Editörler : Pangaea
«404142434445464748495051»

sinavkolikkk
Aday Memur
08 Mart 2019 16:38

İnanın çoğumuz aynı durumdayız. Duygularımıza tercüman olmuşsunuz. Rabbim hayırlısıyla atanmamızı nasip etsin. İlla burası olacak diye bir şey yok, bizler için en hayırlı kurumu en doğru zamanda nasip etsin hepimize.
Mösyösalamon, 5 yıl önce
Mezun olduğum tarihten bu güne kadar yaptığım iş başvurularını, yaptığım tercihleri, girdiğim sınavları yani bütün başarısızlıklarımı bir liste haline getirmeyi cok isterdim. Simdiki aklım olsa yapardım. Sanırım 50'nin üzerindedir. Adamlar beni fabrikalarına işçi bile almıyorlar. Benim gibi bir insanın daha iyi yerlere layık olduğunu (!) söyleyip ugurluyorlar. Bana her konuda yardımcı olacağını söyleyen insanlar onlara işim düştüğünde ortadan kayboluyorlar. Ben otuz yaşımda hala baba parası yiyorum. Bunun ızdırabını erkek arkadaşlar çok iyi bilir. Evlenemiyorum çünkü henüz sabit maaşlı sigortalı bir işim/memuriyetim yok. Arkadaşlarım üçüncü çocuğunun sevincini yaşarken ben onların çocuklarını "amca" olarak eglendiriyorum. Kendi işimi kurabileceğim bir sermaye fikri bile çok uzak geliyor. Hem gücüm de yok. Ama elden gelen bir şey var mi? Simdi bakıyorum da, bu 50 başarısız girişimin neredeyse yarıdan fazlasında iyi ki olmamış diyorum. Aklımız sonuç kısmında başımıza geliyor. Her şey zamanını bekliyor arkadaşlar. Rizkimiz bitseydi ölürdük. Hayat akıp gidiyor. Bir şekilde herkes muradına eriyor. O zaman olmamışsa olmaması gerektiği için olmamıştır. Sabredin. Illa olması da gerekmiyor. Bu surecte güçlü olun. Kırmamaya gayret edin. Kırılmamaya gayret edin. Bu kardeşinize de dua edin. iski ya da başka bir şey. Hayırlı olanla kalbimiz in tatmin olabilmesi dileğiyle...

Aras1442
Aday Memur
08 Mart 2019 18:54

Bende hep herkes cabalayip bi sekilde ataniyor ben cabaliyorum ama atanamiyorum 6 senedir diyodum cevremde atanmayan kalmayinca oyle dusunuyo insan ama simdi goruyorum ki benim gibi cabalayip atanamayan cok kisi varmis.Allah herkese hayirli bi is nasip etsin insallah
mühendisadam01, 5 yıl önce

Sana katılıyorum kardeşim. Ben 2017 ilbank alımları için çok çaba gösterdim mesela. İlbank mülakatlarına girebilmek için yds puanı istiyordu ve 1 sene 0 ingilizceden yds çalıştım ve istedikleri puanın fazlasını aldım. Düşünün ben 1 senemi yds sınavına vermişim. Sonra ekim kasım gibi ilan açıldı ve yds puanının kalktığını ve kpss puanlarının 60'a düştüğünü gördüm. Tamamen hayal dünyamın yıkıldığını ve emeklerimin hiçe gittiğini düşünmüştüm. O nedenle yds puanının öneminin kalmadığını düşünerek doğuda bir il tercih etmedim mülakat için. Ve tercih ettiğim ilde 0.5 puan fark ile sıralamaya giremedim. Doğu illerinde puanlar benden 4-5 puan aşağısında kapattı. Demem o ki nasipte yoksa sen ne kadar uğraşırsan uğraş olmuyor. Ama pes etmedim oturdum 2018 sınavına hazırlandım ve kendine son bir şans ver dedim. Hamd olsun iyi bir puan aldım ve iski mülakatına girmeyi başardım. Hamd olsun mülakatımda elimden geldiğince cevap verdim. Tekrar diyorum nasipte varsa olur yoksa olmaz. Ben de hergün buraya arada bir bakıyorum ve kendini heba eden çok arkadaş var yazık etmeyin kendinize. Bakın olmuş Mart'ın 8'i. Az daha sabır edin 1-2 haftaya açıklanır. Nasibimizde varsa olur. Cümleten sağlıcakla kalın...

yerelmezunu
Aday Memur
08 Mart 2019 19:51

Maaş ve İstanbul şartları düşünülünce çok iyi denilemez aslında hocam. Her kafadan ayrı bir ses çıktığı için arayıp öğrenmiştim maaşı. Bilgisayar işletmeni sds dahil 4300 tl dedi konuştuğum kişi. İstanbul'da yaşayıp evi olan kişiler için mükemmel bir kurum ama dışardan gelip kiraya çıkacaklar için biraz sıkıntılı diye düşünüyorum.

mozdemir86, 5 yıl önce

KARDEŞİM, dilerim ki böyle bir süreç yaşamazsın yada yaşamayız şunu net bir şekilde ifade edebilirim.. Dhmi den sonra maaş konusu en iyi olan kurum gibi geldi. Beni korkutan nokta ise eger olur da atanirsak Istanbul yaşantısı nasıl olacağı, bir diğer konu ise eğer 80 milyon insanın hakkına gireceksem ve hiç mutlu olmadan çalışacaksam varsın olmasın daha hayırlı..

Riza23
Aday Memur
08 Mart 2019 20:02

Hocam bu konuda eminmisnz ben sorduğumda 3800 yeni başlayanlar için gibisinden bi bilgi edinmistim yalnz bunu formda öğrendim ne kadar doğru bilemem ama 4300 falan diyince şaşırdım
yerelmezunu, 5 yıl önce

Maaş ve İstanbul şartları düşünülünce çok iyi denilemez aslında hocam. Her kafadan ayrı bir ses çıktığı için arayıp öğrenmiştim maaşı. Bilgisayar işletmeni sds dahil 4300 tl dedi konuştuğum kişi. İstanbul'da yaşayıp evi olan kişiler için mükemmel bir kurum ama dışardan gelip kiraya çıkacaklar için biraz sıkıntılı diye düşünüyorum.

mozdemir86
Aday Memur
08 Mart 2019 20:50

KARDEŞİM, KENDI BÖLÜMÜMLE ALAKALI MEMURLAR NET MAAS ROBOTUNA BAKINCA 3800 TL MAAŞ GOSTERIYOR MINIMUM SDS 800 DE EKLENINCE 4600 CIVARI YAPIYOR TABII BUNLAR BENIM VE MEMURLAR NETE GORE HESAPLAMAM RESMI KARSILIGI YOK.. BU BILGILERE GÖRE BANA DHMI DEN SONRA EN IYI MAAŞ VEREN KURUM, AYRICA ITFAIYEDE CALISAN PERSONELE BILE ISTANBUL B.B 4500 TL MAAŞ VERİYORMUŞ (DOĞRULUĞUNU TEYIT ETMEDIM) YAPTIĞIM ARASTIRMALARIMA GÖRE MAKUL VE IYI YERLER VAR.. VE EN ÖNEMLİSİ ALLAH HELALINDEN VERSİN, BEREKETINI BULALIM...

yerelmezunu, 5 yıl önce

xxbeht
Aday Memur
08 Mart 2019 22:05

Yalnız itfaiyede derken küçümseme adamlara yıpranma payı veriyorlar he güvenlikleri İBB nin 4000 kusur lira alıyorlar lise mezunları onu dersen anlarım İBB de en düşük temizlikçi bile bu yıl 3000 liradan ocak maaşı aldılar tabi 2700 kere kadar düşer yıl sonuna kadar rakamlar

mozdemir86, 5 yıl önce

KARDEŞİM, KENDI BÖLÜMÜMLE ALAKALI MEMURLAR NET MAAS ROBOTUNA BAKINCA 3800 TL MAAŞ GOSTERIYOR MINIMUM SDS 800 DE EKLENINCE 4600 CIVARI YAPIYOR TABII BUNLAR BENIM VE MEMURLAR NETE GORE HESAPLAMAM RESMI KARSILIGI YOK.. BU BILGILERE GÖRE BANA DHMI DEN SONRA EN IYI MAAŞ VEREN KURUM, AYRICA ITFAIYEDE CALISAN PERSONELE BILE ISTANBUL B.B 4500 TL MAAŞ VERİYORMUŞ (DOĞRULUĞUNU TEYIT ETMEDIM) YAPTIĞIM ARASTIRMALARIMA GÖRE MAKUL VE IYI YERLER VAR.. VE EN ÖNEMLİSİ ALLAH HELALINDEN VERSİN, BEREKETINI BULALIM...

Elektrikmühen
Aday Memur
08 Mart 2019 22:26

Arkadaşlar merhabalar, herkese iyi akşamlar öncelikle. Daha önceki başlığı takip ediyordum o kapandıktan sonra bi daha başlık açılırsa takip etmeyeceğim diye kendime söz vermiştim ama yine kendimi burda buldum :) . Yorumları okuyorum insanlarda bi sabrı tükenmişlik var. Evet kolay değil iş arama süreci insanı madden ve manen yoruyor. İstiyoruz ki olacaksa da olmayacaksa da bir an önce açıklansın da daha fazla yıpratmayalım kendimizi. Bu kurumda veya atanacağınız herhangi bir kurumda memur olarak çalışacağınız için işlerin veya sürecin yavaş işlemesine şimdiden alışsanız iyi olur , memuriyette işleyiş maalesef böyle. Mülakatların açıklanma zamanıyla alakalı olarak bir iki kelam da ben etmek isterim. Malumunuz önümüz mahalli idareler seçimi. Ve mülakatlara çalışan insanlar İSKİ nin her ne kadar bağımsız bütçeli bir kurum olsa da aslında İBB ye bağlı bir kurum olduğunu bilir. Doğal olarak personel alım sürecinin seçim takviminden etkilenmeyeceğini düşünmek abesle iştigal olur. Ben bunu sıradan bir duyum veya dedikodu olarak paylaşmıyorum. Lütfen art niyetli biri olarak görmeyin beni. Ama mülakatın açıklanmasının çok büyük bir sürpriz olmazsa ise eğer seçimden sonraya kaldığını söylemek isterim. Seçimden önce açıklanırsa bana da büyük sürpriz olur. Formda ha bu Cuma ha bu Pazartesi şeklinde bekleyen arakdaşların bu şekilde kendilerini ümitsizliğe sevk etmesini istemem. Sabırlı olun. Allah herkesin hakkında hayırlısını versin. Kazanan arkadaşlar kendilerini efsunlanmış olarak görmemesini , kazanamayan arkadaşların da hayatın sonu gelmiş gibi davranmamasını şimdiden temenni ediyor tekrar tüm arkadaşlarıma iyi akşamlar diliyorum.

mozdemir86
Aday Memur
08 Mart 2019 22:27

KARDEŞİM NE KUCUMSEMESI SEN USLUBUMA DIKKAT ETMEMISSIN , BENIM ANLATMAK ISTEDIGIM ITFAİYE PERSONELINE VERDIGI MAAŞINI KARSILASTIRMAYA CALISMAK DIKKAT EDERSEN ORDA ALAYCI YADA KUCUMSEYICI BIR TAVIR YOK.

xxbeht, 5 yıl önce

Yalnız itfaiyede derken küçümseme adamlara yıpranma payı veriyorlar he güvenlikleri İBB nin 4000 kusur lira alıyorlar lise mezunları onu dersen anlarım İBB de en düşük temizlikçi bile bu yıl 3000 liradan ocak maaşı aldılar tabi 2700 kere kadar düşer yıl sonuna kadar rakamlar

Colandor
Memur
09 Mart 2019 00:40

Dark.N adlı vatandaşa troll dediniz, ki bence de troll özelliği ön plandaydı, adamın dediği yavaş yavaş yaklaşıyor. 20 marttan önce ben de açıklanacağını sanmıyorum artık. Seçimlerden sonraya kaldı gibi. Açıklansa da herkes yolunu çizse en azından. Belirsizlik olunca ne işe girebiliyoruz ne evde rahat oturabiliyoruz.

Bekirbb
Aday Memur
09 Mart 2019 03:00

Mülakat sonucunu açıklaması neden bu kadar uzun sürüyorki tiski 4 gün içerisinde açıklamıştı.... (malesef troll arkadaş haklı açıkacak bu gidişle)

xxbeht
Aday Memur
09 Mart 2019 13:11

Kötü anlamda söylemedim bende kardeşim senin üslubuna birşey demedim maaşlarını küçümseme demek istemiştim neyse sorun yok yanlış anlaşılma oldu hakkımızda hayırlısını versin rabbim

mozdemir86, 5 yıl önce

KARDEŞİM NE KUCUMSEMESI SEN USLUBUMA DIKKAT ETMEMISSIN , BENIM ANLATMAK ISTEDIGIM ITFAİYE PERSONELINE VERDIGI MAAŞINI KARSILASTIRMAYA CALISMAK DIKKAT EDERSEN ORDA ALAYCI YADA KUCUMSEYICI BIR TAVIR YOK.

Riza23
Aday Memur
09 Mart 2019 15:07

Arkadaşlar sonuçlar bu ay açıklanacakmış kesin olarak ama hangi gün onu bekleyip göreceğiz .

gltsry6
Aday Memur
09 Mart 2019 15:35

Hocam bu ay kesin açıklanacağı bilgisine nerden ulaştınız acaba mahsuru yoksa?

Riza23, 5 yıl önce
Arkadaşlar sonuçlar bu ay açıklanacakmış kesin olarak ama hangi gün onu bekleyip göreceğiz .

Riza23
Aday Memur
09 Mart 2019 16:34

kurumda çalışan bi arkadaşım var aradım kendisi seçim sonrasına bırakılması imkansız dedi .
gltsry6, 5 yıl önce

Hocam bu ay kesin açıklanacağı bilgisine nerden ulaştınız acaba mahsuru yoksa?

Bekirbb
Aday Memur
09 Mart 2019 17:53

İnşallah öyle olur hocam beklemekten çok yorulduk gerçekten.... ( Bazı arkadaşlar bu süreç böyle olur diyebilir, ama herkes ne zaman atanacaksın diye senin puanın iyi değil miydi diye gözünün içine bakarken beklemek ölüm gibi birşey ...)

Riza23, 5 yıl önce
kurumda çalışan bi arkadaşım var aradım kendisi seçim sonrasına bırakılması imkansız dedi .

sinavkolikkk
Aday Memur
09 Mart 2019 18:39

Hocam ben de buna benzer bi duyum aldım ama buraya yazmaktan ve troll oldugumun düşünülmesinden korkmuştum. Seçimlerden önce açıklanacak inşallah.
Riza23, 5 yıl önce

iskiaday
Aday Memur
09 Mart 2019 19:11

Merhaba arkadaşlar öncelikle mevlam sabır versin hepimize .İski toplamda 461*5=2305 kişiyi mülakata çağırdı bunlardan 2000 kişisi mülakata girse aralarından 461 kişi mülakatı kazanacaktır. 2000-461=1539 dolayısıyla 1539 kişi yerlesemeyecek ve tamamı şeçmendir ve bunların aileleride baz alınsa bu rakam katlanacaktır bunlar sandıga giderken bu durumu göz önünde bulunduracaklardır yani demem o ki belediye gibi siyasi kuruma bağlı bir kurulus bunu göz ardı etmeyecektir bu oy potansiyelini lehine çevirmek için sonuçları acıklamasını seçimden sonraya bırakacaktır.

Kanaatice degerlendirmeler mutlaka tamamlanmıstır. Çünkü 7 ocak 8 subat arası hafta sonları hariç 25 günde yaklasık 2000 kişiyle tek tek görüşülüp mülakat tamamlanıyor ama 2000 kişinin degerlendirmesi mülakat sonrası 20 iş geçmesine rağmen tamamlanamaması düşündürücü ve şüphelidir.Benin düşüncem böyle sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Selamlar..

Bekirbb
Aday Memur
09 Mart 2019 19:19

Herkes istanbuldan gelmiyor, bunların en az yarısı şehir dışıdır. Üstelik istanbul gibi bir şehirde 3 4 bin seçmenin lafı bile olmaz... o yüzden seçimin çok bir etkisi olacağını sanmıyorum ben olsa olsa seçimden dolayı personel alımı ikinci plana itilmiştir.

iskiaday, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar öncelikle mevlam sabır versin hepimize .İski toplamda 461*5=2305 kişiyi mülakata çağırdı bunlardan 2000 kişisi mülakata girse aralarından 461 kişi mülakatı kazanacaktır. 2000-461=1539 dolayısıyla 1539 kişi yerlesemeyecek ve tamamı şeçmendir ve bunların aileleride baz alınsa bu rakam katlanacaktır bunlar sandıga giderken bu durumu göz önünde bulunduracaklardır yani demem o ki belediye gibi siyasi kuruma bağlı bir kurulus bunu göz ardı etmeyecektir bu oy potansiyelini lehine çevirmek için sonuçları acıklamasını seçimden sonraya bırakacaktır.

Kanaatice degerlendirmeler mutlaka tamamlanmıstır. Çünkü 7 ocak 8 subat arası hafta sonları hariç 25 günde yaklasık 2000 kişiyle tek tek görüşülüp mülakat tamamlanıyor ama 2000 kişinin degerlendirmesi mülakat sonrası 20 iş geçmesine rağmen tamamlanamaması düşündürücü ve şüphelidir.Benin düşüncem böyle sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Selamlar..

kider
Aday Memur
09 Mart 2019 19:23

kusura bakma ama boş bir paylaşım olmuş
iskiaday, 5 yıl önce

sinavkolikkk
Aday Memur
09 Mart 2019 19:36

Seçmen sayısıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. Seçimlerden önce açıklanacaktır.

iskiaday, 5 yıl önce

Toplam 3580 mesaj
«404142434445464748495051»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi