Editörler : swat3410E.Kayı Han
08 Ocak 2019 15:13

Referans ve pomem

Gençler ben açık konuşmayı severim 2 3 gündür vicdanımla baş başayım.

serbest tercümanlık yapıyorum . Tercümanlık yaptığım kişilerin başında polis baş müfettişi biri , ile emniyet müdürü vardı . Tanışma faslı iş güç derken polislik başvurduğum filan geçti . İş bitti bunlar bayağı beğendi çıkışta giderken bana kartlarını verdiler bilgilerini bana yolla seni interpol geçirelim boşa harcanma gibisinden bir şeyler dedi.

Şimdi mantıklı düşünce yolla gitsin diyorum sonra ulan devran döner benden çıkar diyorum ama aklımı da çeliyor içimden lisans kontenjan zaten dolmuyor benden sonra girebilen girer diye diye içim içimi parçalıyor. Aile filan da yok danışayım ben ne yapayım ciddi ciddi yazmakla yazmamak arasında kaldın bide sizin fikirlerinizi dinlemek isterim.

ne derseniz kabülüm.

Kaaris
Kapalı
08 Ocak 2019 15:16

Bunu buraya yazıyorsan ya çok safsın yada gerçekten Allah korkun var. Tavsiyem dilin varsa zaten seni alırlar hemde gönlün rahat olur.

MütercimEfendi
Kapalı
08 Ocak 2019 15:32

tenezzül etme kardeş kazanırsın zaten

MütercimEfendi
Kapalı
08 Ocak 2019 15:33

hocam hep böyle diyoruz da insanın içinde ne bilim

MütercimEfendi, 5 yıl önce

tenezzül etme kardeş kazanırsın zaten

Kesikparmak
Kapalı
08 Ocak 2019 15:34

Kardeş sen napıyorsun :D Kendi kendine soru sorup cevaplıyorsun :D

PerrierWater
Kapalı
08 Ocak 2019 15:35

nasip işi bunlar adam sokarak hakka girmiş olursun iş yapacaklarıda belli değil . Vicdan olarak rahat etmek istiyorsan kendin gir ama senin bileceğin iş . Devran illa dönüyor.

MütercimEfendi
Kapalı
08 Ocak 2019 15:37

yanlış alıntı yaptım böyle cevap vereyım dedim

Kesikparmak, 5 yıl önce

Kardeş sen napıyorsun :D Kendi kendine soru sorup cevaplıyorsun :D

Kesikparmak
Kapalı
08 Ocak 2019 15:44

Ne bileyim kardeş konuyu açıp ne yapayım diyen de sen, hiç gerek yok zaten kazanırsın diyen de sen olunca garip geldi :D Dedim herhalde mülakat tarihini beklerken devreleri yaktı :D

yanlış alıntı yaptım böyle cevap vereyım dedim

08 Ocak 2019 16:58

Pomemi kazanırsın hocam zaten inşallah, o toplara girme , iddaa da 3 lira kazanç veren kupon için 3 lira basmaya benzer , dediğin gibi lisans dolmuyor bile

gungorx
Aday Memur
08 Ocak 2019 22:20

PAEM olmadı mı hocam

Bekri Baba
Aday Memur
08 Ocak 2019 23:11

Kardeş müdürlerin seni beğenmişse teşkilat için faydalı olacağına inanmışlardır, şimdi sen vicdan yapıp aramazsan belkide işin olmayacak memleket senin gibi bir adamı kaybedecek, memlekete faydalı olmak için elinden gelen herşeyi kullanmalısın, senin gibi adamlar harcandıkça teşkilata çürük elmalar doluyor hiç vicdan flan yapma teşkilatın senin gibi adamlara ihtiyacı var eğer vicdan yapacaksan bu konuda yap: "elinde memlekete hizmet inkanın varken yapmamayı mı tercih ediyorsun" hani bi söz var ya bu vatan için şehit olmakta güzel ama bu vatan için yaşayıp vatanı yaşatmak başka güzel öyle düşün, sen memlekete hizmet için her yolu deneyeceğim diye hareket et vicdanın rahat olsun.
08 Ocak 2019 23:39

Boş konuşuyon , madem vasıflı zaten girer o zaman , senin için demiyorum ama tam bir fetöcü lafları onlarda zamanında öyle diyodu , torpil yapıyorsak vatan için yapıyoruz diyolardı namazlı abdesli adamları almak için diyolardı
Bekri Baba, 5 yıl önce
Kardeş müdürlerin seni beğenmişse teşkilat için faydalı olacağına inanmışlardır, şimdi sen vicdan yapıp aramazsan belkide işin olmayacak memleket senin gibi bir adamı kaybedecek, memlekete faydalı olmak için elinden gelen herşeyi kullanmalısın, senin gibi adamlar harcandıkça teşkilata çürük elmalar doluyor hiç vicdan flan yapma teşkilatın senin gibi adamlara ihtiyacı var eğer vicdan yapacaksan bu konuda yap: "elinde memlekete hizmet inkanın varken yapmamayı mı tercih ediyorsun" hani bi söz var ya bu vatan için şehit olmakta güzel ama bu vatan için yaşayıp vatanı yaşatmak başka güzel öyle düşün, sen memlekete hizmet için her yolu deneyeceğim diye hareket et vicdanın rahat olsun.
08 Ocak 2019 23:41

Memlekete hizmet için her yolu denemekmiş , sen böyle mi avutuyon kendini , neymiş teşkilata boş adamlar giriyomuş senden boşu var mı acaba
Bekri Baba, 5 yıl önce
08 Ocak 2019 23:46

Sen bu bekri baba gibilerine uyma . Demişinki vicdanımla baş başayım / hocam vicdanının kabul etmediği şey yanlıştır sen vicdanını dinle , üç günlük dünya malı için insanlara ağız eğme . Nasibi veren Allah tır . Ne demiş reis : " Bir saniyesine hükmedemediğimiz dünyada fırıldak olmanın anlamı yok "

PerrierWater
Kapalı
09 Ocak 2019 00:01

Lisans cidden dolmuyor mu ya forumda okuyoruz filan eyvallah ama en son 15 bin aday kaldı filan deniliyordu buda %50 şans ediyor nereden baksanız yarımız elenecek. Eledikleri için mi dolmuyor yoksa millet gitmiyor mu noluyor.

Tylnykskkya
Aday Memur
09 Ocak 2019 00:02

Kardeşim polislikten veya askeriyeden atılan herkes fetocu mu emin ol içlerinden akrabası tanıdığı veya komşusunun referansı ile girmiş kişilerde var iki gün sonra referansınının birileri veya biriyle bağlantısı çıkar ilişiğini keserler iş bulamazsın böyle bi riske gerek var mı

61mackali61
Aday Memur
09 Ocak 2019 00:05

Anlamadım ki buraya yazarak vicdanını mı rahatlatıyorsun duygu sömürüsü mü yapıyorsun yoksa Allah korkundan mı böyle konusuyorsun. Şöyle bişey var

61mackali61
Aday Memur
09 Ocak 2019 00:07

Şöyle bir şey var senin madem dilin iyi kendine güvenin mi yok gir pomeme geç ön sağlığı fyt yi kaldı ki fyt gerçekten de zor bi sınav değil e kardeşim madem tercümansın konuşma aksanın ifade edişin cümlelerin iyidir döktür sözlü mülakatta kazan gir neden bu kendine güvensizlik illa da referans gir kazan geç bu kadar basit
61mackali61, 5 yıl önce
Anlamadım ki buraya yazarak vicdanını mı rahatlatıyorsun duygu sömürüsü mü yapıyorsun yoksa Allah korkundan mı böyle konusuyorsun. Şöyle bişey var

PerrierWater
Kapalı
09 Ocak 2019 00:15

sanırım sözlü mülakat aşamasında

61mackali61, 5 yıl önce
Şöyle bir şey var senin madem dilin iyi kendine güvenin mi yok gir pomeme geç ön sağlığı fyt yi kaldı ki fyt gerçekten de zor bi sınav değil e kardeşim madem tercümansın konuşma aksanın ifade edişin cümlelerin iyidir döktür sözlü mülakatta kazan gir neden bu kendine güvensizlik illa da referans gir kazan geç bu kadar basit

Pepe43
Aday Memur
09 Ocak 2019 00:49

Eleniyorlar kardeşim. İlla 7.200 lisans alma zorunlulu yok. Uygun değilse eliyorlar
PerrierWater, 5 yıl önce

Lisans cidden dolmuyor mu ya forumda okuyoruz filan eyvallah ama en son 15 bin aday kaldı filan deniliyordu buda %50 şans ediyor nereden baksanız yarımız elenecek. Eledikleri için mi dolmuyor yoksa millet gitmiyor mu noluyor.

09 Ocak 2019 01:04

Hocam dolmuyo ama dolmuyo diye herkesi de almıyolar . Ama yani adam akıllı güzelce konuşursan soruşturmada bi sıkıntı yoksa bu devirde girelenilecek en kolay yer pomem
PerrierWater, 5 yıl önce

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi