Editörler : hopaliSafak Vaktii
03 Ocak 2019 14:16   

Ek ders ile ilgili

Merhaba haftada 18 saat dersim var. Bir de sosyal kulüp. 31 Aralık 2018 günü 3 saat dersim vardı ve derse girdim. Salı günü tatildi Çarşamba ise raporluydum. Perşembe ve Cuma günleri dersim yok. Bu durumda ek ders hesaplaması nasıl yapılıyor. Hafta bütünlüğünü de dikkate aldığımızda ben 31 Aralık ek ders ücretimi aldım ancak benden Ocak ayı ek dersinde 31 Aralık için bir kesinti olacak mı?

03 Ocak 2019 15:01

çocuklargülsün
Daire Başkanı
Hocam Nası anlatsam bilemedim ama.. şöyle söyleyeyim 31 Aralık'ta girdiğiniz dersin ücretini zAten almışsınız. Ocak ayı ek dersinde; örn haftalık 15 saat yazılıyor, 31 aralık a 3 saat yazılmıştır. Ocak ın ilk haftasına /4 güne/ 12 saat dağıtılır. Nöbet ücreti de tuttuğunuz güne yazılır. 31 inde yazıldıysa Ocak ilk haftasına yazılmaz. 31 inde nöbet yazılmadı ise Ocak ilk Haftasına yazılır.
03 Ocak 2019 15:08

Jump
Aday Memur

Teşekkürler hocam. Benim merak ettiğim konu 31 Aralık Pazartesi gününe denk geldiğinden pazartesi günü girdiğim ek dersi aldığım için ocan ayında benden kesilecek mi?

03 Ocak 2019 18:30

kaçalin
Şube Müdürü

3 saati ocak ayında senden kesecekler

04 Ocak 2019 11:56

çocuklargülsün
Daire Başkanı

Teşekkürler hocam. Benim merak ettiğim konu 31 Aralık Pazartesi gününe denk geldiğinden pazartesi günü girdiğim ek dersi aldığım için ocan ayında benden kesilecek mi?

Jump, 3 hafta önce - Alıntıya git
Kesilir
04 Ocak 2019 19:43

meltem_33
Şube Müdürü

Arkadaşlar yılbaşı günü için sınırlılardan 7saat mi kesiliyor yoksa 3saat mi?

06 Ocak 2019 19:55

aalus
Aday Memur
Hocam Nası anlatsam bilemedim ama.. şöyle söyleyeyim 31 Aralık'ta girdiğiniz dersin ücretini zAten almışsınız. Ocak ayı ek dersinde; örn haftalık 15 saat yazılıyor, 31 aralık a 3 saat yazılmıştır. Ocak ın ilk haftasına /4 güne/ 12 saat dağıtılır. Nöbet ücreti de tuttuğunuz güne yazılır. 31 inde yazıldıysa Ocak ilk haftasına yazılmaz. 31 inde nöbet yazılmadı ise Ocak ilk Haftasına yazılır.
çocuklargülsün, 3 hafta önce - Alıntıya git

Pazartesi için almış olduğunuz ücret ya kulüp( 2 saat ) yada nöbet (3saat) ücretidir ve ocakta bunlar kesilmez.3 gün girdiğiniz ders sayılarını kulüp için ödenen günü ve nöbet gününü yazmış olsanız net konuşabilirdim.

07 Ocak 2019 14:09

Jump
Aday Memur

Pazartesi için almış olduğunuz ücret ya kulüp( 2 saat ) yada nöbet (3saat) ücretidir ve ocakta bunlar kesilmez.3 gün girdiğiniz ders sayılarını kulüp için ödenen günü ve nöbet gününü yazmış olsanız net konuşabilirdim.

aalus, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam Pazartesi 3 saat, Salı 8saat, Çarşamba 7saat derse giriyorum nöbet salı günü. Kulüp hangi güne yazılıyor bilmiyorum.

07 Ocak 2019 14:27

aalus
Aday Memur

31 Aralık günü 2 saat kulüp den dolayı ücret verilmiştir ocak da kulüp olduğu için kesilmez.

07 Ocak 2019 18:56

ashil13
Daire Başkanı

Arkadaşlar yılbaşı günü için sınırlılardan 7saat mi kesiliyor yoksa 3saat mi?

meltem_33, 2 hafta önce - Alıntıya git

sınırlılar nedir? :)

07 Ocak 2019 18:57

ashil13
Daire Başkanı

Jump, 3 hafta önce - Alıntıya git

hocam 2 saat kulüp, 1 saat derse hazırlık ocakta kesilir

07 Ocak 2019 20:48

meltem_33
Şube Müdürü

Sınıfçılar olacaktı:)

07 Ocak 2019 21:13

aalus
Aday Memur

hocam 2 saat kulüp, 1 saat derse hazırlık ocakta kesilir

ashil13, 2 hafta önce - Alıntıya git

1ocak girilmemiş 8 ders ve çarşamba 7 ders raporlu olunca hazırlık alabilmek için gerekli girilmiş 10 saat dolmadığı için 1 saat hazırlık alamaz.

07 Ocak 2019 22:17

ekinha
Memur
çocuklargülsün, 3 hafta önce - Alıntıya git

Hocam iyi akşamlar;

Konu açılmışken benim de sorum olacak,1 ocak salı resmi tatilde ek ders kesintisi nasıl tapılıyor?Mesela benim o gün 6 saat dersim var idareci arkadaş 6 saati kesti,bilgilendirme yaparsanız sevinirim,teşekkürler...

08 Ocak 2019 09:24

kaçalin
Şube Müdürü

Hocam iyi akşamlar;

Konu açılmışken benim de sorum olacak,1 ocak salı resmi tatilde ek ders kesintisi nasıl tapılıyor?Mesela benim o gün 6 saat dersim var idareci arkadaş 6 saati kesti,bilgilendirme yaparsanız sevinirim,teşekkürler...

ekinha, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam iyi akşamlar;

haftalık ders saati sayınız 26-29 arasında ise doğrusunu yapmış bunun dışında ise...

08 Ocak 2019 09:42

RaSKaH
Şef

Hocam iyi akşamlar;

haftalık ders saati sayınız 26-29 arasında ise doğrusunu yapmış bunun dışında ise...

kaçalin, 2 hafta önce - Alıntıya git

o gün 6 saat dersiniz var ise haftalık toplam girdiğiniz ders saatinden 6 saati çıkarırsınız elde kalan sayıya göre ek dersiniz hesaplanır. örnek 21 saat olsun 21-6=15 saat derse girmiş olursunuz. 15 saat de maaş karşılığı olduğu için ek ders yazılmaz. sosyal kulüp ve ya rehberlikten 2 saat, 10 saatin üzerinde derse girdiğiniz için hazırlık planlamadan da 1 saat alırsınız.

08 Ocak 2019 12:31

çocuklargülsün
Daire Başkanı

Hocam iyi akşamlar;

ekinha, 2 hafta önce - Alıntıya git
Branşınız nedir?
10 Ocak 2019 09:05

iaderetenidareci
Aday Memur

Sınıfçılardan 7 saat kesilir branşçılardan ise ek dersi var ise o gün girdiği ders saati kadar artı 20-30 dan düşerse +1 de hazırlık planlamadan kesilir.Mesela öğretmenin 25 saat haftalık dersi var salı günü 7 saat bunun hesaplaması 7 saat ders+1 saat hazırlık planlama (25-7=18 hazırlık planlamadan 1 alır) toplamda 8 saat kesilir

11 Ocak 2019 18:35

ahmet_cihan
Daire Başkanı

Arkadaşlar Pazartesi 5 saat dersim vardı Oğlum hastaydı doktora götürdüm haliyle okula gidemedim, Salı (1 Ocak) 6 saat ders ve nöbetim vardı. Çarşamba boş günüm. Perşembe 3 saat ders ve rehberliğim Cuma da 5 saat dersim vardı. O hafta için ekders gelir mi? Yada maaş kesintisi olur mu?

11 Ocak 2019 21:08

aalus
Aday Memur

ocak ücrt. 2 saat rehberlik den dolayı alırsınız.

Toplam 19 mesaj