Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Ocak 2019 20:38   

Yakını iade olmasına rağmen mülakatta eleme

Arkadaslar abim (astsubay jandarma) ihrac edilip bir yil sonra 697 sayılı KHK ile ise iadesi olmuştur. MOR BEYİN diye bilinen bir mağduriyet yasamis ve KHK ile tum haklarini alarak iade olmuştur. Ancak benim gecen sene 87 olan puanim mülakat ta 50 ye dusuruldu. Yakini iade olmasına rağmen elenen bazi arkadaslar var. Bu sene nasıl olacak. Bu konuda bilgisi olanlar var mi? Veya en son yapilan 5 000 ücretli atamasında boyle bi mağduriyet oldu mu?

06 Ocak 2019 20:48

Ahmettim
Memur
06 Ocak 2019 22:58

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür

Hocam sakın peşini bırakma, gerekirse dava aç!!!!!!

06 Ocak 2019 23:35

Ahmettim
Memur

Dava actim. 2 kez meb e gittim. Kimseyle gorusemiyorum. Egitim sendikalarina, milletvekillerine gaze

06 Ocak 2019 23:36

Ahmettim
Memur

...telere yazdim. Sadece bi kaci haber yapti. Kimse duymuyor :(

06 Ocak 2019 23:47

Rangersx
Aday Memur

Hocam sistemde iade olarak gözüküyorsa bu mülakatta sıkıntı yaşamazsınız..

07 Ocak 2019 00:26

Ahmettim
Memur

Rangerx hocam insallah. Böyle yazmanız bile umut oluyo bana

07 Ocak 2019 00:32

Ahmettim
Memur

Biz jandarma komutanligina dilekce verdik. Devlet personel baskanligia bildirin diye. Mesela abim daha 6 ay once askerden terhis gozukuyordu e devlette. Bunlarin hepsini duzelttiler. Hatta abimi arayip gerekli bildirimleri yaptiklarini da soylemisler. Ama keske bunu sorusturmayi yapan kurumlar dusunebilseydi. Sonucta abimin iadesi KHK ile oldu. Ve MİT in yayimladigi mor beyin listesinde ismi var. Nasil bunu gormuyolar anlamiyorum. Yani bunlar da devletin sistemi degil mi zaten. İlla DPB ye mi bildirilmeli

07 Ocak 2019 01:37

Rangersx
Aday Memur

Hocam meb ihraç durumlarına dbpden bakıyor diye biliyorum iadesi işlediyse inşallah bi sıkıntı çıkmaz

07 Ocak 2019 16:08

syl11
Aday Memur
Hocam şunun şahsiliği diye birşey yok mu kaçıncı derece akrabaya kadar bakılıyor acaba
07 Ocak 2019 16:10

syl11
Aday Memur
Hocam şunun şahsiliği diye birşey yok mu kaçıncı derece akrabaya kadar bakılıyor acaba
syl11, 3 ay önce - Alıntıya git
Suçun*
07 Ocak 2019 17:11

Rangersx
Aday Memur

Suçun şahsiliği ilkesi var ama anne baba kardeş eş hatta amcaya bile bakıldığını duydum.Önceki mülakatlarda elenme sebebi olarak görülüyordu ama bu yeni mülakatlarda sıkıntı çıkar mı bilmiyorum.

07 Ocak 2019 17:34

Ahmettim
Memur

Hocam abim iade oldu. Ortada suç da yok zaten

Mor beyin olayini arastirirsaniz gorursunuz.

Suçun sahsiligine gelince... Sanirim hukuk kitaplarinda yaziyo oyle bisiler

07 Ocak 2019 18:05

lestrade
Aday Memur

Amca hala dayı gibi 3.derece uzak akrabalara bakıldığı ne kadar doğru, var mıdır elle tutulur bir kanıt veya bunu yaşayan bir öğretmen?

07 Ocak 2019 20:31

Rangersx
Aday Memur

Hala dayı değilde amca aynı soyad olduğu için ve ihraç edildiği için elendiğini iddia eden birisi vardı ne kadar doğru bilmiyorum.

07 Ocak 2019 20:34

Rangersx
Aday Memur

Hocam sizin iade olmuş sisteme işlemiş sanmıyorum bi sıkıntı çıkacağını inşallah bi sorun olmayacak

08 Ocak 2019 08:57

iras
Daire Başkanı

kesinlikle mahkemden vaz geçme 1 yıl kaybettirdiler sana yaşadığın psikolojik çöküntü yü tahmin bile edemeyiz.yangından mal kaçırır gibi khk çıkardılar attılar bu örgüt mağduriyetten besleniyor.sen sınavla kazandığın halde suçun şahsiliği ilkesi işletilmezken kardeşi fetöcü rektör olup tüm üniversiteyi fetöye acanlar atanarak bakan yapılıyor

08 Ocak 2019 11:15

Ahmettim
Memur

Dava actim idareye. Kaybettim hocam. Cunku meb bu adami abisinden eledim demiyo. Mulakat basarisindan eledim diyo. Zaten mulakatin amaci bu. Guvenlikten eliyolar ama bunu mahkemeye soylemiyolar ve siz hakkinizi arayamiyosunuz. Bunlar seytana pabucunu ters giydirir.

08 Ocak 2019 12:46

iras
Daire Başkanı

adalet olsa mülakatın video kaydı var mı sorular işin gerekleri ile ilgili mi bir sürü yerden hakkını alırsın ama işte adalet sıkıntı

Toplam 18 mesaj

ANKET
31 Mart seçimleri için yapılan 'Altı üstü bir yerel seçim, savaş değil!' şeklindeki değerlendirmeyi doğru buluyor musunuz?