Editörler : Mehmet Balci
12345678910111213»
08 Ocak 2019 20:55

burak677
Şef

Herkese aynı süre 12 dakika sürüyor ortalama ben bir şey karıştırdıklarını sanmıyorum

08 Ocak 2019 21:08

atestahsin500
Aday Memur

Herkese aynı süre 12 dakika sürüyor ortalama ben bir şey karıştırdıklarını sanmıyorum

burak677, 1 yıl önce - Alıntıya git

Art niyetli olduklarını kastetmedim ama garip geldi yani toplamda 1 ay süre varken vakiti dengesiz kullanıyorlar bence.

08 Ocak 2019 21:12

violetter
Şube Müdürü

Art niyetli olduklarını kastetmedim ama garip geldi yani toplamda 1 ay süre varken vakiti dengesiz kullanıyorlar bence.

atestahsin500, 1 yıl önce - Alıntıya git

2300 kişiyi 25 güne yaydığımzda ortalama 90 kişi ediyor günde. eğer dedikleri gibi 10 dakika civarı sürüyorsa ki tekrar söylüyorum bu çok uzun bi süredir biz hizalama yapılan mülakatta (özel sekötrdeki şahsi yerler gibi değil sonuçta ): o yüzden bahsettikleri dakika eğer herkes için geçerliyse hiç durmadan 15 saat eder. bu hiç mantıklı değil. şöyle bi açıklaması var ya ilk hafta diye ve adamların ilk deneyimi diye biraz özenliler ya da o bahsedilen bilg işl uygulamasını bizzat uyguluyolar. başka imkanı yok bu sürenin.

08 Ocak 2019 21:22

06emine11
Aday Memur
hocam peki 8 30 da orada olamayan kişiyi alıyorlar mı? 12 saat olmuş kolay gelsin hocam başarılar
srhtcn3, 1 yıl önce - Alıntıya git

Ben dün girdim mülakata geç gelenleri de aliriz iyi niyet gosteririz demişti disardaki gorevli ama bence saatinde gelenlere haksızlık

08 Ocak 2019 21:24

zLkF11
Daire Başkanı

burak677, 1 yıl önce - Alıntıya git

Hocam sizin alım 47 numaralı kadro mu? İnsan kaynakları bölümü sizden önce mi girdi mülakata? Mülakat sırası kadro numarasına göre mi? 46 numaralı insan kaynakları sizden önce girdiyse bize bir sıralama bilgisi vermiş olurdu

08 Ocak 2019 21:26

violetter
Şube Müdürü

Ben dün girdim mülakata geç gelenleri de aliriz iyi niyet gosteririz demişti disardaki gorevli ama bence saatinde gelenlere haksızlık

06emine11, 1 yıl önce - Alıntıya git

emine hocam sizin nasıl geçti mülakatınız? siz gerçi sanırım önlisansçısınız , yani sordukları sorular değişkenlik göstericek ama onun dışında bu kurulun tutumu kişi sayısı sizinle olan iletişimleri biraz dalga geçer gibi mi yoksa ciddi mi sizin geçmişteki iş hayatınız bildiğiniz bilg programları aklınıza gelen bu tarz şeylerle ilgileniyolar mı ?

kendinizi nasıl değerlendiriyosunuz sizce ve kaç dakika sürdü?

08 Ocak 2019 21:27

zLkF11
Daire Başkanı

Siz kaç numaralı kadroya başvurdunuz? Sizin haricinizde başka kaç numaralı kadro alımının mülakatı yapıldı?

08 Ocak 2019 21:31

Ytozu
Kapalı

Rica etsem paylaşabilir misiniz deneyimlerinizi

08 Ocak 2019 21:31

06emine11
Aday Memur

emine hocam sizin nasıl geçti mülakatınız? siz gerçi sanırım önlisansçısınız , yani sordukları sorular değişkenlik göstericek ama onun dışında bu kurulun tutumu kişi sayısı sizinle olan iletişimleri biraz dalga geçer gibi mi yoksa ciddi mi sizin geçmişteki iş hayatınız bildiğiniz bilg programları aklınıza gelen bu tarz şeylerle ilgileniyolar mı ?

kendinizi nasıl değerlendiriyosunuz sizce ve kaç dakika sürdü?

violetter, 1 yıl önce - Alıntıya git

Benim güzel geçti ciddi şaka sohbet havasında orasi verdigin cevaplara tutumuna gore degisir kendini tanıttırıp 4 soru sordular bu kadar stres yapmaya gerek yok bnce

08 Ocak 2019 21:34

Ytozu
Kapalı

Hocam ne sordular acaba paylaşır mısınız?

08 Ocak 2019 22:05

Vito28
Aday Memur
Paylaşılan sorular sizin işe alım sürecini etkilemez diye düşünüyorum hergün farklı alanı mülakata alıyorlar galiba.
08 Ocak 2019 22:26

violetter
Şube Müdürü

Benim güzel geçti ciddi şaka sohbet havasında orasi verdigin cevaplara tutumuna gore degisir kendini tanıttırıp 4 soru sordular bu kadar stres yapmaya gerek yok bnce

şaka havasında hem de.alla alla enteresan. o zaman başvurduğunuz unvana has bişey sormadılar öyle mi. yani uygullama bilg becereleri vs... sizin de 10 dakika sürdü demekki. garip valla bu mulakat kurulu.

08 Ocak 2019 23:02

Mitralyöz76
Aday Memur

hocam sağolun valla en azından içinizi rahatlatan bir mesaj geldi :-)
08 Ocak 2019 23:24

Dilekta
Aday Memur
Giden arkadaşlar telefon olayını ne yaptı acaba?
08 Ocak 2019 23:26

Mösyösalamon
Aday Memur
Yahu sevgili arkadaşlar. Mülakat sorularını, ortamını, şaka muhabbet bilmem nesini çok kafaya takıyorsunuz. Şunu lütfen unutmayın. Mülakatlarda (özelde olsun kamuda olsun fark etmez) amac sizin bilginizi ölçmek de-ğil-dir! Zaten kpss sınavından çıkmışsınız. Bilginizi puanınızı bir sekilde ispat etmiş bu sıralamaya da girmişsiniz. Amac bu degil. Mülakatların amacı her şeyden önce şu: Adamlar (hangi kurum olursa olsun) mesai arkadaşlarını seçiyorlar. Biz bu adamla iş yapabilir miyiz yapamaz mıyız, bu kişi bize katkı saglar mi saglamaz mi... Ha, evet uygulamada eksikler kusurlar kayırmalar olmuyor mu? Tabiki oluyor. onun için mulakat komisyonu sizin oturus kalkışınıza, cevapları nasil algıladığınıza, nasıl iletişim kurduğunuza bakar. Bu esnada isterse şakalaşır, ister sinir katsayini ölçer ister havadan sudan konuşur bilemezsin. Büyütmeyin şu mülakatlarda ne soruluyor da ne isteniyor falan da...
08 Ocak 2019 23:30

06emine11
Aday Memur
Yahu sevgili arkadaşlar. Mülakat sorularını, ortamını, şaka muhabbet bilmem nesini çok kafaya takıyorsunuz. Şunu lütfen unutmayın. Mülakatlarda (özelde olsun kamuda olsun fark etmez) amac sizin bilginizi ölçmek de-ğil-dir! Zaten kpss sınavından çıkmışsınız. Bilginizi puanınızı bir sekilde ispat etmiş bu sıralamaya da girmişsiniz. Amac bu degil. Mülakatların amacı her şeyden önce şu: Adamlar (hangi kurum olursa olsun) mesai arkadaşlarını seçiyorlar. Biz bu adamla iş yapabilir miyiz yapamaz mıyız, bu kişi bize katkı saglar mi saglamaz mi... Ha, evet uygulamada eksikler kusurlar kayırmalar olmuyor mu? Tabiki oluyor. onun için mulakat komisyonu sizin oturus kalkışınıza, cevapları nasil algıladığınıza, nasıl iletişim kurduğunuza bakar. Bu esnada isterse şakalaşır, ister sinir katsayini ölçer ister havadan sudan konuşur bilemezsin. Büyütmeyin şu mülakatlarda ne soruluyor da ne isteniyor falan da...
Mösyösalamon, 1 yıl önce - Alıntıya git

Kesinlikle katılıyorum olduğunuz gibi olun dürüst olun gerisi nasip

09 Ocak 2019 03:33

sena.yavuz
Kapalı

Acaba Mülakat sırasında bilgisayar bilgisi içeren sorular soruldu mu veya uygulama yapıldı mı ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
09 Ocak 2019 09:50

burak677
Şef

Bizim bölümün sınavları bugünde devam ettiğinden duyduğum ve bana soruları yarın paylaşacağım.

09 Ocak 2019 09:53

burak677
Şef
Acaba Mülakat sırasında bilgisayar bilgisi içeren sorular soruldu mu veya uygulama yapıldı mı ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
sena.yavuz, 1 yıl önce - Alıntıya git

Bilgisayar bilgisi sorulmadı. Zaten sorulmaması da lazım çünkü 160 saatlik office eğitim sertifikası isteniyor. Az çok bir şeyler biliyorsundur. Genel kültür durumunu test etmek amaçlı sorular da soruyorlar.

09 Ocak 2019 09:56

burak677
Şef

2300 kişiyi 25 güne yaydığımzda ortalama 90 kişi ediyor günde. eğer dedikleri gibi 10 dakika civarı sürüyorsa ki tekrar söylüyorum bu çok uzun bi süredir biz hizalama yapılan mülakatta (özel sekötrdeki şahsi yerler gibi değil sonuçta ): o yüzden bahsettikleri dakika eğer herkes için geçerliyse hiç durmadan 15 saat eder. bu hiç mantıklı değil. şöyle bi açıklaması var ya ilk hafta diye ve adamların ilk deneyimi diye biraz özenliler ya da o bahsedilen bilg işl uygulamasını bizzat uyguluyolar. başka imkanı yok bu sürenin.

violetter, 1 yıl önce - Alıntıya git

Görevlilerin söylediği kadarıyla önceki gün mulakata çok az sayıda katılım olmuş. Bu nedenle dün zaman durumunu ayarlayamadılar. Bize sorulan sorular 12 dakika sürdü hepsini cevapladım(6 soru). Bakalım hayırlısı.

Toplam 3580 mesaj
12345678910111213»