Editörler : muhtesem32ulsgkc
09 Ocak 2019 09:53   

Kapalı
Hava soğuk, aç ve barınaksız hayvanlara

Lütfen yardım edin. İmkanları zorlayın. Onlar Allahın sessiz kulları. Ne açım diyebiliyor ne de üşüdüm.

09 Ocak 2019 10:37

ismimdenickimdearzu
Memur

Bizim yüzümüzden o haldeler.

09 Ocak 2019 11:29

kimseciklerr
Kapalı

Evet insanoğlu biraz adil olsa, onların hakkını da vermeyi denese, her aile bir sokak hayvanına baksa, bir tane aç açıkta can kalmaz. İlla evde bakmak zorunda değilsiniz.

09 Ocak 2019 21:11

bona fide.s
Memur

Bizim yüzümüzden o haldeler.

ismimdenickimdearzu, 2 ay önce - Alıntıya git

Biz derken ?

Bu sabah sevimli mi sevimli 6 köpek yolumu kesti. Hoşt dedim pek etkili olmadı.

İçlerinde bir tanesine daha önce salam, sosis vermişliğim var. Kendimi hatırlattım, boynunu büktü, geri çekildi. Diğer dördüne bu yaptıklarının yanlış olduğunu, yaptıklarının hayvanlığa sığmadığını ( burada korkudan dolayı biraz saçmalamış olabilirim) anlatmaya çalıştım. Anladılar, geri çekildiler. Ama 1 tanesi, en önde olan, ısrarla beni anlamadı.İkna ettiğim diğer 5 köpeği de arkasına alarak üzerime doğru gelmeye başladı. Ben de çok uzatmak istemedim, kaçtım :)

Sonuç olarak; evet, yardım etmeyiz.

09 Ocak 2019 21:17

ismimdenickimdearzu
Memur

Hoşgeldin noktacım.

Vallahi benim de ödüm kopuyor o çetelerden :)

09 Ocak 2019 21:51

bona fide.s
Memur

Hoş buldum :)

Kaçmak en iyisi. Birbirlerine çok bağlılar, nifak da sokamıyorsun aralarına :)

09 Ocak 2019 21:52

ismimdenickimdearzu
Memur

Ataları gri kurtlar, özlerinde saldırganlık var, her ne kadar genetikleri ile oynamış isek de.

10 Ocak 2019 23:52

kimseciklerr
Kapalı

Bir kap yemeği onlara çok görmeyin.Sevin onları.

13 Ocak 2019 20:50

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

Başlık için, hayvanlar hakkındaki güzel duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederim..

Merhametli insanların çoğalması en büyük dileğimizdir..

13 Ocak 2019 23:15

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı
13 Ocak 2019 23:41

kimseciklerr
Kapalı

Başlık için, hayvanlar hakkındaki güzel duygu ve düşünceleriniz için teşekkür ederim..

Merhametli insanların çoğalması en büyük dileğimizdir..

berfin-meb, 2 ay önce - Alıntıya git

İlginize teşekkürler.Adaletli olursak onların da hakkını veririz. Hem mutlu oluruz, hemde canlar yaşar.

14 Ocak 2019 21:59

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

İlginize teşekkürler.Adaletli olursak onların da hakkını veririz. Hem mutlu oluruz, hemde canlar yaşar.

kimseciklerr, 2 ay önce - Alıntıya git

Bu dünya sadece bizim değil..

Hayvanlar insanlar gibi değil, bakıma muhtaçlar..

Onlara merhamet göstermeliyiz ve yardım etmeliyiz..

15 Ocak 2019 17:09

kimseciklerr
Kapalı

İnanın hayvanlara merhamet etmeyen, sevmeyen insanı da sevmiyor. Her aile, evinin önüne, ya da müsait bir yere, bir kedi bir köpek evi yapıp, evde artan yemekleri verse, bir tane aç ve soğukta yağmurda karda can kalmaz. Onlar ne açım, ne hastayım, ne üşüyorum diyemiyor. Nolur biraz vicdan..

17 Şubat 2019 22:00

berfin-meb
Müsteşar Yardımcısı

"Hayvanlar iyi kalbi ve ruhu tanır. Hayvanların sevdiği insanlardan olmanız dileğiyle.."

"17 Şubat Dünya Kediler Günü" kutlu olsun..

Toplam 13 mesaj

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?