Editörler :
03 Ocak 2019 02:05   

Güvenlik soruşturması olumsuz

Merhaba arkadaşlar daha önce forumda da belirtmiştim katiplik mülakatını geçtikten sonra atanmayı beklerken arşiv araştırması olumsuz geldi diye ve yürütmeyi durdurma için dava açmıştım ve sebebini öğrenmiş buldum tabi itiraz edeceğim bunlara ama bu konuda daha bilgili kimselerden yardım bekliyorum..

Sebep : Kimse yok mu derneğine 2015 te bağış yapmışım ve bu bağıştan dolayı fetö pyd ittisakım olduğu düşünülüyormuş bu kadar gülünç birşey olabilir mi ya ben çok iyi hatırlıyorum iddaadan güzel bir kupon kazanmıştım o zaman ufak bir bağışta bulunayım diye sitelere bakarken aklıma ilk kimse yok mu geldi ne bileyim ben terör örgütü müdür değil midir müslümanlığımızdan soğuttunuz vallahi şu dinden soğudum vebali de boynunuza ateist yaptınız lan beni..

03 Ocak 2019 07:45

nelli1566
Aday Memur

Geçen seneki ayımlarda mı oldu yoksa bu alımda mı başınıza geldi böyle birşey

03 Ocak 2019 08:17

icrakatibioldum
Memur
Yani güzel kardeşim bu kadar basit bir nedenle nasıl iltisak oluyor saçma tabi dava neticesinde büyük ihtimal göreve başlarsınız ama şu müslümanlıktan soğutma ne demek onu anlayamıyorum dinimiz sahip olduğumuz herşeyden daha kıymetli bu kadar hafife almayın lütfen Allah yardımcınız olsun
03 Ocak 2019 10:19

Ögretmenikm
Aday Memur
Sözlü geçip evrakları teslimden sonra gene güvenlik soruşturmasımı oluyor ? Sözlüden önce gelip soruşturdular bi dahamı gelecekler
03 Ocak 2019 10:32

Hardcrss
Memur
hocam haksiz da sayilmazlar 2013 de 17-25 aralik mevzusundan sonra ne isiniz var feto olusumlari ile.
03 Ocak 2019 11:31

Gök.Börü81
Şef
Sözlü geçip evrakları teslimden sonra gene güvenlik soruşturmasımı oluyor ? Sözlüden önce gelip soruşturdular bi dahamı gelecekler
Ögretmenikm, 7 ay önce - Alıntıya git
Kimi yer oluyor dıyor kimiyer olmuyor bi turlu karar veremediler hic biri birbirini tutmuyor...
03 Ocak 2019 13:10

imgrn
Aday Memur
hocam haksiz da sayilmazlar 2013 de 17-25 aralik mevzusundan sonra ne isiniz var feto olusumlari ile.
Hardcrss, 7 ay önce - Alıntıya git

Hocam 2015 te devletin org.tr uzantısında yayın yapan derneğe bağış yapmışım org.tr uzantılı site diyorum bu ne demek biliyor musun devletin desteklediği koruduğu site demek ben de buna güvendim ne bileyim örgüttür değildir kaldı ki ben çok umursasam düzenli yapardım bağış başka bir bağlantım olurdu sadece bir defa göndermişim.. daha 20 yaşların başında genç bir bireyiz o zaman iddaada maç kovalıyorum bir miktar da totem olsun diye öyle yardım gönderdim hesaptaki ufak bir küsüratı madem örgüttür erişim engellenseydi siteye devletimiz tarafından uyarılsaydık ne bileyim böyle basit bir eylemden dolayı hayatımızı yakmalarına ne gerek var..

03 Ocak 2019 13:29

Esenler37
Aday Memur

Kardeş önceki forumlarda takipsizlik ve davaların yüzünden olumsuz olmuş demiştin onlarla alakalı olmadığına emin misin

03 Ocak 2019 13:49

imgrn
Aday Memur

Kardeş önceki forumlarda takipsizlik ve davaların yüzünden olumsuz olmuş demiştin onlarla alakalı olmadığına emin misin

Esenler37, 7 ay önce - Alıntıya git

Yok kardeş ben fetöye ihtimal dahi vermediğimden onlardan sanıyordum onlar sadece soruşturma kapsamında bilgi olarak sunulmuş sadece bu kişi hakkında 3 tane dosya vardır ikisinde müşteki birinde şüpheli sıfatındadır gibi bilgi sunulmuş soruşturma kapsamında.. Nihai kararda bu fetö ve ıytırık bağıştan dolayı almadık diyor..

03 Ocak 2019 14:47

icrakatibioldum
Memur

Yok kardeş ben fetöye ihtimal dahi vermediğimden onlardan sanıyordum onlar sadece soruşturma kapsamında bilgi olarak sunulmuş sadece bu kişi hakkında 3 tane dosya vardır ikisinde müşteki birinde şüpheli sıfatındadır gibi bilgi sunulmuş soruşturma kapsamında.. Nihai kararda bu fetö ve ıytırık bağıştan dolayı almadık diyor..

imgrn, 7 ay önce - Alıntıya git
3 tane dosya dan bahsediyorsunuz onlarda etkili olmuştur muhtemelen yoksa tek başına bir defa bağış yapmanın ret sebebi olacağını zannetmiyorum
03 Ocak 2019 15:35

yasinn28
Aday Memur

sonuçlarınız ne zaman açıklandı ne zaman güvenlik soruşturmanızın olumsuz olduğunu öğrendiniz

03 Ocak 2019 15:58

imgrn
Aday Memur
3 tane dosya dan bahsediyorsunuz onlarda etkili olmuştur muhtemelen yoksa tek başına bir defa bağış yapmanın ret sebebi olacağını zannetmiyorum
icrakatibioldum, 7 ay önce - Alıntıya git

O dosyalardan ikisinde davacıyım alacağımdan dolayı diğerinde de davalı durumdayım fetö vs alakası yok yani sicil hagb vs tertemizdavacı dediğim de dosyası bile açılmamış soruşturmadaymış bir senedir gidip kendim öğrendim..

04 Ocak 2019 00:00

İkmadayikm
Kapalı
Göreve başladıktan sonra mı oldu? Nasıl öğrendiniz olumsuz olduğunu ?
06 Ocak 2019 19:16

memis0051
Memur

Öncelikle geçmiş olsun. Son cümle çok hoşuma gitti aramıza hoşgeldiniz :D Sizinki şakayla karışık galiba ama ben gerçekten dinden soğudum, başıma gelenler beni dini sorgulamaya kadar götürdü. Tamam namazlı abdestli değildik ama iman ediyorduk. Kendime ateist diye bir isim takmak istemiyorum ama Tanrı'nın varlığından veya yokluğundan emin olmadigimin farkina vardim, su an din adina hic bir sey yapmiyorum, vebali varsa gercekten boyunlarina olsun. Ha gunahkarsam ben de kabul ediyorum...

Tr'de saçma sapan hayatlar yaşıyoruz gerçekten, islamcıyım diyenlerin elinde maskara olduk... Tek kalemde terörist ya da şüphelisi demek bu kadar kolaylaştı işte. Benimki de açıktan atama ve 2 yıldır dosyadan olumlu bir sonuç çıkmasını bekliyorum. Sebep de dershaneye gitmiş olmam.

Bazen keske fetocu olsaydım da gam yemeseydim dedigim bile oluyor ne yazık ki.

07 Ocak 2019 13:20

Msm011
Aday Memur
Güvenlik soruşturması olumsuz olan birine drekt başarısız gelmez mi sonuç yani başarılı ama yedek olmaz değil mi ? Olumsuz gelse başarısız yazmaz mı drekt ?
19 Şubat 2019 15:36

memis0051
Memur

Öncelikle geçmiş olsun. Son cümle çok hoşuma gitti aramıza hoşgeldiniz :D Sizinki şakayla karışık galiba ama ben gerçekten dinden soğudum, başıma gelenler beni dini sorgulamaya kadar götürdü. Tamam namazlı abdestli değildik ama iman ediyorduk. Kendime ateist diye bir isim takmak istemiyorum ama Tanrı'nın varlığından veya yokluğundan emin olmadigimin farkina vardim, su an din adina hic bir sey yapmiyorum, vebali varsa gercekten boyunlarina olsun. Ha gunahkarsam ben de kabul ediyorum...

Tr'de saçma sapan hayatlar yaşıyoruz gerçekten, islamcıyım diyenlerin elinde maskara olduk... Tek kalemde terörist ya da şüphelisi demek bu kadar kolaylaştı işte. Benimki de açıktan atama ve 2 yıldır dosyadan olumlu bir sonuç çıkmasını bekliyorum. Sebep de dershaneye gitmiş olmam.

Bazen keske fetocu olsaydım da gam yemeseydim dedigim bile oluyor ne yazık ki.

memis0051, 6 ay önce - Alıntıya git

Yorumumu eksileyen ahmaklar ne düşünerek eksi verdi söylesinler de bilelim. Yoksa siz de hak yiyen ve bunu destrkleyen adi yaratıklardanmısınız?

19 Şubat 2019 16:02

felekut
Aday Memur

Hocam 2015 te devletin org.tr uzantısında yayın yapan derneğe bağış yapmışım org.tr uzantılı site diyorum bu ne demek biliyor musun devletin desteklediği koruduğu site demek ben de buna güvendim ne bileyim örgüttür değildir kaldı ki ben çok umursasam düzenli yapardım bağış başka bir bağlantım olurdu sadece bir defa göndermişim.. daha 20 yaşların başında genç bir bireyiz o zaman iddaada maç kovalıyorum bir miktar da totem olsun diye öyle yardım gönderdim hesaptaki ufak bir küsüratı madem örgüttür erişim engellenseydi siteye devletimiz tarafından uyarılsaydık ne bileyim böyle basit bir eylemden dolayı hayatımızı yakmalarına ne gerek var..

.org (Organization) uzantısı devlet destekli değildir. Adından da anlaşılacağı gibi dernek,vakıf vs. Uzantısıdır. Devlet sitelerinin uzantısı .Gov (Government) dur.

19 Şubat 2019 19:43

icrakatibioldum
Memur
Kardeşim sadece bir memur adayı olarak değil TC vatandaşı olarak milli birliğimize zarar vermeye çalışan hain fetö gibi terör örgütlerine para akıtan bu gibi derneklere bir tl bile bağış yapmak çok büyük bir hata hele ki devletimiz bu kadar uyardıktan sonra
19 Şubat 2019 22:59

İkmmemo
Aday Memur

Hocam org.tr alan adı almak zor bir iş değil. Dernek veya topluluk olduğunuzu beyanen evrak göstermeniz halinde alan adını almaya hak kazanıyorsunuz. Malum dernek açmak son derece basit. Alan adını aldıktan sonra adı aldığınız yer yani Odtü dahi hiç bir işlem yapamıyor Kapatma vs. gibi. Sadece Türkiye İletişim Başkanlığı alan adını mahkeme kararıyla engelleyrbiliyor. Tespit edilecek, mahkeme açılacak, karar çıkacak vs. alan adı erişime kapanacak. Amacım sizi suçlamak veya kırmak değil, insanız başımıza her an her şey gelebilir ama 2015'de böyle bir hareketle resmen kendi bacağınıza sıkmışsınız. 2013'den sonra bu yapının her kolu ile etkin mücadele başlamıştı. Kolay gelsin ne diyelim.
20 Şubat 2019 23:20

istatikkk
Aday Memur

Arkadaslar benim de hirsizlik suçundan hagb vardi Davam düştü ve toplam yedi yıl üzerinden geçti ogretmen alımlarında guvenlik soruşturma nasil gelir olumsuz çıkarsa ne yapmalıyım

22 Şubat 2019 00:17

nelli1566
Aday Memur

Eşi sabıkalı olan birinin güvenlik soruşturması olumlu gelir mi eşinden boşanmış arkadaş

Toplam 21 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?