Editörler : Pangaea
«495051525354555657585960»

Kou.m.m.m41
Kapalı
18 Mart 2019 20:25

@hydrolics kardeşim, genelde senin başvurduğun mülakatlarda yaklaşık açıklanma süreleri ne kadardı?

Colandor
Memur
18 Mart 2019 20:53

Tamam da benimle bu konu hakkında kaç saat konuştun da yargıladın? İşiniz gücünüz evde götününüzün üstüne kapanıp webde onu bunu yargılamak eleştirmek. Hadi bu Dark.N trolllük yaptı da ben ne yaptim bana cephe aldınız:) bu sizin psikokojinizin bozuk olduğunu gösteriyor. İş sahibi olamadınız etrafta suçlayacak insan arıyorsunuz. Allah bilir evde ananıza babanıza neler çektiriyorsunuz.

hydrolics, 5 yıl önce

Lafı kıvırma kadro az çok muhabbeti hiç yapmadın.Liyakata göre alınsın dedin ama biz de dedik ki 15 dk da o saçma sorularla ne olup bittiğini anlayamazlar.Gördün nusaybin'de liste tepe taklak olmuş nedeni sence soruları bilen üstün nitelikli insanlar oldukları için mi?Son zamanlarda olduğu gibi birilerinin birilerini arattırması sonucu listenin hak etmeyen tarafına değişmesi.Herkes hak hukuk der arkadan torpilini sokar sonra a ben kazandım ama gerçekten benim kazanmam gerekti der.Bunu iski mülakatın çok iyi geçtiği halde sıralamaya giremeyince görürsün bence hiç burda debelenme.Tabi birilerini tanımıyorsan.Artı kadrolar artınca asıl mülakatlardaki sorulan sorular değere biner.Çünkü insanlar kadro sıkıntısı çekmeden mülakatlarda az stresle bilgisine güvenerek girer ve kazanır.Kadro az iken mülakat resmen düşük puanlıları alıyoruz biz in türkçesi haline gelir ki zaten büyük bir çoğunlukla adamı olanın girdiği bir hale bürünmüş durumda.Her şeyin başı liyakat ise zaten düzgün bir sınavla liyakatli olan insan hem kpss den hem de bu tür sınavlardan anlının akıyla çıkar.

Colandor
Memur
18 Mart 2019 20:57

Ayrıca, sen benim iki cümlelik mesajımdan bunları çıkardıysan onlar 15 dakikalık mülakattan çok doğru şeyler çıkarır. Sonuçta onlar tecrübeli işinin ehli insanlar ama sen düz insansın. Bu yazdigin mesaj da kendinle çeliştiğini gösteriyor ve bu da osikolojinin bozuk olduğunu gösteriyor.

hydrolics, 5 yıl önce

Lafı kıvırma kadro az çok muhabbeti hiç yapmadın.Liyakata göre alınsın dedin ama biz de dedik ki 15 dk da o saçma sorularla ne olup bittiğini anlayamazlar.Gördün nusaybin'de liste tepe taklak olmuş nedeni sence soruları bilen üstün nitelikli insanlar oldukları için mi?Son zamanlarda olduğu gibi birilerinin birilerini arattırması sonucu listenin hak etmeyen tarafına değişmesi.Herkes hak hukuk der arkadan torpilini sokar sonra a ben kazandım ama gerçekten benim kazanmam gerekti der.Bunu iski mülakatın çok iyi geçtiği halde sıralamaya giremeyince görürsün bence hiç burda debelenme.Tabi birilerini tanımıyorsan.Artı kadrolar artınca asıl mülakatlardaki sorulan sorular değere biner.Çünkü insanlar kadro sıkıntısı çekmeden mülakatlarda az stresle bilgisine güvenerek girer ve kazanır.Kadro az iken mülakat resmen düşük puanlıları alıyoruz biz in türkçesi haline gelir ki zaten büyük bir çoğunlukla adamı olanın girdiği bir hale bürünmüş durumda.Her şeyin başı liyakat ise zaten düzgün bir sınavla liyakatli olan insan hem kpss den hem de bu tür sınavlardan anlının akıyla çıkar.

Colandor
Memur
18 Mart 2019 20:59

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Genel olarak bana cephe alanlar manyak yani onu diyorum verin lan dislaykı çok da etkiliyor beni eheuheheuheheurhhu

hydrolics
Şef
18 Mart 2019 22:02

2-3 hafta da var mesela iller bankasındaki gibi 7 ay da var belli değil bu genelde mülakatın ciddiyetiyle alakalı bir durum.Açıklanma süresi uzayınca torpil meselesi o kadar ciddileşiyor.Mesela iller bankasından örnek vereyim ilk listede asilmişim sonra yedek sonrada liste dışı olmuşum.2016 Puanı ve çok yüksek puan olmadığı için önemsememiştim.Düşünün üç kez liste değişmiş.2018 puanıyla atanmalıyım benim için iş ciddi hiç bir şekilde özelde iş yok kamu da da kadro yok gibi bir şey.Liste başındayım deneyimim de var mülakatta da performans iyi iken kazanamam demek bildiğin kul hakkı demek.Çok ağlıyorum gibi görünebilir ama dediğim gibi benim için çok kritik dönemler .

Kou.m.m.m41, 5 yıl önce

@hydrolics kardeşim, genelde senin başvurduğun mülakatlarda yaklaşık açıklanma süreleri ne kadardı?

maivera
Memur
18 Mart 2019 22:25

Listelerin değiştiğine dair ve o listelerdeki yerinize dair bilgileri nasıl edindiniz hocam?

hydrolics, 5 yıl önce

2-3 hafta da var mesela iller bankasındaki gibi 7 ay da var belli değil bu genelde mülakatın ciddiyetiyle alakalı bir durum.Açıklanma süresi uzayınca torpil meselesi o kadar ciddileşiyor.Mesela iller bankasından örnek vereyim ilk listede asilmişim sonra yedek sonrada liste dışı olmuşum.2016 Puanı ve çok yüksek puan olmadığı için önemsememiştim.Düşünün üç kez liste değişmiş.2018 puanıyla atanmalıyım benim için iş ciddi hiç bir şekilde özelde iş yok kamu da da kadro yok gibi bir şey.Liste başındayım deneyimim de var mülakatta da performans iyi iken kazanamam demek bildiğin kul hakkı demek.Çok ağlıyorum gibi görünebilir ama dediğim gibi benim için çok kritik dönemler .

Tempt
Yasaklı
18 Mart 2019 22:30

Herkes için kritik işe girebilmek sadece senin için değil. Bu ilanlara başvuranların %95'i seninle aynı durumdadır, %5'i de arkası sağlamdır ama yine girmek ister. Kpss listelerinde üsttesin diye mülakatta senin alınacağının hiçbir zaman garantisi olamaz kendini o şekilde şartlandırırsan sert koyabilir sana sonunda. Mülakatta neye baktıklarını sen anlayamazsın ama mülakatı yapan kişilerin muhakkak daha önceden kafalarında oluşturdukları belli kurallar vardır. Duruş, oturuş, kendini ifade ediş şekli, kurumu temsil edebilme yeteneği, dili kullanışı, aksanı, sorulara verdiğin cevaplar, ses tonun, kılık kıyafet vs. Sana göre sen mükemmel görünüyorsundur, herkes için bu böyledir kendini harika bulur ama yetki karşındaki kişide bakalım o ne düşünüyor. Yani son olarak şunu söyleyeyim kpss puanınız bikaç puan fazla ve listede üst sıralardasınız diye sizi alacaklarının garantisi kesinlikle yok. Daha önce yapılan mülakatlar ve diğer kurum mülakatlarının listeleriyle ve alınan kişilerle kıyaslama yapabilirsin çoğu listelerde orta sıralardaki kişiler alınmış hep genel olarak

hydrolics, 5 yıl önce

hydrolics
Şef
18 Mart 2019 22:55

Sıkıntı liyakata göre yapılması kpss baz alınsın demedim dediğim kpss -iş geçmişi ve mülakat perfoması iyi iken birilerinin birilerini araya sokmasıyla o listenin değişmesi.Bu olay olmaması için kpss baz alınmalı.Mülakat düzgün olsa bu memlekette bunu zaten söylemem ama önceki girdiğim mülakatlardan gördüğüm bu ne düşüneyim?Ben diyorum ki bütün kriterler iyi iken birileri yukarı çıkarsa Allah belaasını versin.Bu kadar net.Kendimi iyi görüyorum konuşmam kendimi ifade edişim iyidir ve 40 dk civarı içeride kaldım.Zorla konuşturdukları tiplerden hiç değilim.Tek sıkıntı siyasi kişiliklerin araya girmesi.Bu olaylar olmasa zaten hiç kimse tek hakkaniyet ölçüsü kpss yi baz almaz.(Zamanında biliyorsunuz kpss yi bile çaldılar).Mülakat deneyiminiz oldukça beni anlarsınız.

Tempt, 5 yıl önce

Herkes için kritik işe girebilmek sadece senin için değil. Bu ilanlara başvuranların %95'i seninle aynı durumdadır, %5'i de arkası sağlamdır ama yine girmek ister. Kpss listelerinde üsttesin diye mülakatta senin alınacağının hiçbir zaman garantisi olamaz kendini o şekilde şartlandırırsan sert koyabilir sana sonunda. Mülakatta neye baktıklarını sen anlayamazsın ama mülakatı yapan kişilerin muhakkak daha önceden kafalarında oluşturdukları belli kurallar vardır. Duruş, oturuş, kendini ifade ediş şekli, kurumu temsil edebilme yeteneği, dili kullanışı, aksanı, sorulara verdiğin cevaplar, ses tonun, kılık kıyafet vs. Sana göre sen mükemmel görünüyorsundur, herkes için bu böyledir kendini harika bulur ama yetki karşındaki kişide bakalım o ne düşünüyor. Yani son olarak şunu söyleyeyim kpss puanınız bikaç puan fazla ve listede üst sıralardasınız diye sizi alacaklarının garantisi kesinlikle yok. Daha önce yapılan mülakatlar ve diğer kurum mülakatlarının listeleriyle ve alınan kişilerle kıyaslama yapabilirsin çoğu listelerde orta sıralardaki kişiler alınmış hep genel olarak

hydrolics
Şef
18 Mart 2019 23:05

Genel müdürlükte tanıdıklarım var.Ben güvenlik soruşturmasında elden evrak götürdüğümde zaten bana asilsiniz denilmişti.Liste resmi olarak açıklanmadı.7 ay sonra açıklandı kişiye özel tc ile gireceğiniz bir site yapmışlar "mülakat başarılı fakat sıralamaya giremediniz" yazıyordu.Cimer'e yazdım.Öndekilerin ismini tespit ettim.Mülakata ben son sırada girdim isim sırasına göreydi.O yüzden herkesin sınavının nasıl geçtiğini gördüm kazanan arkadaş hiçbir soruyu cevaplayamadı çok heyecanlı içeride de konuşamamıştı ağlamaklı çıktı.Yedek de keza öyle genel kültür sorusunu bilememişti ki o soruyu bilemeyen zaten mülakattan başarılı sayılmıyor ona göre hazırlamışlar sınavı.Ben tüm soruları bildim ve onlara göre 0.9 puan kpss puanı düşüktü

maivera, 5 yıl önce

Listelerin değiştiğine dair ve o listelerdeki yerinize dair bilgileri nasıl edindiniz hocam?

hydrolics
Şef
18 Mart 2019 23:09

Tabi her kurum böyle olmayabilir ama mülakat ve açıklanma süresi arasında süre açılınca hele ki araya seçim girince bu böyle oluyor maalesef.Her şeyi yaptıktan sonra daha ne gibi bir yetenek sergilemeliyiz onu da bilmiyorum.Takla mı atalım ne yapalım?Hakkaniyetle bu sürecin bitmesi dileğiyle.İnşallah aklı selim düzgün devlete millete hayırlı insanlar yerleşir.Boş beleş tiplerin atanmasını görmekten sıkıldım artık .Gördükçe hayattan soğuyorum resmen.

MeyraSü
Aday Memur
19 Mart 2019 00:41

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Colandor tespitin çok doğru bu forumdakilerin ciddi psikolojik problemleri var bir de bunlarla beraber çalışmayı düşünüypruz.. Bu mesajada dislike bekliyorum.. Kendinizi böyle tatmin edin..

Dogrusozenedenirki
Aday Memur
19 Mart 2019 10:02

Edindiğim bilgilere göre sonuç aciklanmasi secim sonrasina bırakılmış. Hepimiz için hayırlısı olsun.

ceko08
Aday Memur
19 Mart 2019 10:17

ilk mesajın bu konuya ve dırek secımden sonraya kalmıs dıyorsun helal olsun saglam kaynak herhalde.

Dogrusozenedenirki, 5 yıl önce
Edindiğim bilgilere göre sonuç aciklanmasi secim sonrasina bırakılmış. Hepimiz için hayırlısı olsun.

Tempt
Yasaklı
19 Mart 2019 10:21

Aslında bunu anlamak için uzman olmaya gerek yok :) Seçime şunun şurasında 1 hafta kaldı
ceko08, 5 yıl önce

ilk mesajın bu konuya ve dırek secımden sonraya kalmıs dıyorsun helal olsun saglam kaynak herhalde.

Ares66
Kapalı
19 Mart 2019 10:25

Kardeş burada mesele - almak + almak değil. Facebook değil burası. Kaydadeğer fikri olmayan lavukların konuşmasına tahamülümüz yok. Burda insanlar sonuçlar için tahminler yapıyor duyumları paylaşıyor ancak çıkıntılığı kendine görev bilmiş insanlar sağa sola salça olma derdinde. Milletin darkla colandor ile derdi mi var. Hayır. Herkes kendi ekmeğinde. Yarın bir gün belki iş arkadaşı olacağız evet. Ancak siz üçünüz millete psikolojik problemli dediniz ve gerçek isminiz görünmediği için rahatsınız. Nasıl olsa beni tanıyan yok kafasındasınız. Gerçekten ayıp yani kendinize çeki düzen verin. 20 insana hakaret ediyorsunuz ve alkış mı bekliyorsunuz. Şu nefret tartışma işlerini bırakın artık herkesin kafası dolu zaten.

MeyraSü, 5 yıl önce

Colandor tespitin çok doğru bu forumdakilerin ciddi psikolojik problemleri var bir de bunlarla beraber çalışmayı düşünüypruz.. Bu mesajada dislike bekliyorum.. Kendinizi böyle tatmin edin..

xxbeht
Aday Memur
19 Mart 2019 10:34

çok iddialı bir bilgi ... doğruluk derecesi nedir acaba.

maivera
Memur
19 Mart 2019 10:37

"Yakında açıklanacak" denince, iyi güzel rahat üç ay vardır o zaman deyip işimize gücümüze bakacaktık. Sonuçta 1 sene değil 5 sene değil 3 ay. Eğer seçimden sonraya kalırsa belki 4 ay. Anlamak gerçekten zor. Seçimden sonraya kalır demek cok mu zordu mesela? Özel sektörde insanları yarı yolda bırakmamak için başvuramıyorum rahat 6 ay kaybım oldu. İnsaAllah hayırlı olumlu bir sonuç gelir en azından beklediğimize değer aksi halde işimiz zor.Hayırlısı.

öföf
Memur
19 Mart 2019 10:39

Ben kimsenin net birşey söyleyebileceğini düşünmüyorum polislikte tv çıktı şuğün açıklanacak dendi ondan üç dört gün sonra gece onikide açıklandı diyeceğimo ki burdan birinin net bir şey söylemesimümkün değil bir anda da açıklanabilir seçimede kalabilir her şey olabilir benimİiç işlerinin mülakatı da belli olmadı evrakları verdik bekliyoruz kaç gün oldu

öföf
Memur
19 Mart 2019 10:45

Sadece biz beklemiyoruz daha adalet bakanlığı ilana çıkmadı aylardır insanlar bekliyor olacak olacak diye diye başka şeylere yorup burda moralinizi bozuyorsunuz yani sadece bu kurumda beklenmiyor bence seçim çok etkili oldu çok çalışma var

ceko08
Aday Memur
19 Mart 2019 15:00

ilk mulakat 7 ocak tarih 19 mart bide seçimden sonra açıklanma ihtmali hepten yıpratır insanı

Toplam 3580 mesaj
«495051525354555657585960»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi