Editörler : MuallimTv
08 Ocak 2019 21:32   

Kapalı
Kara kuvvetleri muharip sınıflar piyade,tank,h.savunma,topçu hakkında genel bilgi

Muharip:Savasan,cenk eden,harb eden demektir. Ülke sinirlari icinde ve disinda teror operasyonlari devam etmekte onumuzde ki 5-10 senede devam edecek gibi duruyor.bu siniflar doguda, suriyede,ırakda suan aktif olarak sahada ve sahada olmaya devamda edecekler.Dogu gorevi en az 3 defa olur egitimleri zordur özelliklede piyadelerin. meslek ici hiyerasi, disiplin, sartlarin zorlugu agirligi yardimci ve muhendis siniflariyla kiyaslanamaz. intibakda,okulda istifa edeni cok meslege baslayip birakanlara bile sahit oldum. Ama bu saydiklarim bu siniflari gonulden isteyenler icin mesele degil sıkıntı,problem degil. Sanıyorum forumda ki bircok arkadasın bu siniflar hakkinda ki sorusu ve cevabi bu sanirim.

09 Ocak 2019 21:37

CanCano1995
Aday Memur
hocam ben zaten kara piyadeyi gonullu yazdim herseye eyvallah hakkimizda hayirlisi.
09 Ocak 2019 23:09

Astsubayadayigokhang
Kapalı
hocam ben zaten kara piyadeyi gonullu yazdim herseye eyvallah hakkimizda hayirlisi.
CanCano1995, 2 hafta önce - Alıntıya git
Askerliğini yaptınmı? Ya da bir kara piyade astsubayı ile görüştün mü? Öyle evinde oturup youtubeden başkoymuşum türkiyenin yoluna diye türkü dinleyip celallenmeye benzemez o işler. Eğitimde bırakıp dönersin geri. İyi düşünün beyler gidemeyeceğiniz yapamayacağınız şeyi yazmayın ya da girmeyin. Hem oraya zarar hem kendinize zararsınız.
10 Ocak 2019 00:29

EmJJ
Aday Memur
Askerliğini yaptınmı? Ya da bir kara piyade astsubayı ile görüştün mü? Öyle evinde oturup youtubeden başkoymuşum türkiyenin yoluna diye türkü dinleyip celallenmeye benzemez o işler. Eğitimde bırakıp dönersin geri. İyi düşünün beyler gidemeyeceğiniz yapamayacağınız şeyi yazmayın ya da girmeyin. Hem oraya zarar hem kendinize zararsınız.
Astsubayadayigokhang, 2 hafta önce - Alıntıya git
arkadaşım geçen piyade göreve gider mi tankçı göreve gider mi diye soru soruyorsun gelmişsin burda 10 yıllık asker gibi ahkam kesiyorsun nasıl bir türsün sen.
10 Ocak 2019 15:51

CanCano1995
Aday Memur
kardes issizlik senin psikolojini baya etkilemis sen degilmisin kara piyade tank rahatmi yatismi diye soran. ben her turlu sarti zorlugu goze aliyorum ve gonullu olarak kara piyade yazdim ve istiyorum senin gibiler uzak dursun
10 Ocak 2019 19:22

Dsgagabsabababaahab
Şef
Hocam sen galiba kazanıp eğitimde aldın , eğer öyleyse sınıfın neydi , eğitimi basitce özetler misin , bir de benim kondisyon sıkıntı günde kaç km koştururuyorlar ona göre çalışıyım
11 Ocak 2019 22:00

GökhanBirdag
Aday Memur
benim tercihlerimde muharip siniflar gönüllü olarak yazdim hakkimizda hayirlisi olsun.
12 Ocak 2019 11:50

AHmee58
Aday Memur
ne kadar bos konusuyon la sen
Toplam 7 mesaj