Editörler : supporters.
05 Ocak 2019 00:24

Akademik teşvik

Puanların kuşa döndürülmüş olmasından kaynaklanıyor sanırım akademik teşvik konusunda bir tartışma oluşmadı. Benim yeni indeks olan ESCI yayınlarıma sistem puan vermiyor. Hatta endeks kısmında ESCI seçimi kalkmış durumda. Web of Science butonu ile otomatik çekiyorum o zaman ESCI endekini tanıyor fakat puan vermiyor. ESCI endeksi ile puan hesaplayabilen oldu mu acaba.

angel1987
Şef
05 Ocak 2019 14:02

çalışmanın doi'si ya da derginin ıssn sini girip arattınız mı hocam

ögrüyesi
Şef
05 Ocak 2019 16:19

Makaleyi tanıtmakta sorun yok. Web of Science den otomatik çekiyor bütün bilgileri. Sorun ESCI endeksinin tanımlardan çıkmış olması. Makale bilgilerini elle girince ESCI endeksi hiç gözükmüyor. Tek yapılacak olan alan endeksi olarak seçim yapıp ESCI yazmak kalıyor. Fakat bu endeks daha önce vardı. Doçentlik başvurularında bile kullanılmaya başlanmıştı. Hafta içi düzeltirler diye düşünüyorum. Düzeltilmezse alan endeksi olarak işaretlemeyi düşünüyorum.

angel1987, 5 yıl önce

çalışmanın doi'si ya da derginin ıssn sini girip arattınız mı hocam

docdrdoc
Kapalı
06 Ocak 2019 19:46

Yöksis te teze yapılan atıfları öğrenim bilgisinden yapmıyor muyduk. Benimkinde atıf yeri çıkmıyor

sbesde
Aday Memur
07 Ocak 2019 15:07

Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi, Nvivo, SPSS, EndNote, Maxquda, Karma Yöntem Eğitimleri, CMA, Meta Analizi, Nitel Araştırma Yöntemleri, Sağlık Bilimleri için Vaka Temelli İstatistik başta olmak üzere, bilimsel araştırma yöntemleriyle ilgili online video eğitimler sunmaktadır. Bilimsel araştırma yöntemleri ile ilgili ihtiyaç duyulan veya duyulabilecek tüm eğitimler AYEUM bünyesinde yer almakta; eğitimler düzenli olarak güncellenmektedir.

https://ayeum.com/online-egitim

üyecik
Memur
07 Ocak 2019 22:11

Sayın hocam lisans üstü tezlere yapılan atıflar değerlendirilmiyor maalesef. Teşvik hesaplama

açıldığında yapılabiliyordu. Destek merkezine yazdığımda gelen yanıt aşağıdadır.

"Lisansüstü tezlere yapılan atıf teşvik kapsamı dışında tutulmuştur. Yönetmelik kapsamında lisansüstü tezlerinden hiç bahsedilmemiş, başta yazılımcılar olarak eskinin bir alışkanlığı ile tez atıfı

girilebilecek ekranı bırakmıştık, sahadan ve danışman hocamızdan uyarı alınca kapattık"

docdrdoc, 5 yıl önce

Yöksis te teze yapılan atıfları öğrenim bilgisinden yapmıyor muyduk. Benimkinde atıf yeri çıkmıyor

07 Ocak 2019 23:39

Beni hiç teşvik etmiyor

docdrdoc
Kapalı
08 Ocak 2019 11:29

Çok teşekkürler

üyecik, 5 yıl önce

Sayın hocam lisans üstü tezlere yapılan atıflar değerlendirilmiyor maalesef. Teşvik hesaplama

açıldığında yapılabiliyordu. Destek merkezine yazdığımda gelen yanıt aşağıdadır.

"Lisansüstü tezlere yapılan atıf teşvik kapsamı dışında tutulmuştur. Yönetmelik kapsamında lisansüstü tezlerinden hiç bahsedilmemiş, başta yazılımcılar olarak eskinin bir alışkanlığı ile tez atıfı

girilebilecek ekranı bırakmıştık, sahadan ve danışman hocamızdan uyarı alınca kapattık"

sbesde
Aday Memur
08 Ocak 2019 13:25

https://ayeum.com/ders/ileri-spss-ve-veri-analizi

İleri SPSS ve Veri Analizi

12 Video, Ders Süresi: 30 gün

Dersler

Ders 1 SPSS ile Faktöryel ANOVA

Ders 2 SPSS ile Tek-Yönlü Tekrarlı Ölçümler ANOVA

Ders 3 SPSS ile Parametrik Olmayan Tekrarlı Ölçümler Analizleri

Ders 4 SPSS ile Karışık Ölçümler İçin Tekrarlı Ölçümler ANOVA

Ders 5 SPSS ile Tek-Yönlü Kovaryans Analizi (ANCOVA)

Ders 6 SPSS ile İki-Yönlü (Faktöryel) ANCOVA

Ders 7 SPSS ile Çoklu Regresyon Analizi (Regresyon Yöntemleri)

Ders 8 SPSS ile Çoklu Regresyon Analizi (Model Hataları & Dummy Kodlama)

Ders 9 SPSS ile Tek-Yönlü Çoklu Varyans Analizi (MANOVA)

Ders 10 SPSS ile Faktöryel MANOVA

Ders 11 SPSS ile Çoklu Kovaryans Analizi (MANCOVA)

Ders 12 SPSS ile Parametrik Olmayan Güvenirlik Analizleri (Uyum Katsayıları

https://ayeum.com/ders/ileri-spss-ve-veri-analizi

g.a.s.
Aday Memur
15 Ocak 2019 12:47

Acil cevap verirseniz sevinirim:

Akademik Teşvikte, yayın bölümünde, dergi editör kurulu üyeliği 4 iken sistem 1 tane dergi kurul üyeliğine puan veriyor.

Sizde de öyle mi?

Bir yanlışlık mı var?

engmet
Memur
15 Ocak 2019 14:53

Hocam sadece 1 i puanlanır. Yönetmelik ğereği

g.a.s., 5 yıl önce

Acil cevap verirseniz sevinirim:

Akademik Teşvikte, yayın bölümünde, dergi editör kurulu üyeliği 4 iken sistem 1 tane dergi kurul üyeliğine puan veriyor.

Sizde de öyle mi?

Bir yanlışlık mı var?

Edobrucali
Aday Memur
18 Ocak 2019 13:56

nh

Edobrucali
Aday Memur
18 Ocak 2019 13:57

2016 yılında üniversitede Yrd.Doç.Dr olarak yaptığım çalışmaların karşılığı olan akedemik teşvik ödeneğini 2017'nin ilk iki ayı ödendi. ancak mart 2017 itibari ile üniversite dışı bir kamu kurumuna tayin oldum. yeni atandığım kurum tarafından ödenek hukuk dışı bir gerekçe ile verilmedi. Kamu denetçiliği kurumuna başvurdum. cevap bekliyorum. Benzer durumda olan var mıdır?

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2019 14:10

Akademik teşvik ödeneği, 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunun ek 4. maddesine göre Yüksek öğretim kurumlarında görev yapan akademik personele ödenir. Üniversite dışındaki başka bir kamu kurumunda görev yaptığınız için ödenmemesi doğrudur.

Edobrucali, 5 yıl önce
2016 yılında üniversitede Yrd.Doç.Dr olarak yaptığım çalışmaların karşılığı olan akedemik teşvik ödeneğini 2017'nin ilk iki ayı ödendi. ancak mart 2017 itibari ile üniversite dışı bir kamu kurumuna tayin oldum. yeni atandığım kurum tarafından ödenek hukuk dışı bir gerekçe ile verilmedi. Kamu denetçiliği kurumuna başvurdum. cevap bekliyorum. Benzer durumda olan var mıdır?

Edobrucali
Aday Memur
21 Ocak 2019 15:44

2016 yılında üniversitede yaptığım çalışmaların karşılığını alıyorum 2017 yılında. bu hakedilmiş bir haktır.
akademisyen 64, 5 yıl önce

Akademik teşvik ödeneği, 2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanunun ek 4. maddesine göre Yüksek öğretim kurumlarında görev yapan akademik personele ödenir. Üniversite dışındaki başka bir kamu kurumunda görev yaptığınız için ödenmemesi doğrudur.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
21 Ocak 2019 16:11

Akademik çalışmanin karşılığını ancak yüksek öğretim personeli iseniz alabilirsiniz. Kurumunuzun ödeme kalemleri arasında bulunmuyorsa alamazsınız ki yasa 2914 yüksek öğretim personel kanununa bu maddeyi koymuş. Şu anda bu kanuna bağlı çalışmıyorsanız alamazsınız.

docent2018
Genel Müdür
21 Ocak 2019 16:13

Sanırım şu an doçent, dr. öğretim üyesi, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi gibi herhangi bir akademik personel kadrosunda değilsiniz. Bu nedenle akademik teşvik alamıyorsunuz. Her ne kadar daha önce akademik personel olsanız ve çalışmaları yapmış olsanız da mevcut kadronuza bakacaklardır.

Edobrucali, 5 yıl önce
2016 yılında üniversitede yaptığım çalışmaların karşılığını alıyorum 2017 yılında. bu hakedilmiş bir haktır.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
21 Ocak 2019 16:17

MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Devlet yükseköğretim kurumlan kadrolarında bulunan öğretim elemanlarına yapılacak olan akademik teşvik ödeneğinin uygulanmasına yönelik olarak, bilim alanlarının özellikleri ve öğretim elemanlarının unvanlarına göre akademik teşvik puanlarının hesaplanmasında esas alınacak faaliyetlerin ayrıntılı özellikleri ve bu faaliyetlerin puan karşılıkları, akademik teşvik toplam puanının %30'unu geçmemek üzere her bir akademik faaliyet türünün toplam puanın hesaplanmasındaki ağırlıkları, akademik teşvik puanının hesaplanmasına ilişkin usul ve esaslar ve bu hesaplamaları yapacak komisyonun oluşumu ile diğer hususları belirlemektir.

(2) Bu Yönetmelik hükümleri, Milli Savunma Üniversitesi, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ve Polis Akademisi kadrolarında bulunan öğretim elemanları hakkında da uygulanır

Bakın 1.maddede ne diyor: Devlet yükseköğretim kadrolarında bulunan öğretim elemanları. 2 . Maddede buna ek kurumlar sayılıyor.

Edobrucali
Aday Memur
22 Ocak 2019 09:10

2016da milli savunma üniversitesinde öğretim üyesi idim. tsk personeliyim hala. yönetmelik madde 10, 2 a bendi: "akademik teşvik ödeneği öğretim elemanlarına 926 sayılı TSK personel kanunu uyarınca aylık ödendiği sürece yapılır" der. madde çok açık. ancak kurum madde 10, 4 bendini öne sürerek verilmez diyor. o madde de şu: "teşvik ödemeleri sürerken kurum değiştirenlerin ödemeleri yeni yüksek öğretim kurumu tarafından karşılanır." Çalıştığım yer üniversite olmadığı için olumsuz yanıtını aldım ve mahkemeye verdim. bu yönetmeliği yazan prof.dr. hocamız ile görüştüm. madde 10, 4 örnek olarak itü den yıldız teknik üniversitesi ne geçenler içinmiş.
akademisyen 64, 5 yıl önce

MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Devlet yükseköğretim kurumlan kadrolarında bulunan öğretim elemanlarına yapılacak olan akademik teşvik ödeneğinin uygulanmasına yönelik olarak, bilim alanlarının özellikleri ve öğretim elemanlarının unvanlarına göre akademik teşvik puanlarının hesaplanmasında esas alınacak faaliyetlerin ayrıntılı özellikleri ve bu faaliyetlerin puan karşılıkları, akademik teşvik toplam puanının %30'unu geçmemek üzere her bir akademik faaliyet türünün toplam puanın hesaplanmasındaki ağırlıkları, akademik teşvik puanının hesaplanmasına ilişkin usul ve esaslar ve bu hesaplamaları yapacak komisyonun oluşumu ile diğer hususları belirlemektir.

(2) Bu Yönetmelik hükümleri, Milli Savunma Üniversitesi, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ve Polis Akademisi kadrolarında bulunan öğretim elemanları hakkında da uygulanır

Bakın 1.maddede ne diyor: Devlet yükseköğretim kadrolarında bulunan öğretim elemanları. 2 . Maddede buna ek kurumlar sayılıyor.

BnSvKn
Kapalı
27 Ekim 2019 12:46

Bütünüyle yabancı dilde yazılmış kitaplar akademik teşvik kapsamında değerlendiriliyor mu?

mrtcknn
Aday Memur
29 Ekim 2019 11:45

nasıl atandiniz acaba bende geçiş yapmayı düşünüyorum bilgi verebilir misiniz hangi yolu izlemem gerekiyor
Edobrucali, 5 yıl önce
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi