Editörler : hopaliSafak Vaktii
03 Ocak 2019 18:08   

Maaşımda yanlışlık mı var?

Sevgili dostlar; 2007 eylül ayında sözleşmeli memur olarak başka bir kurumda göreve başladım. Daha sonra 2011 yılında khk ile kadroya alındım. Bilahare 2014 yılında öğretmen olarak MEBe geçtim.

maaşımı ÖZKANSOFT/MAHEPden kontrol ettiğimde 2008den sora işe başlamış olarak görünüyorum. Bundan dolayı da maaşımda kayıp olduğunu farkettim.

burada bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha önceden böyle değildi. tayin olduğumdan beri ilçe mutemeti ile bazı konularda anlaşamadık. Kendisi benim sözleşmeli olarak çalıştığım süreleri memuriyet olarak da saymıyor.

Hizmet birleştirmem daha önce yapılmış olmasına rağmen kendisi yeniden yaptı. Ve bundan dolayı yaklaşık 1 aylık da gün kaybım söz konusu.

İşin ehli bir arkadaş bu konuda beni aydınlatırsa, müteşekkir olacağım.

04 Ocak 2019 09:01

madur352
Şef

Biri ehlin sormuş. Öncelikle estağfirullah.Ehli olarak söylüyorum Cimer e yazacaksınız

10 Ocak 2019 13:43

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı

Hocam cimere basvurulduğunda bazı sıkıntılar çıktığını duyuyoruz. Açıkçası ben bu konuyu mutemet dışında şube müdürüyle ya da ilçe milli eğitim müdürüyle falan da görüşmüş değilim.

diğer taraftan 2007 de sözleşmeli olarak memuriyete başlasam da 2011 de khk ile kadroya geçtiğimden bu tarihten itibaren memur sayılmam doğru bir uygulama da olabilir.

bilenlerden yardım rica ediyorum.

ha gayret dostlar bir el atın.

10 Ocak 2019 15:16

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı

hizmet birleştirmenizi yaptırdığınız zaman kademe ve terfilerin ilgili mevzuat gereğince işlenmesi gerekiyor bunları işleyipte nasıl silebiliyor keyfe keder işler mi bunlar siz il milli eğitimde bu ilerle ilgilenen memuru bulup görüşün o anlatır siz yanlışlık varsa kurumunuza yanlışı bir dilekçe yazarak ilgi resmi yazılarıda ekleyip belirtip hakkınızı arayın

10 Ocak 2019 19:06

jeklarit
Şube Müdürü
Maalesef bu MEB deki mutemetler bir şeyden anladıkları yok ya da işlerine gelmiyor
10 Ocak 2019 23:53

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı

Hocam cimere basvurulduğunda bazı sıkıntılar çıktığını duyuyoruz. Açıkçası ben bu konuyu mutemet dışında şube müdürüyle ya da ilçe milli eğitim müdürüyle falan da görüşmüş değilim.

diğer taraftan 2007 de sözleşmeli olarak memuriyete başlasam da 2011 de khk ile kadroya geçtiğimden bu tarihten itibaren memur sayılmam doğru bir uygulama da olabilir.

bilenlerden yardım rica ediyorum.

ha gayret dostlar bir el atın.

ebu-fisar, 2 hafta önce - Alıntıya git
Maaşınızın 2008 sonrası göreve başlama diye almanız doğru olan. Önceden farklı almanız yanlış olan. Uzun süre bugünkü fiyatı söyleyim 38 tl aylık fazla almıssınız.
11 Ocak 2019 19:51

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
Maaşınızın 2008 sonrası göreve başlama diye almanız doğru olan. Önceden farklı almanız yanlış olan. Uzun süre bugünkü fiyatı söyleyim 38 tl aylık fazla almıssınız.
HA_TA, 2 hafta önce - Alıntıya git

bunun bir dayanağı var mı peki hocam. çünkü ben 2007 den 2011e kadar 657 4/b ye tabi çalıştım. malum 657 memurları ilgilendiren bir kanun. Böyle olunca ben bunun mantıklı olmadığını düşünmüştüm.

sizinki kişişel yorum değilde gerçekse eğer bir mevzuat yönerge herhangi bir şey var mı bununla ilgili yoksa teamül mü öyle

11 Ocak 2019 20:34

murat5535
Genel Müdür

Hocam sözleşmeli çalışma sayılmıyor emekli sandığına kesinti olması lazım

12 Ocak 2019 13:32

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı

bunun bir dayanağı var mı peki hocam. çünkü ben 2007 den 2011e kadar 657 4/b ye tabi çalıştım. malum 657 memurları ilgilendiren bir kanun. Böyle olunca ben bunun mantıklı olmadığını düşünmüştüm.

sizinki kişişel yorum değilde gerçekse eğer bir mevzuat yönerge herhangi bir şey var mı bununla ilgili yoksa teamül mü öyle

ebu-fisar, 1 hafta önce - Alıntıya git
Dayanağı çok bariz bir şekilde burada da tartışıldı. 2008 Ekim öncesi emekli sandığı ilişiği olanlar 5434 sayılı kanuna tabiidir ve emekli maaşı, normal maaşı vb bir çok şeyde avantajlıdır. Sonrası emekli sandığına girenler 5510 a tabiidir. Siz yıllarca yanlış bir şekilde 5434 gibi görülmüşssüz. Sözleşmeli öğretmenlik SSK ile ilişkilendirildiği için siz 5510 sk tabiisiniz. Netten bu iki kanunu araştırırsanız. Soru veya sorununuzun cevabını çok açık şekilde bulursunuz.
Toplam 8 mesaj