Editörler : hopaliSafak Vaktii
03 Ocak 2019 22:25   

Anadolu lisesinde öğretmen olmak

Arkadaşlar Anadolu liseleri hepimizin bildiği gibi son zamanlarda bayağı kalitesizlesti fakat yine de meslek liselerinden iyidir diye düşünerek Anadolu lisesi tercih edeceğim. sınıflardaki durum nasıldır acaba öğrenciler ses yapıyor mu Anadolu lisesinde sınıf hakimiyeti kolay mıdır?

03 Ocak 2019 22:45

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür

Anadolu Lisesi diye bir şey mi kaldı ya, hepsinin adının önüne anadolu lisesi yazdık şaka gibi:):)

bence en önemlisi idarecilerine bak, hani sabah akşam çay içip kuru pasta yiyen işe yaramaz masasından sadece mesai bitiminde kalkan birşey yapmaya çalıştığında köstek olmaya çalışan varlığı ile yokluğu arasında hiçbir fark olmayan tipler var, öyle okulları asla yazma kardeşim,emin ol fotosundan okulun sitesinden anlarsın:):)

03 Ocak 2019 22:53

Gardyans
Daire Başkanı

Anadolu Lisesi diye bir şey mi kaldı ya, hepsinin adının önüne anadolu lisesi yazdık şaka gibi:):)

bence en önemlisi idarecilerine bak, hani sabah akşam çay içip kuru pasta yiyen işe yaramaz masasından sadece mesai bitiminde kalkan birşey yapmaya çalıştığında köstek olmaya çalışan varlığı ile yokluğu arasında hiçbir fark olmayan tipler var, öyle okulları asla yazma kardeşim,emin ol fotosundan okulun sitesinden anlarsın:):)

EDEBİYATÇI1923, 2 hafta önce - Alıntıya git

Şu an bir ortaokulda görev yapıyorum geçici olarak toplam beş sınıfa giriyorum dört sınıfı gayet iyi idare edebiliyorum sorun yaşamıyorum fakat bir tane sınıfı hiç beceremedim açıkçası sürekli ses yapıyorlar orada özellikle dört kız öğrenci çok saygısız hareketlerde bulunuyor. Ayın 15'inde mülakat sonuçları açıklanacak ben de ayrılacağım okuldan o yüzden sabretmeye çalışıyorum açıkçası onlara. Çalıştığım bölge çok geri kalmış beter bir mahallenin bulunduğu bölge.

03 Ocak 2019 22:55

Gardyans
Daire Başkanı

EDEBİYATÇI1923, 2 hafta önce - Alıntıya git

Anadolu liselerinde puanla eleme yapıldığı için öyle sınavlardan 20 alan tipte öğrenciler yoktur orada diye düşünüyorum hocam. Meslek liselerinden ve imam hatiplerden iyidir sanırım.

03 Ocak 2019 23:19

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür

Anadolu liselerinde puanla eleme yapıldığı için öyle sınavlardan 20 alan tipte öğrenciler yoktur orada diye düşünüyorum hocam. Meslek liselerinden ve imam hatiplerden iyidir sanırım.

Gardyans, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam sana naçizane tavsiyem, yazacağın okulu araştırman, yani okul tipine pek bakma, hani sen de iyi biliyorsun ki ülkedeki anadolu liselerinin %90 ında nitelik falan kalmadı sınavlar tamamen formaliteye döndü, bence öğrencisi az olan okullar ilk yıllarda daha avantajlı hem branşında tek olursan kendi sistemini rahatlıkla kurarsın hem de daha az disiplin sorunu yaşarsın

bir de yanlış anlamadıysam ortaokulda çalışıyorsun şu anlık, emin ol ortaokullarda o tür problemleri daha fazla yaşaman çok normal, liselerde daha azdır onun için internetten tara okulun sitesini hatta gidebilirsen de git konuş yazacağın okulla gözlemini yap inan pişman olmazsın, kısaca çok iyi meslek liseleri falan da var

04 Ocak 2019 00:08

lestrade
Aday Memur

Arkadaşlar tercih yaparken okulun öğrenci, öğretmen ve derslik sayısının fazla olması sınıflara hakimiyet, rahatlık ve ekonomik(ek ders vb.) açıdan olumlu mu yoksa olumsuz mu olur?

07 Ocak 2019 21:51

seni bulacaam ogluum
Genel Müdür

öğrenci sesi olmayan okul mu olur , tatil yeri mi arıyorsunn okul mu?

08 Ocak 2019 02:23

Gardyans
Daire Başkanı

öğrenci sesi olmayan okul mu olur , tatil yeri mi arıyorsunn okul mu?

seni bulacaam ogluum, 1 hafta önce - Alıntıya git

Güzel kardeşim terbiye sahibi ahlak sahibi öğrencilerle çalışmak istiyorum.

Ben ders anlatırken vir vir kendi arasında konuşan çocukların olması moralimi bozar elbet.

Toplam 7 mesaj