Editörler : Mehmet Balci
12345678910111213»
09 Ocak 2019 16:44

kralabuq
Yasaklı
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
09 Ocak 2019 16:47

atestahsin500
Aday Memur
bende aradım aynısını söylediler msj geldi yanlış yapılmış diye
Tarık2332, 1 yıl önce - Alıntıya git

Durduk yere gerdiler yaa...

09 Ocak 2019 16:53

GülcanAkin
Aday Memur

koskoca mulakata 2 kisi mi girdi dunden berri iki kiso sadece bigi Verdi

09 Ocak 2019 17:36

Ares66
Kapalı

Arkadaşlar kralabug ile DarkN nickleri aynı kişiye aittir. Burada olduğu gibi her platformda boy gösterip adayların kafasını karıştırıyor. Ciddiye almayın. Çalışmanıza bakın. Başarılar herkese.

09 Ocak 2019 17:42

atestahsin500
Aday Memur

Arkadaşlar kralabug ile DarkN nickleri aynı kişiye aittir. Burada olduğu gibi her platformda boy gösterip adayların kafasını karıştırıyor. Ciddiye almayın. Çalışmanıza bakın. Başarılar herkese.

Ares66, 1 yıl önce - Alıntıya git

Eyvallah kardeşim.

09 Ocak 2019 18:56

yerelmezunu
Aday Memur

Nasıl bir ortam olduğunu anlatan pek olmamış biraz anlatayım merak edenler bi rahatlasın. Öncelikle 8.30'da gittiğinizde size bir form verilecek ve onu dolduracaksınız. Kişisel, eğitim, adres bilgilreri vs.. Eğitim bilgileri kısmında mezun olduğunuz okulların mezuniyet tarihi ve diploma notu kısımları da var, o an orada hatırlamayabilirsiniz bunları not alıp gidin. Orada görevli olan arkadaşlar gerçekten çok iyi niyetli ve yardımcı olmaya çalışan insanlar, aklınıza takılan şeyler olursa onlara çekinmeden sorun.

Mülakatlar ortalama 10 dk falan sürüyor yani sıra size gelene kadar baya bekleyeceksiniz. Notlarınızı yanınızda götürün boş boş oturmayıp tekrar yaparsınız.

Gelelim mülakata :) Komisyon gayet sıcakkanlı ve güler yüzlü. Kendinizi kasmanıza heyecanlanmanıza gerek yok Herkesin dilinde ''Ne sordular''? Arkadaşlar bana veya Ahmet'e Mehmet'e sorulan soruların bir önemi yok. Çoğu kişi bi soru öğrensem bana da denk gelir belki 1-0 önde olurum kafasında. Önemli olan sana sorulan soruyu cevaplama şeklin, hitabetin. Hayır arkadaş ben soru istiyorum diyenler alın size soru; Milliyetçilik ilkesini açıkla, Memur olma şartları nelerdir? Halifelik kaç yılında kaldırıldı? İl Özel İdare nasıl kurulur? Demek istediğim, sorular net. Önemli olan sizin o sırada heyecanlanmadan düzgün bir şekilde cevap vermeniz diye düşünüyorum. Zaten 10 dk içeride kalıyorsanız 7 dk karşılıklı sohbet havasında sizi tanımaya yönelik sorular soruyorlar, kalan 3-4 dk'da sorulan sorular ve cevapları diyebiliriz. Sizin yapmanız gereken şey; sınav metninde verilen konulara, mülakatta sorulduğunda teklememek için doğru düzgün çalışmak. 2560 sayılı kanuna bakın, bana burdan soru gelmedi ama olsun sizin cebinizde dursun. Yine diyorum en önemlisi kendinizi düzgün ifade etmeniz, heyecanlanmamanız, olumlu bir intiba bırakmanız.

Hepinize bol şans :)

09 Ocak 2019 19:52

atestahsin500
Aday Memur

Nasıl bir ortam olduğunu anlatan pek olmamış biraz anlatayım merak edenler bi rahatlasın. Öncelikle 8.30'da gittiğinizde size bir form verilecek ve onu dolduracaksınız. Kişisel, eğitim, adres bilgilreri vs.. Eğitim bilgileri kısmında mezun olduğunuz okulların mezuniyet tarihi ve diploma notu kısımları da var, o an orada hatırlamayabilirsiniz bunları not alıp gidin. Orada görevli olan arkadaşlar gerçekten çok iyi niyetli ve yardımcı olmaya çalışan insanlar, aklınıza takılan şeyler olursa onlara çekinmeden sorun.

Mülakatlar ortalama 10 dk falan sürüyor yani sıra size gelene kadar baya bekleyeceksiniz. Notlarınızı yanınızda götürün boş boş oturmayıp tekrar yaparsınız.

Gelelim mülakata :) Komisyon gayet sıcakkanlı ve güler yüzlü. Kendinizi kasmanıza heyecanlanmanıza gerek yok Herkesin dilinde ''Ne sordular''? Arkadaşlar bana veya Ahmet'e Mehmet'e sorulan soruların bir önemi yok. Çoğu kişi bi soru öğrensem bana da denk gelir belki 1-0 önde olurum kafasında. Önemli olan sana sorulan soruyu cevaplama şeklin, hitabetin. Hayır arkadaş ben soru istiyorum diyenler alın size soru; Milliyetçilik ilkesini açıkla, Memur olma şartları nelerdir? Halifelik kaç yılında kaldırıldı? İl Özel İdare nasıl kurulur? Demek istediğim, sorular net. Önemli olan sizin o sırada heyecanlanmadan düzgün bir şekilde cevap vermeniz diye düşünüyorum. Zaten 10 dk içeride kalıyorsanız 7 dk karşılıklı sohbet havasında sizi tanımaya yönelik sorular soruyorlar, kalan 3-4 dk'da sorulan sorular ve cevapları diyebiliriz. Sizin yapmanız gereken şey; sınav metninde verilen konulara, mülakatta sorulduğunda teklememek için doğru düzgün çalışmak. 2560 sayılı kanuna bakın, bana burdan soru gelmedi ama olsun sizin cebinizde dursun. Yine diyorum en önemlisi kendinizi düzgün ifade etmeniz, heyecanlanmamanız, olumlu bir intiba bırakmanız.

yerelmezunu, 1 yıl önce - Alıntıya git

Helal olsun kardeşim.

09 Ocak 2019 19:57

violetter
Şube Müdürü

çok iyi niyetli bir yazı. hakkınızda hayırlısı olsun.

09 Ocak 2019 20:21

Okapidzy
Kapalı
Ben cok heyecanli bir insanim, mülakatta bu heyecanimi nasil yenebilirim arkadaslar
09 Ocak 2019 20:23

almila29
Aday Memur

Arkadaş yazmış. Bende şunları ekleyeyim ozaman. Dediği gibi mülakat çok pozitif geçiyor. Ben kapıda heyecandan olurken özellikle komisyon başkanının tavırlarıyla baya rahat rahat soruları cevapladım. Adamlar soruları cevaplamazdan çok kişisel durumunla ilgileniyor gibi geldi bana..Mesela üniversite de nerde kaldın diye sordular bana. Ya da çocuğun kaç yaşında kim bakacak gibi sorular sordular. Kılık kıyafet konusunda genel itibariyle kadın/erkek takım elbiseliydi.(ceket gömlek pantolon) beklerken kantinde oturup karnınızı doyurabilirsiniz. Mülakata girmeden önce eşyalarınızı telefonunuzu görevlilere emanet edebilirsiniz. Ha birde liste çok kalabalıksa sıralama olarak geride olanlara birgün önceden msj yollanmış. 13: 00 da gelin diye. Zaten gittiğinizde kapıdaki görevliler kaçıncı sırada olduğunuzu söylüyorlar.

09 Ocak 2019 20:41

Ares66
Kapalı

Hepinize teşekkürler arkadaşlar paylaşımlarınız için. peki gelmeyenler var mıydı?

09 Ocak 2019 20:52

burak677
Şef

Memuriyette cezalar nelerdir? İl meclisinin görevleri nelerdir ? İl Encümeni görevleri nelerdir. Atatürk ilkeler ne zaman anayasa girdi (yıl olarak)? Belediyecilik nedir? iskinin görevleri nedir? Mersinde ruslar tarafından yapılan şey nedir ?(nükleer santral) Seni neden seçmeliyiz ? Neden memur olmak istiyorsun ? Bana sorulan sorular ve duyduğum sorular. Aklıma geldikçe yazacağım.

09 Ocak 2019 21:25

almila29
Aday Memur

Yerel Yönetimler den dün yaklaşık 30 kişi gelmemiş.kapidaki görevli öyle söyledi ne kadar doğru bilmiyorum. bugunde gelmeyen olur mutlaka dedi. Toplam 150 kişi cagrilmisti. 30 kişi atanacak. Hayırlısı olsun hepimiz için.

09 Ocak 2019 21:28

burak677
Şef

Yerel Yönetimler den dün yaklaşık 30 kişi gelmemiş.kapidaki görevli öyle söyledi ne kadar doğru bilmiyorum. bugunde gelmeyen olur mutlaka dedi. Toplam 150 kişi cagrilmisti. 30 kişi atanacak. Hayırlısı olsun hepimiz için.

almila29, 1 yıl önce - Alıntıya git

Biraz abartmış olabilir. Sabah sayım yapıldı sıra 8 kişi kaymıştı. Yani maksimum 10 kişidir.

09 Ocak 2019 21:34

bir memur adayı
Aday Memur
Ben cok heyecanli bir insanim, mülakatta bu heyecanimi nasil yenebilirim arkadaslar
Okapidzy, 1 yıl önce - Alıntıya git

Ben de maalesef heyecanlı bir insanım ama arkadaşların söylediğine göre rahat bir ortammış biraz hayırlısı diyip kendimizi rahatlatmak olabilir başka pek bir şey gelmiyor aklıma

09 Ocak 2019 22:05

sena.yavuz
Kapalı

İlk kez mülakata girecek olmamızdan dolayı heyecanımız çok ayrıca olumsuz paylaşımları gördükçe daha artıyor. Paylaşamınızın için çok teşekkür ederim. Aydınlandık ve biraz olsun rahatladık
09 Ocak 2019 22:27

06emine11
Aday Memur

Güvenlik soruşturması var bir de onun sonuçlanması da 60 günü bulabiliyormuş

10 Ocak 2019 00:03

Ze.B
Aday Memur
sonuçlar ne zaman açıklanır acaba
10 Ocak 2019 00:35

Colandor
Memur
sonuçlar ne zaman açıklanır acaba
Ze.B, 1 yıl önce - Alıntıya git

11 Şubat 18 Şubat arası diye düşünüyorum.

10 Ocak 2019 00:48

Sv73410
Aday Memur
J
Toplam 3580 mesaj
12345678910111213»

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?