz diğerleri sadece lisans mezunu olanlar ve yönetmelikte önce 1

03 Ocak 2019 20:00

KenanKomutan7
Aday Memur

Puanım 82 evet hocam 1. Önceliktesiniz diğerleri sadece lisans mezunu olanlar ve yönetmelikte önce 1

Hocam eğer öyleyse 1. öncelik sadece 4 kişi var sevinirim açıkçası sanırım tercihte öncelikli oluruz :) peki ben baya bi araştırdım ama 8 okulda bulabildim alanımızı 3 ankara 4 istanbul 1 rize şeklinde sizin var mı araştırıp bulduğunuz okullar, bide üniversitede hangi bölüm mezunusunuz? Ben SHUİ

03 Ocak 2019 20:04

Sivilhavaogretmeni
Aday Memur

Bende shui hocam ve evet 8 okul gördüm eğer eklenen varsa tercihte anlaşılır diyorum

03 Ocak 2019 20:21

KenanKomutan7
Aday Memur

Bende shui hocam ve evet 8 okul gördüm eğer eklenen varsa tercihte anlaşılır diyorum

Hakkımızda hayırlısı olsun hocam :)

06 Ocak 2019 13:37

Sivilhavaogretmeni
Aday Memur

Amin hocam cümlemizin

07 Ocak 2019 15:14

taylan44444
Aday Memur

Hakkımızda hayırlısı olsun hocam :)

merhaba. 1. öncelik formasyonlu olanlar formasyonlu olanlar kendi aralarında puan sıralamasına göre atanacak. kalan boş yerlerede 7 tane formasyonsuz yine kendi içlerindeki puan sıralamasına göre atanacak. sen 75 puanla atanırsın muhtemelen istanbul veya en kötü ankara. bende formasyon var puan 62 . formasyonlaular arasında 3. sıradayım.

07 Ocak 2019 16:12

KenanKomutan7
Aday Memur

merhaba. 1. öncelik formasyonlu olanlar formasyonlu olanlar kendi aralarında puan sıralamasına göre atanacak. kalan boş yerlerede 7 tane formasyonsuz yine kendi içlerindeki puan sıralamasına göre atanacak. sen 75 puanla atanırsın muhtemelen istanbul veya en kötü ankara. bende formasyon var puan 62 . formasyonlaular arasında 3. sıradayım.

taylan44444, 2 ay önce - Alıntıya git

Allah allah bu durumda 2. sırada oluyorum, sıralamam 19du oysaki bizim mezunlar neden bu kadar başvurmamayı tercih etmiş çok şaşırdım doğrusu

07 Ocak 2019 16:28

taylan44444
Aday Memur

Allah allah bu durumda 2. sırada oluyorum, sıralamam 19du oysaki bizim mezunlar neden bu kadar başvurmamayı tercih etmiş çok şaşırdım doğrusu

senin formasyon var sanırım paun kaçtı? bizimkilerin başvurmama nedeni gayet normal çünkü bölüm isim değişikliğinden kaynaklı son gün 5 saat kala shui bölümü başvuru ekranına eklendi. çoğu kimse başvuramadı bu yüzden. tercihin neresi olucak ? istanbuldamı oturuyosun?

1.sırada sivil hava öğretmeni rumuzlu arkadas var puanı 82 formasyonlu

2. sırada sen varsın formasyon var sanırım? kenan kmutan

3.sırada ben varım 62 puan formasyon var

4.sıradaki formasyonlu arkadaş 59 puana sahip

zaten geri kalanlar formasyonsuzlar. aralarında 100 alana bile varsa bizden sonra değerlendirilecekler.

incistan adlı arkadaş formasyon varmı? 59 puanlı fpormasyonluyu merak ettim?. herkes istanbuldamı oturuyor ?

07 Ocak 2019 17:08

KenanKomutan7
Aday Memur

senin formasyon var sanırım paun kaçtı? bizimkilerin başvurmama nedeni gayet normal çünkü bölüm isim değişikliğinden kaynaklı son gün 5 saat kala shui bölümü başvuru ekranına eklendi. çoğu kimse başvuramadı bu yüzden. tercihin neresi olucak ? istanbuldamı oturuyosun?

zaten geri kalanlar formasyonsuzlar. aralarında 100 alana bile varsa bizden sonra değerlendirilecekler.

incistan adlı arkadaş formasyon varmı? 59 puanlı fpormasyonluyu merak ettim?. herkes istanbuldamı oturuyor ?

Ah hocam hatırlatma o 1 haftalık tercih süresi boyunca SHUİ olmadığı için en az 10 kere dilekçe verdim cimere yazdım mebden tanıdığım arkadaşlar aracılığıyla söylettim okullarda konuştum neler neler, son 5 saat değil ama 1 gün önce açtırabildik çok şükür bi şekilde :)

Doğru ayrıca formasyonum var Akdeniz Üniversitesinden ve puanım 75, ayrıca Antalyada ikamet ediyorum, burda bi sivil havacılık lisesi var ama uçak bakım malesef :)

07 Ocak 2019 17:21

taylan44444
Aday Memur

Ah hocam hatırlatma o 1 haftalık tercih süresi boyunca SHUİ olmadığı için en az 10 kere dilekçe verdim cimere yazdım mebden tanıdığım arkadaşlar aracılığıyla söylettim okullarda konuştum neler neler, son 5 saat değil ama 1 gün önce açtırabildik çok şükür bi şekilde :)

Doğru ayrıca formasyonum var Akdeniz Üniversitesinden ve puanım 75, ayrıca Antalyada ikamet ediyorum, burda bi sivil havacılık lisesi var ama uçak bakım malesef :)

hocam valla ben 1 yıldan fazladır dilekçe yazdım çokça kez aradım ama ilgilenmediler. evet karar 1 gün önce verildi ama başvuru ekranına saat 11:00 civarı eklendi diye biliyorum. çünkü ben sabah 10:00 da kontol ettim yoktu. sonra öğlen 13 de baktım eklemişler. o süre zarfında 4 saate nasıl başvuruyu yetişitrebildim onlatsam roman olur :) 170 km yol yaptım o sürede. bu saçmalığa diyecek kelime bulamıyorum artık. resmen isim değişikliği milleti mağdur etti bunu bir tane yatkilide akıl etmemiş. ilk tercih ist ? ankara ?

07 Ocak 2019 20:29

incistann
Aday Memur

Hayır formasyonum yok puan 90 atandım ben
07 Ocak 2019 21:47

exhumer
Aday Memur

Merhaba, şu ana kadar yazanların hepsi formasyonlu sanırım. Ben de başvurdum. Formasyonum yok ve puanım 75.

08 Ocak 2019 00:46

KenanKomutan7
Aday Memur

Aramızda Kocaeli SHUİ bitiren var mı merak ettim :)

08 Ocak 2019 11:39

taylan44444
Aday Memur
Hayır formasyonum yok puan 90 atandım ben
incistann, 2 ay önce - Alıntıya git

merhaba hocam

hangi okulda görev yapıyorsunuz acaba?

08 Ocak 2019 11:50

taylan44444
Aday Memur

Aramızda Kocaeli SHUİ bitiren var mı merak ettim :)

merhaba kocalei shui 2013 mezunuyum sen?

Toplam 49 mesaj

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?