Editörler : oto-danisman-expert
03 Ocak 2019 13:21   

Motor arıza ışığı

Merhaba arkadaşlar benim 2016 model 1.4 benzin lpg li 50000 km de fiat egea aracım var aracım da sürekli olarak motor arıza ışığı yanıyor iki farklı yetkili servise gittim biri katalizör arızalı değişimi gerekli dedi ama değiştirsekte lpg den dolayı yine yanabilir dedi diğeri katalizör anlık okuma hatası vermiş bi problem yok dedi arada ışık yakabileceğini söyledi bir de bilmiyorum alakası var mı ama araç boşta rölantide çalışırken debriyaja basınca devir yükseliyor bu konular hakkında bilgisi olan veya bu sorunlardan kurtarıcak bildiği yer olan var mı?

03 Ocak 2019 13:32

mk02mk
Aday Memur
LPG den dolayı hiç uğraşma malzeme değiştirmek le ne Yaparsan yap yakar.arabanın orjinali benzinli olduğu için LPG yi kirli yakıt olarak görüyor ondan yapıyor.bütün LPG li Alman arabalarında var
03 Ocak 2019 14:23

aliokumus22
Aday Memur
LPG den dolayı hiç uğraşma malzeme değiştirmek le ne Yaparsan yap yakar.arabanın orjinali benzinli olduğu için LPG yi kirli yakıt olarak görüyor ondan yapıyor.bütün LPG li Alman arabalarında var
mk02mk, 3 hafta önce - Alıntıya git

ama araç 15-20 gündür benzinde yine yanıyor

05 Ocak 2019 20:36

JanissaryWolves
Daire Başkanı

Benzinde sönmüyorsa bir yerlerde problem vardır. Lpg de yanar diyen usta senin başından savıyor

07 Ocak 2019 16:15

aliokumus22
Aday Memur

katalizör arızalı büyük ihtimal katalizörü tamir ettireceğim bi yer bilen var mı?

08 Ocak 2019 13:48

JanissaryWolves
Daire Başkanı

İyi bir yere götür tamir ettik diye içini boşaltmasınlar muayeneden geçmez

11 Ocak 2019 11:08

aliokumus22
Aday Memur

istanbul avrupa yakasında iyi bi yer nerden bulabilirim bilmiyorum

20 Ocak 2019 20:07

oto-danisman-expert
Editor
mk02mk, 3 hafta önce - Alıntıya git

Aslında kirli yakıt olarak göremez.... benzin değerlerine göre ayarlanmış okuyucu lpg deperkeri düşük olduğu için hata veriyor o kadar....

21 Ocak 2019 20:48

mk02mk
Aday Memur

istanbul avrupa yakasında iyi bi yer nerden bulabilirim bilmiyorum

aliokumus22, 2 hafta önce - Alıntıya git
Hocam LPG için mi yoksa diğer tamir işi için mi
22 Ocak 2019 17:08

aliokumus22
Aday Memur
Hocam LPG için mi yoksa diğer tamir işi için mi
mk02mk, 2 gün önce - Alıntıya git

araç benzinde de ışık yakıyor onun diğer tamir işlemi için

23 Ocak 2019 00:15

mk02mk
Aday Memur

araç benzinde de ışık yakıyor onun diğer tamir işlemi için

aliokumus22, Dün - Alıntıya git
Kocasinan sanayi sitesinde gittiğim Samsunlu bi tAmirci var adı Burhan işçiliği çok temiz gereksiz işlem de yapmıyor Arbanın sağını solunu topluyor senin söylemediğin küçük ayrıntıları bile.ücret konusuna gelince iyi para da alıyor. İstersen yönlendiririm seni
Toplam 10 mesaj

ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?