Editörler : Pangaea
09 Ocak 2019 09:49

Kafam çook karışık

arkadaslar okul oncesinde 86 küsür puanla ilk 100 deyim. tercih yapacağım ancak eşim kendi memleketine yakın olmasından dolayı bingöl ve çevresini istiyor.... sizce bu sıralama ile hangi ili tercih etmeliyim? bu arada şanlıurfa veya van genelde merkez açmıyor 5 - 10 km uzaklıktaki ilçeleri açıyor. sizce bingöl merkez mi yoksa bu şanlıurfa veya van yakın ilçeler mi? ayrıca bir bebeğimiz var.. onun için de düşünerek cevaplarsanız sevınırım..

09 Ocak 2019 10:32

Hocam Urfa ve Van merkez açıyor. Urfa merkez ilçelerde ve Van merkez ilçelerde birçok okul açılıyor direkt merkezde olan. Sadece merkeze bağlı köyler de olabiliyor açılan okullarda ama hepsi böyle değil. Ama sizin puanınız ve sıralamanız çok iyi merkezdeki okullar çok yüksek ihtimal gelir size. Urfa merkez ilçesi olarak Kapaköprüyü önerebilirim size orada yaşayan tanıdıklarım orayı öneriyordu. Ama Bingöl ve çevresi diyorsanız Van daha yakın oluyor sanırım. Vanlı tanıdıklarım Van'ı da öneriyor özellikle göl kenarı ilçelerini
09 Ocak 2019 10:34

Hocam bir de size Bingöl merkezdeki açılan en iyi okul gelir zaten. Ama çocuğunuz varsa daha gelişmiş bir ilde olursanız daha iyi olabilir sizin için sağlık imkanları, eğitim vs için. Çünkü az bir süre değil 4 sene kalacaksınız orada

ikinciiisark
Memur
09 Ocak 2019 10:41

aynen hocam. cocugum ıcın düşünüyorum özellıkle..

van merkez urfa merkez açarsa tabkı daha ıyı olur .

şu an 2 yaşında ama sızce yanımda getirip götürmeme izin verırler mi?

bi diğer sorum da şu; okulun iyi olup olmadığını nerden nasıl öğenebilirim ?

ve anaokulu mu tercih etmeliyim yoksa ilkokul mu?

okuloncesiegitimi, 5 yıl önce
Hocam bir de size Bingöl merkezdeki açılan en iyi okul gelir zaten. Ama çocuğunuz varsa daha gelişmiş bir ilde olursanız daha iyi olabilir sizin için sağlık imkanları, eğitim vs için. Çünkü az bir süre değil 4 sene kalacaksınız orada
09 Ocak 2019 10:47

ana okulu olduğu için izin verirler

ikinciiisark
Memur
09 Ocak 2019 10:49

2 yaş a izin verırler mı

09 Ocak 2019 10:50

Hocam okul müdürü çok sıkıntılı değilse sorun edeceklerini sanmıyorum yarım dönemden bile daha kısa çalışacaksınız zaten. 3 yaşına girince de anaokuluna yazdırırsınız çocuk için de sizin için de daha rahat olur. Ben anaokulu olmasını isterdim çünkü anaokullarında imkanlar daha iyi sağlanıyor materyal, sınıf ihtiyaçları açısından. Ama ilkokullarda da işinize pek karışan olmuyormuş rahat olmak isterseniz ilkokul derim.
ikinciiisark, 5 yıl önce

09 Ocak 2019 10:52

Hocam okulun iyi olup olmadığını da derecesinden anlayabilirsiniz. İmkanları en iyi zorunlu hizmet okulları 1/4 1/5 1/6. Biraz daha orta olan 2/4 2/5 2/6. En az imkana sahip olanlar da 3/4 3/5 3/6. Bir de okulları tercih ederken arayıp da sorabilirsiniz. Konum bilgisine de bakarak az çok fikriniz olur
ikinciiisark, 5 yıl önce

ikinciiisark
Memur
09 Ocak 2019 10:53

evet hocam rahat olmak benım ıcın daha onemlı. işime fazla karışan görüşen olmasını istemem yanı. ama ilkokul olursa yıne ızı alabılırmıyım ki. malum ana okulları 36 aydan baslıyor ılkokullar dakı ana sınıfları ıse 48 aydan.. bıde dıger konuya yazmıssınız bu 1/4 vs ne demek. okulun durumu zannedersem bunu nereden ogrenebılırım acaba..

Hocam okul müdürü çok sıkıntılı değilse sorun edeceklerini sanmıyorum yarım dönemden bile daha kısa çalışacaksınız zaten. 3 yaşına girince de anaokuluna yazdırırsınız çocuk için de sizin için de daha rahat olur. Ben anaokulu olmasını isterdim çünkü anaokullarında imkanlar daha iyi sağlanıyor materyal, sınıf ihtiyaçları açısından. Ama ilkokullarda da işinize pek karışan olmuyormuş rahat olmak isterseniz ilkokul derim.

ikinciiisark
Memur
09 Ocak 2019 10:56

yukarda cevaplamıssınız cok tesekkur ederım.. pekı sızce bu 7 subat takı atamadan sonra ne kadar sürer goreve başlamamız ? kucuk bır ılde yaşıyorum burada 1 haftada gs sonuçlanıyormus.... pekı gs sonuclandıktan sonra meb ın bunu acıklayıp gel demesı mı oluyor artık adı her neyse bu surec ne kadar sürüyor genelde ve sürec hakkında bılgı verebılırmısınız...

bu arada cevaplarınız ıcın cok tesekkur ederım maalesef cevremde bu konularda bılgı sahıbı olan fazla kımse yok ..

Hocam okulun iyi olup olmadığını da derecesinden anlayabilirsiniz. İmkanları en iyi zorunlu hizmet okulları 1/4 1/5 1/6. Biraz daha orta olan 2/4 2/5 2/6. En az imkana sahip olanlar da 3/4 3/5 3/6. Bir de okulları tercih ederken arayıp da sorabilirsiniz. Konum bilgisine de bakarak az çok fikriniz olur
09 Ocak 2019 10:58

Hocam okulların hizmet bölgeleri var 1 2 3 olarak. Bir de hizmet alanları var 1 2 3 4 5 6 olarak. 4 5 6 hizmet alanları zorunlu hizmet oluyor. Hizmet bölgesi olarak 1 en iyi imkanlara sahip bölge oluyor. Genelde batıdaki okullar 1nci hizmet bölgesinde. 2nci hizmet bölgesine de doğuda Antep ve Urfa giriyor benim bildiğim. Diğerler 3ncü hizmet bölgesi. Bu bölgelerin ve hizmet alanlarının farklı farklı hizmet puanları var. Hizmet puanı en yüksek olan okul en kötü şartlara sahip olan 3/6 bölgesinde olan okullar oluyor. Hizmet puanı ilerde batıya gelmek isterseniz tayin durumunda lazım oluyor
ikinciiisark, 5 yıl önce

evet hocam rahat olmak benım ıcın daha onemlı. işime fazla karışan görüşen olmasını istemem yanı. ama ilkokul olursa yıne ızı alabılırmıyım ki. malum ana okulları 36 aydan baslıyor ılkokullar dakı ana sınıfları ıse 48 aydan.. bıde dıger konuya yazmıssınız bu 1/4 vs ne demek. okulun durumu zannedersem bunu nereden ogrenebılırım acaba..

09 Ocak 2019 11:01

Hocam gs sonuçlanır sonuçlanmaz sizi arayıp 1 2 gün içinde başlayabilirsiniz diyorlar. 7 şubattan sonra 15 gün belge teslim süreci olacaktır yine. 15 gün içinde atandığımız il milli eğitime belgelerinizi teslim edeceğiz. Daha sonra 15 gün bitince gs süreci başlıyor. Yani 22sinden sonra gs başlayacak. Sizin şehrinizde kısa sürüyorda mart başında başlarsınız göreve
ikinciiisark, 5 yıl önce

yukarda cevaplamıssınız cok tesekkur ederım.. pekı sızce bu 7 subat takı atamadan sonra ne kadar sürer goreve başlamamız ? kucuk bır ılde yaşıyorum burada 1 haftada gs sonuçlanıyormus.... pekı gs sonuclandıktan sonra meb ın bunu acıklayıp gel demesı mı oluyor artık adı her neyse bu surec ne kadar sürüyor genelde ve sürec hakkında bılgı verebılırmısınız...

bu arada cevaplarınız ıcın cok tesekkur ederım maalesef cevremde bu konularda bılgı sahıbı olan fazla kımse yok ..

09 Ocak 2019 11:03

Hocam çocuğunuz için de okul müdürü bir şey demediği sürece anasınıfında da anaokulunda da sorun olmaz bence tamamen okul müdür insiyatifinde

btlcyln88
Aday Memur
09 Ocak 2019 11:07

Hocam merhaba okul öncesinde ilk 100e girenlerle bi whatsapp grubu olusturduk tercih zamanı ölü tercih yapmamak icin. isterseniz siz de gruba katılın hem yazacaginiz iller hakkında diger arkadaşlardan fikir alırsınız

ikinciiisark
Memur
09 Ocak 2019 11:29

grubun lınkını atabılırmısınuz whatsap

btlcyln88
Aday Memur
09 Ocak 2019 13:36

https://chat.whatsapp.com/JjQKAMsYJPt9LMEzznntBJ
ikinciiisark, 5 yıl önce

fayel
Kapalı
09 Ocak 2019 15:50

hocam naçizane tavsiyem böyle gruplara üye olmayın ve bunlara göre tercih kesinlikle yapmayın. hiç görmediğiniz insanların sözüyle tercih yapılmaz. resim atıp kanıtla iş yapsalar dahi. ben bu whatsap grupları yüüznden tercihi yanan insan biliyorum. her grup sıkntı olcak diye bir şey yok ama ben asla böyle gruplara katılmam mesela.

ikinciiisark, 5 yıl önce

fayel
Kapalı
09 Ocak 2019 15:53

zaten puanınız çok iyi. kendi tercihinizi kendiniz yapın. van ı mutlaka yazın, iki yıl orada yaşadım çok güzel bir şehir özlüyorum. bende 369. sıradayım bende van yazacağım inşallah

ikinciiisark, 5 yıl önce

ikinciiisark
Memur
09 Ocak 2019 16:11

hocalarım eşim bingöl u cok ıstıyor.. yazsam puanıma yazık etmıs olur muyum sizce

fayel
Kapalı
09 Ocak 2019 16:36

eşiniz ne iş yapıyor sizn yanınza mı gelecek o da yoksa oralı diye mi bingöl istiyor. bingöl açıldığında çok güzel bi okul açılır mesela ilk sıraya yazın derim eşinizde istiyorsa ama ortalama veya kötü şartlı olullar açılrsa tabki yazık etmiş olursunuz çok çok küçük bir şehir sosyal imkan çok kısıtlı. allah aşkına 86 puan almışssınız ilk 100desiniz çok daha bi okulda, ilde 6 yıl(4 yıla düşecek dendi ama bununla ilgili hala bir adım yapıldığını duymdım kanunen hala 6 yıl diye biliyorum o yuzden 6 yazdım.) geçirebilcekken nedne puanınızı heba edin. ben 83 puanla hiç bingöl yazmayı düşunmedim mesela. ne bilim ailevi konu olunca çok bişeyde diyesim gelmiyor ama eşinizinde bu knuyu düşünmesi lazım illa bingöl diye ısrar etmemesi lazım xonuç olarak orada, aynı okulda değişiklik dahi yapamadan (ekstrem bi olay olmadıkca) yıllarını geçirecek olan kişi sizsiniz. çocuğunuz için ve kendi mutluluğunuz için bu kararı sizin vermeniz gerek eşinizin değil. eşiniz oraya neden ısrar ediyor? ailesi orada falan mı? eğer öyleyse ben asla bingöl yazmazdım :))

ikinciiisark, 5 yıl önce

hocalarım eşim bingöl u cok ıstıyor.. yazsam puanıma yazık etmıs olur muyum sizce

fayel
Kapalı
09 Ocak 2019 16:38

yanlış kelimeler yazmışım telden yazınca, kusura bakmayın okunuyordur inşallah .

fayel, 5 yıl önce

eşiniz ne iş yapıyor sizn yanınza mı gelecek o da yoksa oralı diye mi bingöl istiyor. bingöl açıldığında çok güzel bi okul açılır mesela ilk sıraya yazın derim eşinizde istiyorsa ama ortalama veya kötü şartlı olullar açılrsa tabki yazık etmiş olursunuz çok çok küçük bir şehir sosyal imkan çok kısıtlı. allah aşkına 86 puan almışssınız ilk 100desiniz çok daha bi okulda, ilde 6 yıl(4 yıla düşecek dendi ama bununla ilgili hala bir adım yapıldığını duymdım kanunen hala 6 yıl diye biliyorum o yuzden 6 yazdım.) geçirebilcekken nedne puanınızı heba edin. ben 83 puanla hiç bingöl yazmayı düşunmedim mesela. ne bilim ailevi konu olunca çok bişeyde diyesim gelmiyor ama eşinizinde bu knuyu düşünmesi lazım illa bingöl diye ısrar etmemesi lazım xonuç olarak orada, aynı okulda değişiklik dahi yapamadan (ekstrem bi olay olmadıkca) yıllarını geçirecek olan kişi sizsiniz. çocuğunuz için ve kendi mutluluğunuz için bu kararı sizin vermeniz gerek eşinizin değil. eşiniz oraya neden ısrar ediyor? ailesi orada falan mı? eğer öyleyse ben asla bingöl yazmazdım :))

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi