Editörler : Mehmet Balci
«149150151152153154155156157158159160»
31 Ağustos 2019 16:41

El Turabi
Aday Memur
Bilen söylemiyor, söyleyen bilmiyor maalesef .
Kerem Han Özdemir, 2 ay önce - Alıntıya git

Sendikacılar daha soruşturmalar kuruma daha gelmemiş diyor kimisi de imamoğlu imzaladı iski müdürü onay verdikten sonra çağrılacaz diyor

Hangisine inanalım

01 Eylül 2019 02:02

S.san
Kapalı

Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur.

01 Eylül 2019 19:41

34-ada-34
Aday Memur

bilader boş yapma tr geneli ilk besyuzdeyim.Kazananları kendinde çok iyi biliyorsun ön eleme yapıldığı için birbirine yakın ve büyük çoğunluğu 85-90 üstüydü.Son açıklanan kazananlar listesinde Mülakat+kpss puan ortalamasını baz alarak sürekli sağa sola düşük puanlıları aldılar diyerek sadece kendinizi kandırıyosunuz bilin bunu.Senin puanın da 90 üstü biliyorum bu formda mülakat sonrası izlenimlerini paylaştığın yorumları da hatırlıyorum haklı da olabilirsin Allah bilir.Ama tutturmuşsunuz bir nara mülakatlarda elenenler hep haksız oluyor.Sürekli torpil diye de vızzıklayıp durmayın babam 45 yıllık ustabaşı emektar adamdır tek bir torpilimiz de yok.İki mülakata girdim ikisinde de geçtim.Sürekli komisyonlara ve sisteme küfredeceğinize biraz da kendinize bakın..Ne adamlarmışsınız la kazananlara bile yasatmadınız şu hevesi yalan yanlış haberlerle abartmalarla.Otomasyon müh.ten bir kişi 90 la duruken 75 le atandı diye manşetler atılıp genele yayıldı.O komisyondakiler sonuçlar açıklanıncaya kadar iyiydi de niye sonuçlar açıklanınca onca hakarete maruz kaldı? Bu kadar ucuz olmayın.Hakkı aramanın da bir adabı yolu olur.

gökotta, 3 ay önce - Alıntıya git

Biraz serefiniz onurunuz olsa daha burada bu kadar bos konusmazsiniz.belli ki omrunuz haram yemekle gecmis hala burda haramzedeliginizi gosteriyorunuz.kpss listeside kazandirilanlarin aciklandigi liste de orda duruyor.iki liste birbiriyle kiyaslandiginda torpil oraninin %81 oldugu sonucu cok net ortaya cikiyor.hadi kendinde kiyasla bu dedigimi yalanla serefin varsa.hodri meydan.boyle bir gercek gun gibi ortadayken daha neyin pesindesiniz.torpilli haramzadeler.ne olursaniz olun durust olun adam olun haramzedeligi normallestirmeye calismayin.cok mu zor boyle olmak.

01 Eylül 2019 20:00

34-ada-34
Aday Memur

bilader boş yapma tr geneli ilk besyuzdeyim.Kazananları kendinde çok iyi biliyorsun ön eleme yapıldığı için birbirine yakın ve büyük çoğunluğu 85-90 üstüydü.Son açıklanan kazananlar listesinde Mülakat+kpss puan ortalamasını baz alarak sürekli sağa sola düşük puanlıları aldılar diyerek sadece kendinizi kandırıyosunuz bilin bunu.Senin puanın da 90 üstü biliyorum bu formda mülakat sonrası izlenimlerini paylaştığın yorumları da hatırlıyorum haklı da olabilirsin Allah bilir.Ama tutturmuşsunuz bir nara mülakatlarda elenenler hep haksız oluyor.Sürekli torpil diye de vızzıklayıp durmayın babam 45 yıllık ustabaşı emektar adamdır tek bir torpilimiz de yok.İki mülakata girdim ikisinde de geçtim.Sürekli komisyonlara ve sisteme küfredeceğinize biraz da kendinize bakın..Ne adamlarmışsınız la kazananlara bile yasatmadınız şu hevesi yalan yanlış haberlerle abartmalarla.Otomasyon müh.ten bir kişi 90 la duruken 75 le atandı diye manşetler atılıp genele yayıldı.O komisyondakiler sonuçlar açıklanıncaya kadar iyiydi de niye sonuçlar açıklanınca onca hakarete maruz kaldı? Bu kadar ucuz olmayın.Hakkı aramanın da bir adabı yolu olur.

gökotta, 3 ay önce - Alıntıya git

Surda yazdigin cumlelerin bile yarisindan fazlasi delilli ispatli YALAN.bir tek otomosyon muhendisliginde puani fazla olan degil dusuk alan atandi diyorsun.ben sana bir bransin coooook otesinde bir rakam veriyorum bak.iki liste karsilatirildiginda kpss siralamasinin disinda atananlarin orani %81 diyorum.bunun aksini ispat edemezsen tescilli yalanci ve torpillisin.hodri meydan bir kez daha.otomasyon muhendisliginde senin salladigin gibi birinci 90 sonuncu 75 aldi durumu yok.gercegi;birinci 91,5 sonuncu 72,5 aldigi halde 72,5 alan sonuncu torpilli aliniyor.her sey ispatli orda duruyor inanmayan bakabilir.simdi iki cumle yazarken bile yazdiklarinin yarisindan fazlasi YALAN olan birinin soyledigi hicbir sey dogru olabilir mi

01 Eylül 2019 20:29

YtüMühendis23
Aday Memur

Surda yazdigin cumlelerin bile yarisindan fazlasi delilli ispatli YALAN.bir tek otomosyon muhendisliginde puani fazla olan degil dusuk alan atandi diyorsun.ben sana bir bransin coooook otesinde bir rakam veriyorum bak.iki liste karsilatirildiginda kpss siralamasinin disinda atananlarin orani %81 diyorum.bunun aksini ispat edemezsen tescilli yalanci ve torpillisin.hodri meydan bir kez daha.otomasyon muhendisliginde senin salladigin gibi birinci 90 sonuncu 75 aldi durumu yok.gercegi;birinci 91,5 sonuncu 72,5 aldigi halde 72,5 alan sonuncu torpilli aliniyor.her sey ispatli orda duruyor inanmayan bakabilir.simdi iki cumle yazarken bile yazdiklarinin yarisindan fazlasi YALAN olan birinin soyledigi hicbir sey dogru olabilir mi

34-ada-34, 2 ay önce - Alıntıya git
Kardeşim sonuncu olanın alınması birinci olanın alınmaması sonuncu olanın torpil yaptırdığını GÖSTERMİYOR! Ben de mülakat ile alıma sonuna kadar karşıyım ama eğer mülakat ile yapılan bir alıma başvurduysan sonradan çıkıp "sonuncu alındıysa o torpil yaptırdı" DİYEMEZSİN! Sonuçların açıklanmasının üzerinden 4 ay geçti hala aynı konuyu konuşmanıza gerçekten inanmıyorum. Not: sadece KPSS puanına göre alım yapılsa yine yerleşebiliyordum.
01 Eylül 2019 20:53

insmüh49
Aday Memur

ilana çıkıldığında mülakat ve kpss puanının aritmetik ortalamasının alınacağı belirtilmişdi. Buna rağmen hala kpss puanı yüksekmiş düşükmüş muhabbeti yapmak iyi niyetli değil. O listeye giren herkes birbirinin rakibidir. Mülakatta kendini daha iyi ifaden ve donanımı daha iyi olan kazanmıştır. Eğer amaç adam kayırmak olsaydı 6 şubatta biten mülalat sonuçları 31 marttan önce açıklanır. Kazananlarda göreve başlardı. Çoğu belediye doğru dürüst kpss ile personel almazken Kpss ile alıma çıkan bir kurumu bu şekilde karalaman vicdansızlıktır.
01 Eylül 2019 20:56

YtüMühendis23
Aday Memur
ilana çıkıldığında mülakat ve kpss puanının aritmetik ortalamasının alınacağı belirtilmişdi. Buna rağmen hala kpss puanı yüksekmiş düşükmüş muhabbeti yapmak iyi niyetli değil. O listeye giren herkes birbirinin rakibidir. Mülakatta kendini daha iyi ifaden ve donanımı daha iyi olan kazanmıştır. Eğer amaç adam kayırmak olsaydı 6 şubatta biten mülalat sonuçları 31 marttan önce açıklanır. Kazananlarda göreve başlardı. Çoğu belediye doğru dürüst kpss ile personel almazken Kpss ile alıma çıkan bir kurumu bu şekilde karalaman vicdansızlıktır.
insmüh49, 2 ay önce - Alıntıya git
Mülakat ile alınacağını gören 95 üstü birçok arkadaşım başvurmadı. Ben istemiyorum dediler. Biz dedik başvuruyoruz ve mülakatı kabul ediyoruz. Şimdi böyle konuşmaya kimsenin hakkı yok.
01 Eylül 2019 21:03

34-ada-34
Aday Memur
Kardeşim sonuncu olanın alınması birinci olanın alınmaması sonuncu olanın torpil yaptırdığını GÖSTERMİYOR! Ben de mülakat ile alıma sonuna kadar karşıyım ama eğer mülakat ile yapılan bir alıma başvurduysan sonradan çıkıp "sonuncu alındıysa o torpil yaptırdı" DİYEMEZSİN! Sonuçların açıklanmasının üzerinden 4 ay geçti hala aynı konuyu konuşmanıza gerçekten inanmıyorum. Not: sadece KPSS puanına göre alım yapılsa yine yerleşebiliyordum.
YtüMühendis23, 2 ay önce - Alıntıya git
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
01 Eylül 2019 21:14

YtüMühendis23
Aday Memur

Al bi bos konusan daha.listede de geride olup kazanmis sayilanlarin hemen hepsi TORPİL yapmis oluyor.her ne kadar kendini bu gercekten soyutlamaya calissanda bu gercegi degistirmiyor.su konustugun laftan bile ne kadar mantiksiz konustugun anlasiliyor.mulakat yapılacaktı da niye girdiniz o zaman.laflara gel.uzayda mi yasiyorsun kardes.mulakat yapmadan memur alan kurum mu var?memur alan kurum yok piyasada.torpilli fedaisi kardesim niye mulakatli sinava basvurdunuz o zaman diyor.Sizin torpil yapmaniz yuzunden yada aciklanan listeyi deli birine gostersen bile %100 torpillidir bu liste diyecegi listeye torpilli diyemediginiz icin bu berbat dusunceleriniz yuzunden bu surec boyle koturum hale geldi.insanda biraz utanma olur.

"Listede geride kalan birisi kazanıyorsa kesin torpil yaptırmıştır." Bu nasıl bir genellemedir böyle. Bak kardeşim başlamadan sana dedim ki mülakata ben de karşıyım. Ama sizin yaptığınız bu karalamaya da karşıyım. Başka sayfada mülakat kaldırılsın diye bir şeyler yap destek olalım. Ama burası yeri değil.
01 Eylül 2019 22:08

gökotta
Kapalı

Bir arap atasözü der ki : "Yolda her havlayana cevap verirsen,menzile ulaşamazsın." Ama ben size son kez yazıyorum. Olum işiniz gücünüz yok mu sizin hala konusuyorsunuz.Alımlarda girenlerin yüzde doksanı 85-90 üstü puanlı.Yazıyorsun: kazananların %81i asli sıradan değil. Sen listede görmedin mi puanların küsüratla oynadığını ve mülakatlara önlerde yer alıp baska kuruma atananların gelmediğini.Niye demiyorsun mülakata ismi açıklanan ikibinbeşyüz kişi Türkiye geneli otuzbin kişi arasından puan sıralamasına göre seçildi.Bu ikibinbeşyüz kişiden yaklaşık 300-400 kişi mülakata gelmedi? Avam bilmez diye burda sürekli sıkıyorsunuz? Amacanız kendinizi rahatlatmaksa devam edin hayır hak almaksa burası yeri değil.

01 Eylül 2019 22:11

gökotta
Kapalı

Bir arap atasözü der ki : "Yolda her havlayana cevap verirsen,menzile ulaşamazsın." Ama ben size son kez yazıyorum. Olum işiniz gücünüz yok mu sizin hala konusuyorsunuz.Alımlarda girenlerin yüzde doksanı 85-90 üstü puanlı.Yazıyorsun: kazananların %81i asli sıradan değil. Sen listede görmedin mi puanların küsüratla oynadığını ve mülakatlara önlerde yer alıp baska kuruma atananların gelmediğini.Niye demiyorsun mülakata ismi açıklanan ikibinbeşyüz kişi Türkiye geneli otuzbin kişi arasından puan sıralamasına göre seçildi.Bu ikibinbeşyüz kişiden yaklaşık 300-400 kişi mülakata gelmedi? Avam bilmez diye burda sürekli sıkıyorsunuz? Amacanız kendinizi rahatlatmaksa devam edin hayır hak almaksa burası yeri değil.

gökotta, 2 ay önce - Alıntıya git

Sözüm meclisten dışarı .Alması gerekenler kendini biliyor. Sürekli öfke kusan üç beş kişi.

01 Eylül 2019 22:47

dogan3441
Memur

34-ada-34 KPSS puan sıralamasında kendi branşımda son sıradayım

Birinci ile aramda 5 puan var. Sonuçlar açıklandığında kendi branşımda birinciyim. Şimdi gözünü iyi aç iyice oku!

Benim 6 yıllık temiz su arıtma tesisi tecrübem var. Anladın mı torpil diye bağıran gereksiz. Eğer tatmin olmazsan tecrübemi gösteren evrakları rulo yapıp sana göndereyim. Sen gerekeni yaparsın.

02 Eylül 2019 01:59

34-ada-34
Aday Memur

Sözüm meclisten dışarı .Alması gerekenler kendini biliyor. Sürekli öfke kusan üç beş kişi.

gökotta, 2 ay önce - Alıntıya git
02 Eylül 2019 02:02

34-ada-34
Aday Memur

34-ada-34 KPSS puan sıralamasında kendi branşımda son sıradayım

Birinci ile aramda 5 puan var. Sonuçlar açıklandığında kendi branşımda birinciyim. Şimdi gözünü iyi aç iyice oku!

Benim 6 yıllık temiz su arıtma tesisi tecrübem var. Anladın mı torpil diye bağıran gereksiz. Eğer tatmin olmazsan tecrübemi gösteren evrakları rulo yapıp sana göndereyim. Sen gerekeni yaparsın.

dogan3441, 2 ay önce - Alıntıya git
02 Eylül 2019 09:17

Basmimar
Memur

Ozelden oksanmayi hak ediyorsun :)) zevata bak kurumun tecrube aradigini nerenden uydurdun.okuz kurum tecrube ariyormus diyor.konus okuz dinliyor seni

Haha tecrübe, bilgi, akıl,zeka aramıyorsa ne arıyor?

Hödükleri dolduralım da kurum olarak kendi ağz. mı diyorlar diye düşünüyorsun? :D

Yahu bunca yorum yazan oldu ama hayattan bu kadar uzak başka bir süzük görmedim :D

Tecrübe, bilgi, zeka, tavır aranmayan alımlar merkezi alımlardır. Burada havlama daha fazla istersen. Yanlış yerdesin.

02 Eylül 2019 09:21

dogan3441
Memur

Ozelden oksanmayi hak ediyorsun :)) zevata bak kurumun tecrube aradigini nerenden uydurdun.okuz kurum tecrube ariyormus diyor.konus okuz dinliyor seni

Füzeyi saldım geliyor :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sözlü sınav;

1) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

2) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

4) Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat

konularını ile kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

6. SINAV DEĞERLENDİRME - SONUÇLARA İTİRAZ:

Sözlü sınav; yukarıda belirtilen konularda 15'er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır.

Trene bakan bey söyle bakalım bu altı çizili cümlelerden ne anlıyorsun?

Trene bakmaktan gözlerin de görmez olmuş. Siz nasıl bir zekaya sahipsiniz ya daha başvurduğunuz ilanda ne yazdığını bilmiyorsunuz :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

kurum sizi çok iyi ayıklamış.

Bir de yazmışsın %81 torpil var diye :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Hangi verilerle bu sonuca vardın?, Herkesin mülakatına girdin mi? mülakat puanlarını biliyor musun? kimin deneyimi var kimin yok biliyor musun? hayır bilmiyorsun ama diyorsun ki %81

İstatistik bilimini bulan kişi mezarında ters dönmüştür şimdi :)))))))))))))))))))))))))))))

Neyse bak sana kıyak geçtim, önemli yerlerin altını çizdim, iyice oku.

Özelden mesaj da yazma. gizlimiz saklımız yok. Ruloların hayırlı olsun :))))))))))))))))))))))))))))))

02 Eylül 2019 10:22

haticebulut33
Aday Memur

Edepli olursanız çok iyi olacak düzeyli şekilde yazabilirsiniz karşılıklı

02 Eylül 2019 10:29

haticebulut33
Aday Memur

Füzeyi saldım geliyor :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sözlü sınav;

1) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

2) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

4) Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat

konularını ile kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

6. SINAV DEĞERLENDİRME - SONUÇLARA İTİRAZ:

Sözlü sınav; yukarıda belirtilen konularda 15'er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır.

Trene bakan bey söyle bakalım bu altı çizili cümlelerden ne anlıyorsun?

Trene bakmaktan gözlerin de görmez olmuş. Siz nasıl bir zekaya sahipsiniz ya daha başvurduğunuz ilanda ne yazdığını bilmiyorsunuz :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

kurum sizi çok iyi ayıklamış.

Bir de yazmışsın %81 torpil var diye :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Hangi verilerle bu sonuca vardın?, Herkesin mülakatına girdin mi? mülakat puanlarını biliyor musun? kimin deneyimi var kimin yok biliyor musun? hayır bilmiyorsun ama diyorsun ki %81

İstatistik bilimini bulan kişi mezarında ters dönmüştür şimdi :)))))))))))))))))))))))))))))

Neyse bak sana kıyak geçtim, önemli yerlerin altını çizdim, iyice oku.

Özelden mesaj da yazma. gizlimiz saklımız yok. Ruloların hayırlı olsun :))))))))))))))))))))))))))))))

dogan3441, 2 ay önce - Alıntıya git

Bizde kpss +mülakatın ortalaması alınacak diye biliyorduk konular aynen paylaştığınız gibi zannediyorduk öyle olsaydı elenmemiz mümkün olmayacaktı.! Haksızlığa Ugradigimizi Biliyoruz Bu Yüzden Biz Hakkımızı Arıyoruz Çirkinlesmeye Hiç Gerek Yok. Allah büyük Kur An Da Yazanları Okuyun Tavsiyem Suç Mu Oldu Hak Aramak ? Memur Alımında Tecrübe Şartı Yoktu Ki Benim Tecrübemde Var di Size Özelden Anlattım.Lutfen Bende Dahil Herkes Haddini Bilsin Boş Boş Konuşmaya Hiç Gerek Yok.

02 Eylül 2019 10:32

Basmimar
Memur

Bizde kpss +mülakatın ortalaması alınacak diye biliyorduk konular aynen paylaştığınız gibi zannediyorduk öyle olsaydı elenmemiz mümkün olmayacaktı.! Haksızlığa Ugradigimizi Biliyoruz Bu Yüzden Biz Hakkımızı Arıyoruz Çirkinlesmeye Hiç Gerek Yok. Allah büyük Kur An Da Yazanları Okuyun Tavsiyem Suç Mu Oldu Hak Aramak ? Memur Alımında Tecrübe Şartı Yoktu Ki Benim Tecrübemde Var di Size Özelden Anlattım.Lutfen Bende Dahil Herkes Haddini Bilsin Boş Boş Konuşmaya Hiç Gerek Yok.

haticebulut33, 2 ay önce - Alıntıya git

Herkes haklı kendince illa ki.

Peki siz de KPSS puanı açısından derece yapıp, liste başında girenlerden misiniz?

02 Eylül 2019 10:38

haticebulut33
Aday Memur

Benim derecem yok branşimda 6 kişi alınacaktı 6.sıradaydım.

Toplam 3580 mesaj
«149150151152153154155156157158159160»

ANKET
1928 tarihindeki Harf Devriminin, Türk milletinin geleneğiyle olan bağını kopardığı yönündeki görüşe;