Editörler :
09 Ocak 2019 14:32   

Sağlık bakanlığı işkur alımı ikametgah lütfen yardım ediniz

Merhaba,

Sağlık Bakanlığı'nın İşkur üzerinden alım yapacağı işçiler için kura 15 Ocak'ta çekilecek.

Bu alımda örneğin İstanbul için açılan kadrolara İstanbul ikametgahı bulunanlar, İzmir için açılan kadrolara İzmir'de oturanlar başvurabiliyor değil mi?

Çünkü nihai liste açıklanmış ve İstanbul için açılan kadro için, İstanbul dışından başvuru yapanlar da olmuş. İstanbul dışından başvuru yapanlar elenecek mi? Lütfen bilgisi olan cevap verebilir mi?

09 Ocak 2019 14:35

Kck01
Aday Memur

Bende mersindeyim ama antalya için başvuru yaptım niahi listede varım öyle eleme gibi bişey yok

10 Ocak 2019 10:14

tataylak
Aday Memur

sorun olmuyor. bende tıbbi sekreterlik için başvuru yaptım.

10 Ocak 2019 11:16

msebe
Aday Memur

Bahsettiğiniz listeye nasıl ulaşabilirim?

10 Ocak 2019 18:42

trakyali222
Aday Memur

Bahsettiğiniz listeye nasıl ulaşabilirim?

msebe, 2 ay önce - Alıntıya git

İşkur internet sitesine T.C. kimlik numaran ve şifren ile birlikte giriş yap. İş başvurularım bölümüne gir. Ardından başvuru yaptığın iş görünecek. Bu başvuru yaptığın işe tıkla. İşkur işçi başvuru şartları vs. çıkacak. En alta in orada nihai liste yer alıyor

10 Ocak 2019 19:43

mehmet727272
Memur
evet bende onu gördüm ikameti olanlara öncelik hakkımı tanınıyor
12 Ocak 2019 16:52

trakyali222
Aday Memur
evet bende onu gördüm ikameti olanlara öncelik hakkımı tanınıyor
mehmet727272, 2 ay önce - Alıntıya git

İlanda; bölgesel ilanlarda ikametgahını iş başvurusu yapılacak yere taşıyanların işe başlayamayacağına dair bir ibare görmüştüm. Bu nedenle bu soruyu sordum. Çünkü taşınma reddediliyorsa, o bölgeden olmayanların da eleneceği fikri oluştu.

Yani bu ikametgah durumu bu işte dikkate alınıyor mu bilmiyorum. Nihai liste, kuraya katılacak isimlerden oluşuyor ve ikametgah sorun oluşturacaksa bu listeye alınmazlardı. Ya da sonradan belge istediklerinde ikametgahı orada olmayanlar elenip yedek listeden mi çağrılacaklar bilmiyorum.

15 Ocak tarihinde ne olacağını bekleyip göreceğiz anlaşılan. Herkesin hakkında hayırlısı...

12 Ocak 2019 18:28

Hryetis
Memur

Arkadaşlar biraz mantık lütfen. İkametgah'ın ne önemi var ? Hayatınızda hiç mi duymadınız, Ankara'dan Bursaya atanan, İzmir'den, Kahramanmaraş'a çıkan işçi ?

13 Ocak 2019 01:36

mehmet727272
Memur

Arkadaşlar biraz mantık lütfen. İkametgah'ın ne önemi var ? Hayatınızda hiç mi duymadınız, Ankara'dan Bursaya atanan, İzmir'den, Kahramanmaraş'a çıkan işçi ?

Hryetis, 2 ay önce - Alıntıya git
işçi 4d işçi yani taşeronun değişmiştirilen kamudaki yeni ismi yani asgari ücretli işçi veya asgari ücret civarı biraz üstü işçi bu memur değil memur çalışma şartları olsun maaş olsun bayağı ülkenin her yerine gidilir memur ve iyi maaşlı işçilik için ama 4d için ikamet belki sorun etme durumları mesala güvenlik görevlisi 2000 ile 2500 arasi maaş alıyormuş zaten asgari ücret 2020 bekar için baktığın zaman ikamet bakma durumları yada ikametten dolayı gitmeyecekler olabilir
13 Ocak 2019 04:47

Hryetis
Memur
işçi 4d işçi yani taşeronun değişmiştirilen kamudaki yeni ismi yani asgari ücretli işçi veya asgari ücret civarı biraz üstü işçi bu memur değil memur çalışma şartları olsun maaş olsun bayağı ülkenin her yerine gidilir memur ve iyi maaşlı işçilik için ama 4d için ikamet belki sorun etme durumları mesala güvenlik görevlisi 2000 ile 2500 arasi maaş alıyormuş zaten asgari ücret 2020 bekar için baktığın zaman ikamet bakma durumları yada ikametten dolayı gitmeyecekler olabilir
mehmet727272, 2 ay önce - Alıntıya git

Şahsi sebeplerle tercih etmeyen olabilir. Ancak mesela benim gibi arkadaşlarda şehrinden uzakta çalışmak istiyor olabilir. Örneğin ben Bursa'da yaşıyorum. Bursa'da da işçi alımı var, ancak Antalya'ya başvurdum. Tek başıma Bursa'da da 2500 alsam aynı şey, Antalya'da da aynı şey. Ancak güzel bir şehirde yaşamış olurum.

Toplam 9 mesaj

ANKET
ABD tehditleri artıyor. Döviz de yükselebilir. Sizce Türkiye, Rusya'dan S-400 almalı mı?