Editörler : Mehmet Balci
«8910111213141516171819»
24 Ocak 2019 11:59

ceko08
Aday Memur

bılgıler ıcın tesekkurler hocam.

24 Ocak 2019 12:00

atestahsin500
Aday Memur

bılgıler ıcın tesekkurler hocam.

ceko08, 1 yıl önce - Alıntıya git

Rica ederim.

24 Ocak 2019 12:13

tumblr3
Aday Memur

yds şartlı kadrolar için mülakata girmiş arkadaşlara sorum olacaktı. verdikleri çevirisini istedikleri metin uzunluğu nasıldı ? kelime kelime olarakmı çeviriyi istiyorlar yoksa hepsini okuduktan sonra özet şeklindemi çeviri istiyorlar ? birde sordukları mesleki sorular için sizin branşınızdanmı biri katıldı komisyona ve çok detaylı mesleki bilgi istiyorlarmı ?

24 Ocak 2019 12:26

atestahsin500
Aday Memur

yds şartlı kadrolar için mülakata girmiş arkadaşlara sorum olacaktı. verdikleri çevirisini istedikleri metin uzunluğu nasıldı ? kelime kelime olarakmı çeviriyi istiyorlar yoksa hepsini okuduktan sonra özet şeklindemi çeviri istiyorlar ? birde sordukları mesleki sorular için sizin branşınızdanmı biri katıldı komisyona ve çok detaylı mesleki bilgi istiyorlarmı ?

tumblr3, 1 yıl önce - Alıntıya git

Öncelikle mesleki alanla ilgili soru sormak için fazladan biri yok.Tüm ekip baştan sona karşınızda.

Ek olarak mesleki anlamda bana soru sorulmadı,diğer adaylara ya da bölümlere de sorulacağını sanmıyorum.

İngilizce ölçümü konusuna gelince,amaçları bilginizi ölçmek.

Ben komisyona speaking yöntemine de hazır olduğumu belirttim ama onlar sadece çeviri ile yetineceklerini söylediler.

Çeviri metni,bir başlığı olan parağraf şeklinde ve cümle cümle giderek çevirmem istendi.kom

Bununla birlikte bazı kişiler komisyonun 3 kişiden oluştuğunu yazmışlardı fakat ben de 4 kişi vardı

ve 4.kişi kim ve hangi vasıfla orada bilmiyorum.

24 Ocak 2019 12:49

Dark b
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
24 Ocak 2019 12:56

Dark b
Aday Memur

Yuksek puanli arkadaslar #kpsssirasinagorealimolsun basligiyla tweet atiyoruz iski ile ilgili hesaplara...zaten kpss de gectigimiz kisilerle tekrar yarismak istemiyoruz diyoruz

24 Ocak 2019 13:46

Dmajor
Aday Memur

Hocam bana verilen metin çok uzun değildi verdikleri 3 dk içinde çok rahat okunup hatta açıklanabiliyordu.

24 Ocak 2019 14:14

tumblr3
Aday Memur

Öncelikle mesleki alanla ilgili soru sormak için fazladan biri yok.Tüm ekip baştan sona karşınızda.

Ek olarak mesleki anlamda bana soru sorulmadı,diğer adaylara ya da bölümlere de sorulacağını sanmıyorum.

Ben komisyona speaking yöntemine de hazır olduğumu belirttim ama onlar sadece çeviri ile yetineceklerini söylediler.

Çeviri metni,bir başlığı olan parağraf şeklinde ve cümle cümle giderek çevirmem istendi.kom

Bununla birlikte bazı kişiler komisyonun 3 kişiden oluştuğunu yazmışlardı fakat ben de 4 kişi vardı

atestahsin500, 1 yıl önce - Alıntıya git

teşekkürler bilgiler için

24 Ocak 2019 14:17

tumblr3
Aday Memur

Hocam bana verilen metin çok uzun değildi verdikleri 3 dk içinde çok rahat okunup hatta açıklanabiliyordu.

Dmajor, 1 yıl önce - Alıntıya git

zaten bire bir çeviri isteyeceklerini sanmıyorum okuduğunu genel hatları itibariyle anlama becerisine bakarlar büyük ihtimalle. teşekkürler bilgi için

24 Ocak 2019 14:29

atestahsin500
Aday Memur

zaten bire bir çeviri isteyeceklerini sanmıyorum okuduğunu genel hatları itibariyle anlama becerisine bakarlar büyük ihtimalle. teşekkürler bilgi için

Maalesef o şekilde değil;

Bana özellikle ne varsa onu çevirmem söylendi,yorum eklemeyin denildi.

Mot a mot istediler özellikle.

24 Ocak 2019 15:34

civilbiri
Aday Memur

Maalesef o şekilde değil;

Bana özellikle ne varsa onu çevirmem söylendi,yorum eklemeyin denildi.

Mot a mot istediler özellikle.

Branşınız nedir hocam?
24 Ocak 2019 15:44

atestahsin500
Aday Memur
Branşınız nedir hocam?
civilbiri, 1 yıl önce - Alıntıya git

38.grup-ingilizce iktisat

25 Ocak 2019 12:22

dreamer66
Şef

4. Kişi Genel Müdür olabilir. Ara sıra katıldığını duymuştum komisyonlara.

25 Ocak 2019 13:36

mustafa avdan
Kapalı

4. Kişi Genel Müdür olabilir. Ara sıra katıldığını duymuştum komisyonlara.

dreamer66, 1 yıl önce - Alıntıya git

Hocam şimdi mühendislik mülakatlarında , mesleki liyakati ölçececek teknik bi personel olmıycak mı ?

25 Ocak 2019 14:28

civilbiri
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar;22 ocak salı günü 38.numaralı gruptan girdim.

Bana yöneltilen sorular şu şekildeydi:

-Hsk üyeleri kaç yıllığına seçilir ve tekrar seçilme hakları var mıdır?

-Yerel yönetimlerde iç ve dış denetim hangi yasaya dayanılarak yapılır?

-Devlet memurlarına yapılan gıda ve giyecek yardımından hangi kurum sorumludur?

-1.inönü savaşı sırasında bizi zora sokan isyan hangisidir?

Yiyecek giyecek yardımından hangi kurum sorumludur hocam? Bende bir sorun var sanırım araştırdım bir şey bulamadım
25 Ocak 2019 14:55

kimmuhhh
Kapalı
Yiyecek giyecek yardımından hangi kurum sorumludur hocam? Bende bir sorun var sanırım araştırdım bir şey bulamadım
civilbiri, 1 yıl önce - Alıntıya git
http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.912268.pdf Madde 11 - Kurum ve kuruluslar, verilecek giyim esyalarını Maliye ve Gumruk Bakanlıgınca belirlenecek standart fiyatları goz onunde bulundurmak suretiyle tabi oldukları ihale mevzuatına gore karsılarlar.
25 Ocak 2019 15:03

ceko08
Aday Memur

mühendisler ne durumdasınız :)

25 Ocak 2019 16:56

dreamer66
Şef

Hocam şimdi mühendislik mülakatlarında , mesleki liyakati ölçececek teknik bi personel olmıycak mı ?

mustafa avdan, 1 yıl önce - Alıntıya git

Vardır muhakkak komisyonu ona göre belirlemişlerdir.

28 Ocak 2019 07:02

atestahsin500
Aday Memur

Arkadaşlar,sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgisi olan var mı?

Benim mülakatım 22 ocakta gerçekleşti ve sonuçları sorduğumda 1 ay sonra açıklanacağını söylediler.

28 Ocak 2019 11:42

gltsry6
Aday Memur

Arkadaşlar,sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgisi olan var mı?

Benim mülakatım 22 ocakta gerçekleşti ve sonuçları sorduğumda 1 ay sonra açıklanacağını söylediler.

8 şubatta mülakat bittiğine göre 8 mart gibi açıklanır heralde 1 ay dediklerine göre. Acaba sizin mülakat tarihinize göre mi 1 ay sonrasını kastettiler?

Toplam 3580 mesaj
«8910111213141516171819»