Editörler : Pangaea

2018kpsss
Şube Müdürü
06 Ocak 2019 13:01

Sen neden alanından girmiyosun 4001 kovalıyosun?
Goldcu, 5 yıl önce

Şimdi sizin adınıza gerçekten üzücü şu verdiğiniz cevaplar.Eminim bir çoğunuz alanınıza dair hiçbir şey bilmeden mezun olan insanlarsınız.Okuduğunuz üniversitenin ve o üniversiteye kaç bin sıralama ile girdiğinize dahi değinmeyeceğim.Bunlara değinmemin sebebide yukarıda kendini bilim insanı zannedenler olmuş yok o sınavada girerim buna da gir kardeşim gireceksin zaten 2020 de göreceğim seni alanından ne halt yiyeceksin.Biz burada bize verilen 3 5 kadronun bölünmesi derdindeyiz.Bu demek değil ki size çok fazla kadro veriliyor.Fakat devlet eğer mühendis alacaksave sizde mühendis olmak istiyorsanız alanında iyi olacaksın.Olamam ben gerizekalıyım yok hesap Makinesi gerekiyor diyenler olmuş.Olsun bir şekilde olur diyen yok.Diyememelerin tek sebebi alana çalışacak beyinleri yok.Bugün mülakatta alanına dair bir şey sorsa torpilim var diyen tipler mühendis oluyor.Yoksa mühendis olduğundan değil hani :) Haydin canlarım ülkemin cahil mühendisleri cümleten iyi gecelerimiz olsun.

skylord89
Kapalı
06 Ocak 2019 13:17

bakanlıklar zaten açıktan alımla mühendislik mezunu uzman yardımcısı proje mühendisi alıyor.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Biz İİBF'liler aynı hatayı yaptık, kafamızı kuma gömdük. Nüfus Müdürlüğünden tutun KYK'ya, Gümrüğe, PTT'ye kadar hepsi merkeziden çıktı, açıktan alıma geçti. 70 puanla mülakatlara çağrılanlar oldu ve 85 puanlı adamı değil, 70 puanlı adamı tercih ettiler.

Sizler de İİBF'lilerin düştüğü yanlışa düşer, ses çıkarmazsanız sonunuz bize benzer.

Dediğim gibi TEİAŞ ve bakanlıklar da açıktan alıma geçerse KPSS'yi atın çöpe gitsin.

Son olarak, DHMİ'ye hiçbir zaman güvenmeyin. Bugün 4001'den alım yaparken, sonraki dönem sadece tek bir kodla alım yapabilir. Zaten öyle yapıp insanlarla dalga geçmeyi çok seviyorlar. AIM Kadrosu ise uzun yıllar sonra ilk defa 2017/1 ve 2018/2 atamasında yer aldı. Sonraki dönemlerde AIM Kadrosu açılır mı açılmaz mı, bunun değerlendirmesini siz yapın artık.

Alper kamu
Şef
06 Ocak 2019 14:07

4001 e aşığım :)

2018kpsss, 5 yıl önce
Sen neden alanından girmiyosun 4001 kovalıyosun?

Alper kamu
Şef
06 Ocak 2019 14:09

4001 e aşığım :) diyor arkadaş herhalde :)

elektrikyok
Memur
06 Ocak 2019 14:45

size üniversitede 4 yıl düz memurluk mu okutuluyor ki salya sümük ağlıyorsun herkes kendi branşındaki kadroya girsin diye?

shava07
Aday Memur
06 Ocak 2019 17:32

Bu başlıgı acan arkadasın kadro neden alamıyoruzu ıyıce sorglaması lazım

Ek olarak bırbırımızın elınden kuş kadar kı kadrolara goz koymak yerıne bızım kadrolarımız neden az dıye herkesın bırlık olması lazım...

aysnrseker
Memur
06 Ocak 2019 21:36

Ne cahilce bir yaklaşım. 2 soru için 2 saat verilen sınavlar görüyor mühendisler.%80 oranında hesaba dayalı bir bölümden bahsediyorsunuz biraz mantıklı olun. Hesap makineleri ve sayfalarca formül kağıdı ile girerdik sınava. Hesap Makinesi dediğiniz şey toplama çıkarma yapmıyor. Türev integral virgüllü sayılar hesaplıyor. Bilip bilmeden yorum yapmayın. 4001 kadrosuna sadece mühendisler ftr bölümündekiler seçmiyor herkes seçebiliyor. Bir derdiniz varsa bunu gerekli yerlere dilekçe vererek yapın. Mühendislere ftr ye mülakat gelsin derseniz burdan tepki almanız normal.
Goldcu, 5 yıl önce

Şimdi sizin adınıza gerçekten üzücü şu verdiğiniz cevaplar.Eminim bir çoğunuz alanınıza dair hiçbir şey bilmeden mezun olan insanlarsınız.Okuduğunuz üniversitenin ve o üniversiteye kaç bin sıralama ile girdiğinize dahi değinmeyeceğim.Bunlara değinmemin sebebide yukarıda kendini bilim insanı zannedenler olmuş yok o sınavada girerim buna da gir kardeşim gireceksin zaten 2020 de göreceğim seni alanından ne halt yiyeceksin.Biz burada bize verilen 3 5 kadronun bölünmesi derdindeyiz.Bu demek değil ki size çok fazla kadro veriliyor.Fakat devlet eğer mühendis alacaksave sizde mühendis olmak istiyorsanız alanında iyi olacaksın.Olamam ben gerizekalıyım yok hesap Makinesi gerekiyor diyenler olmuş.Olsun bir şekilde olur diyen yok.Diyememelerin tek sebebi alana çalışacak beyinleri yok.Bugün mülakatta alanına dair bir şey sorsa torpilim var diyen tipler mühendis oluyor.Yoksa mühendis olduğundan değil hani :) Haydin canlarım ülkemin cahil mühendisleri cümleten iyi gecelerimiz olsun.

yiiit1356
Yasaklı
08 Ocak 2019 14:01

mühendisler ile ftrciler hep geçiyor ya bunları o yüzden :)

aysnrseker, 5 yıl önce
Ne cahilce bir yaklaşım. 2 soru için 2 saat verilen sınavlar görüyor mühendisler.%80 oranında hesaba dayalı bir bölümden bahsediyorsunuz biraz mantıklı olun. Hesap makineleri ve sayfalarca formül kağıdı ile girerdik sınava. Hesap Makinesi dediğiniz şey toplama çıkarma yapmıyor. Türev integral virgüllü sayılar hesaplıyor. Bilip bilmeden yorum yapmayın. 4001 kadrosuna sadece mühendisler ftr bölümündekiler seçmiyor herkes seçebiliyor. Bir derdiniz varsa bunu gerekli yerlere dilekçe vererek yapın. Mühendislere ftr ye mülakat gelsin derseniz burdan tepki almanız normal.

akdnz1
Aday Memur
08 Ocak 2019 18:13

Değil mi kardeşim :) .Güzel arkadaşlarım sadece bencilce düşünüyorlar. Ben hem makine mühendisliği hemde işletme mezunuyum alan sınavına da girdim. Alan sınavına 1 kere bile bakmadım 76 puan civarında aldım ama mühendisliğe alan gelse 30 alan elini öper başına koyar öyle bol keseden atma olmaz git mühendisliği kazan kazanabiliyorsan sonra oku ve bitir ve eğer hala diyorsan ki alan sınavı gelsin hak veririm ama böyle bol keseden başkalarının hayatları için saçmalamayın.

One515, 5 yıl önce
makine muhendisiyim. 4 yılda birsürü ders aldım. sözel sayılabilecek 1 dersim vardı. Çoğu sınavım 2 soru olup kitap defter açık girdim. Bütün sınavlara da hesap makinesiyle girdim. Soruyorum size ne saniyorsunuz mühendisliği?? 80 soruluk test olsun ama alan sınavı olsun. Böyle bir şey imkansız yani. Hesap makinesiyle mi girelim osym nin sinavina? yoksa tuğla gibi termo kitabiyla mi? Hangi formülü ezberleyebilirz her derste binlerce formül varken? ya da yanımızda hangi tabloyu götürelim. Komik yani.
Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi