Editörler : muhtesem32ulsgkc
06 Ocak 2019 11:33   

Memuruz ama artık fakiriz

malesef alim gücümüz düştü, artık ucu ucuna geçiriyoruz, isteklerimize göre değil ihtiyaçlarımıza göre hareket ediyoruz ... kimseyi eleştirmiyorum ama hayat çok zorlaştı.. Doğalgaz, elektrik, pazar fiyatları, market fiyatları derken bi bakmışız elde avuçta bir şey kalmamış...

06 Ocak 2019 12:21

EL CHAPO
Memur

yok artik

06 Ocak 2019 12:51

civilengineer.ce
Aday Memur
Birşeyler talep etmek tabi ki hakkınız, ama diğer insanlara da biraz saygınız olsun.2000 liranın altında maaşla geçinmeye çalışan birsürü insan var.Maaşınız yetersiz gelebilir size ama fakiriz demek ne kadar doğru?Etrafınıza bi bakın insanlar ne şartlarda hayat mücadelesi veriyor, memur olmak için çabalayan, şu sınavlara umut bağlayıp yüksek puanlar alıp yerleşemeyen onca insan varken söyledikleriniz biraz adaletsiz geldi bana.Bir de şahsi algılamayın ama en iyi üniversiteden dereceyle mezun olanlar bile iş bulma derdindeyken biraz da biz ne yaptık ne kadar çaba sarfettikolduğumuz yere gelmek için, istediğimizi gerçekten hakettik mi diye kendini sorgulamak gerekmez mi?
06 Ocak 2019 14:17

karamanlı1903
Aday Memur

Arkadaşlar bilmediğimiz için değil tamam zor durumda olan insanlar var gerçekten, Ama memurların da İstanbul gibi şehirlerde yaşam şartları çok zor bunu da anlamamız lazım mesela İstanbul'da 3000 lira alan biriyle anadoluda mesela Yozgat'ta 1500 lira alan birinin yaşam standardı aynı geçim zor ve her şey pahalı zaten kiralar almış başını gidiyor ama maaş aynı. Artı zaten herkes de memur olacak diye bir kural da yok inşallah herkes de istediği yere gelir ve istediği maaşlara kavuşur ama bizde bu yollardan geçtik ancak memur olduktan sonra hayatını idame ettirecek maaşı alamayanlar yada yaşam standardı çok düşük sürdürmek zorunda kalanlar var buda bu ülkenin gerçeklerinden bazıları lütfen bunu sadece bilgi amaçlı yazdım insanları bulduğunu beğenmiyor olarak nitelendirmeyin saygılarımla teşekkür ederim yazdıklarımı ilgi ile okuduğunuz için.

06 Ocak 2019 14:52

ismimdenickimdearzu
Memur

Her iki taraf da kendine göre haklı

İnsanca yaşama standartlarına kavuşmamız için bu zamlar yeterli değil.

Memur maaşları asgari ücrete göre yüksek olabilir ama bu daha fazlasını istememize engel değil.

Alt seviyedeki çalışanların bizden daha az maaş alması biraz da gelirler arasındaki uçurumdan kaynaklanıyor. Olayın bu yönünü de yadsımıyorum elbet.

Ben binbir stresle çalışan bir yargı emekçisiyim yani zabıt katibiyim.

Memurlar arasında bile uçurumlar var, bir hemşire, bir öğretmen, bir maliye memuru, bir polis bizden çok daha yüksek maaş almakta.

Risk ise bizim riskimiz onlarınki gibidir hemen hemen.

Bimere mi yazmadım Cimere mi yazmadım bu sıkıntıları, sizde yazın ki sesimiz duyulsun.

Ülkemizin kaynakları yeterince fazla ama sorun adaletsiz dağıtımda

Emeklilerde de aynı durum var.

Benim anacığıma babamdan kalan emekli maaşı 1000 TL

Kayseri gibi yerde bağ bahçe içinde fazla masrafları olmadığından geçiniyorlar, ya İstanbul'da olsalardı?

Bazı émeklilere 8 9 emeklinin maaşının verildiğini biliyor musunuz?

Bu rakamdan maaş alanlar yadsınamayacak kadar çok.

Milletvekillerini saymıyorum bile.

Genel sıkıntı adaletsiz gelir dağılımında.

09 Ocak 2019 19:24

Janssett
Aday Memur

Ben katılmıyorum herkes zengin herkesin durumu iyi ki sırtında ki kambura kambur eklemekte beis görmüyor..

12 Ocak 2019 21:40

PoZiii
Memur

Özel sektörde çalışanlar ölsün o zaman tövbe tövbe ya

13 Ocak 2019 00:21

EL CHAPO
Memur

fakirsen istifa etsene, hadi ette gorelim. kaymak tatli tabi ,fakiriz diyenlerde cuvalla para vardir

13 Ocak 2019 00:23

Kutadgu4
Memur

Özelde asgari ücretle 4 yıl çalıştım. İşimi seçerken ya evime yakın olmasına özen gösterdim. Ya da ücretsiz servisi olmasına. Öğle yemeğini ya kurum verdi ya da yemek kartı aldım. Ama evime uzak, servis imkanı olmayan, yemek vermeyen ve asgari ücret teklif eden bir işe de evet demedim. Çünkü aldığım maaş yola yemeğe kiraya giderdi.

Memur oldum. Hiç görmediğim bir şehre gittim. Dolayısıyla giderler inanılmaz arttı. Ev kiraladım. Ulaşıma para ödedim. Yemeğe para ödedim. Sonuç olarak maddi anlamda hayat kalitemde değişen hemen hemen hiçbir şey olmadı. Yani köleydim vezir olmadım. Manevi anlamda değişenler; maaşımın düzenli yatması oldu. İş yüküm hafifledi. Gelecek kaygım azaldı. Ve evlendim.

Toplam 8 mesaj

ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?