Editörler : uzmantarik
10 Ocak 2019 20:43

KuSSeN
Şube Müdürü
benim gecikmiş ekstrem yok hepsini düzenli ödedim vermeyecek mi ?
rocky35, 2 hafta önce - Alıntıya git
olmuyor hocam 31 aralk itibri ile geckms borcun olack atym kart borcun 7 bindi sen 2 bin odeyebldn aradski 5 bin icin kredi cekiyosun.arkdslr gorustum bugun ziraat bankalara yszi gonderckms bankalsr birligi araciligi ile sanirim 3-5 gune karsi bankalra yazi dusunce taahht kagidini imzalarlar
10 Ocak 2019 22:45

rocky35
Memur
olmuyor hocam 31 aralk itibri ile geckms borcun olack atym kart borcun 7 bindi sen 2 bin odeyebldn aradski 5 bin icin kredi cekiyosun.arkdslr gorustum bugun ziraat bankalara yszi gonderckms bankalsr birligi araciligi ile sanirim 3-5 gune karsi bankalra yazi dusunce taahht kagidini imzalarlar
KuSSeN, 2 hafta önce - Alıntıya git
kart borcum var ben sadece asgari ödeme tutarını ödüyorum... bazen de 3..5 gün geçiyorum
11 Ocak 2019 11:23

samiulukus
Aday Memur

Arkadaşlar ben bugün ve dün yapıkredi bankasına gittim. Size ziraat bankasından ek 2 diye birşey veriyorlar onu imzalatmanız lazım yoksa kredi kesinlikle vermiyorlar. Özel bankalarda bu kağıdı imzalamıyorlar. Ben kartımı da kapatmış bulundum arada kaldım yok yere kredi kartından da oldum.

11 Ocak 2019 11:32

buluache
Şube Müdürü

Bir kaç güne kadar aksaklıkların giderileceğini düşünmekteyim. Alt yapı eksiklikleri var malesef

11 Ocak 2019 11:59

banderia
Aday Memur
Merhaba arkadaşlar, dün burada okuyup da kafama yatmayan çoğu arkadaşında net bir şekilde fikir edinemediği hususları biraz önce bankadan aldığım bilgilere göre yazıyorum. 1) 31 Aralık 2018 tarihindeki ekstrenin kalan borcu gibi bir kıstas yok. Asıl kıstas 31 Aralık ve öncesinde yaptığınız ve borç altına girdiğiniz tutar. Bu tutarın gelecek aylara yansiyan tutarlari da dahil ediliyor.01 Ocak'tan itibaren yapilan alışverişler haliyle kapsama dahil değil. 2) Kamu personeli olsanız dahi yine bir kamu personeli veya emeklisi kefil ve eşinizin de gelmesi gerekiyor şeklinde benim garibime giden bir uygulamaları da var. Süreç çok yeni ve rağbet gören bir kampanya olduğu için özel bankalar sorun cikarabilmekte.
11 Ocak 2019 12:08

accakir
Memur
Merhaba arkadaşlar, dün burada okuyup da kafama yatmayan çoğu arkadaşında net bir şekilde fikir edinemediği hususları biraz önce bankadan aldığım bilgilere göre yazıyorum. 1) 31 Aralık 2018 tarihindeki ekstrenin kalan borcu gibi bir kıstas yok. Asıl kıstas 31 Aralık ve öncesinde yaptığınız ve borç altına girdiğiniz tutar. Bu tutarın gelecek aylara yansiyan tutarlari da dahil ediliyor.01 Ocak'tan itibaren yapilan alışverişler haliyle kapsama dahil değil. 2) Kamu personeli olsanız dahi yine bir kamu personeli veya emeklisi kefil ve eşinizin de gelmesi gerekiyor şeklinde benim garibime giden bir uygulamaları da var. Süreç çok yeni ve rağbet gören bir kampanya olduğu için özel bankalar sorun cikarabilmekte.
banderia, 2 hafta önce - Alıntıya git

bende çarşamba günü gittim görüştüm. kendimin kamu görevlisi olduğumu söyledim. bana herhangi bir kefil veya eşin gelecek diye bişey söylemediler.

11 Ocak 2019 12:19

samiulukus
Aday Memur

bende çarşamba günü gittim görüştüm. kendimin kamu görevlisi olduğumu söyledim. bana herhangi bir kefil veya eşin gelecek diye bişey söylemediler.

accakir, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bnada kredi çıktı direk orda sıkıntı yok kefil istemiyorlar. sadece özel bankalar ziraat bankasnın verdiği kağıdı imzalamak istemiyorlar. ziraat bankasıda başka türlü yapılandırma kredisi vermiyor

11 Ocak 2019 12:25

banderia
Aday Memur

Bana da çok gereksiz geldi. Konut kredisi kullanırken bunları yapmadım şeklinde tepki verdim hatta. Muhtemelen küçük bir şube olması nedeniyle pek hakim olmamış olabilirler sürece.
11 Ocak 2019 12:25

accakir
Memur

Bnada kredi çıktı direk orda sıkıntı yok kefil istemiyorlar. sadece özel bankalar ziraat bankasnın verdiği kağıdı imzalamak istemiyorlar. ziraat bankasıda başka türlü yapılandırma kredisi vermiyor

samiulukus, 2 hafta önce - Alıntıya git

bende vakıfbankla görüştüm. benimkini imzalamadılar. neden diye sordum. vakıfbankta bu aynı ziraatin yaptıgı kampanyadan yapmayı düşünüyormuş o yüzden bana şimdilik bekleyin eğer kampanya yapmazlarsa imzalarız dedi şubedeki çalışanlar.

11 Ocak 2019 12:34

banderia
Aday Memur

bende vakıfbankla görüştüm. benimkini imzalamadılar. neden diye sordum. vakıfbankta bu aynı ziraatin yaptıgı kampanyadan yapmayı düşünüyormuş o yüzden bana şimdilik bekleyin eğer kampanya yapmazlarsa imzalarız dedi şubedeki çalışanlar.

Çok iyi olur hocam,ben de vakifbank maaş müşterisiyim. Belge imza işleri ile uğraşmadan işimizi halletmiş oluruz.
11 Ocak 2019 12:35

İcra Memuruuu
Kapalı
Bugün gittim Bankaya. Kadının dediği şu ; son extreniz neyse ona kredi veriliyor dedi. atıyorum Kart limitin 10 bin tl, son extreniz 3 bin tl. son extrenize kredi veriyorlar ve yetmiyormuş gibi kartınıda kapatıyotlar. sen hem ziraata taksit ödüyorsın hemde kalan borç üzerinden kartına taksit ödüyorsın. kredi puanı düşük olanlara da net olarak kredi vermiyorlar. ben böyle amatörce böyle saçma bir organizasyon görmedim.
11 Ocak 2019 12:38

banderia
Aday Memur
Bugün gittim Bankaya. Kadının dediği şu ; son extreniz neyse ona kredi veriliyor dedi. atıyorum Kart limitin 10 bin tl, son extreniz 3 bin tl. son extrenize kredi veriyorlar ve yetmiyormuş gibi kartınıda kapatıyotlar. sen hem ziraata taksit ödüyorsın hemde kalan borç üzerinden kartına taksit ödüyorsın. kredi puanı düşük olanlara da net olarak kredi vermiyorlar. ben böyle amatörce böyle saçma bir organizasyon görmedim.
İcra Memuruuu, 2 hafta önce - Alıntıya git
Hocam şu an ortalık karışık. Kim neyi nasıl yapacağını bilmiyor. Özel bankalar imza atmıyor kamu bankaları bekleyin benzeri kampanya bizde de olabilir diyor. Olan yine bekleyenlere oluyor maalesef.
11 Ocak 2019 12:41

accakir
Memur
Hocam şu an ortalık karışık. Kim neyi nasıl yapacağını bilmiyor. Özel bankalar imza atmıyor kamu bankaları bekleyin benzeri kampanya bizde de olabilir diyor. Olan yine bekleyenlere oluyor maalesef.
banderia, 2 hafta önce - Alıntıya git

dediğin gibi olan gene borçlulara oluyor. ama vakıfbankta yaparsa çok iyi olur. büyük ihtimal kendi kredi verdiği için kendine ait kredi kartlarınıda iptal etmez diye düşünüyorum. geçen aylarda ziraat konut kredisini 0,98 yapınca ardından 1 hafta sonra işbank, vakıfbank ve halkbank'ta yapmıştı. bana göre aynısı bu olaydada olacak gibi görünüyor. biraz daha bekleyelim bakalım

11 Ocak 2019 12:45

banderia
Aday Memur

dediğin gibi olan gene borçlulara oluyor. ama vakıfbankta yaparsa çok iyi olur. büyük ihtimal kendi kredi verdiği için kendine ait kredi kartlarınıda iptal etmez diye düşünüyorum. geçen aylarda ziraat konut kredisini 0,98 yapınca ardından 1 hafta sonra işbank, vakıfbank ve halkbank'ta yapmıştı. bana göre aynısı bu olaydada olacak gibi görünüyor. biraz daha bekleyelim bakalım

Aynen. Sonuçta az ya da çok banka yine karını yapıyor. Sadece piyasa koşullarından az kazanıyor. Özellikle diğer kamu bankaları da kayıtsız kalmaz. Talep bayağı var.
11 Ocak 2019 12:47

İcra Memuruuu
Kapalı

Vakıf yapsa nolacak ? yine aynı kriterleri isteyecekler. Yine para babalarının işine yaradı. 100 bin tllik kartları boşalttılar şimfi 1.10 faizle ödeyecekler. fakir gariban vatandaşa da 1 milyon tane sıkıntı çıkaracaklar
11 Ocak 2019 16:39

Dirilisert23
Aday Memur
az evvel islemleri bitirdim. ziraatten aldığım evraklar ile garantiye gittim ikili ilişkilerden müdürle görüştük. verilen evrağı doldurmadılar ama genel müdürlüklerinden aldıkları talimate istinaden bir evrak düzenleyip verdiler. evraklar ile ziraate gittim. Ziraat bankası da bana artık evraka gerek yok dedi. bilgileri alıp sistemden kredi alıp alamiyacagim ve bazı kriterler ayın 18 kadar belli olur deyip kaydımı ve telefonumu alıp gönderdi. buda ikili ilişkilerden dolayı oldu. artı herkes alamıyor. takibe düşmesin yeterli diye bir sey yok. adamlar bordro vb evrakları ve son sekste yı istiyorlar
11 Ocak 2019 16:57

banderia
Aday Memur
az evvel islemleri bitirdim. ziraatten aldığım evraklar ile garantiye gittim ikili ilişkilerden müdürle görüştük. verilen evrağı doldurmadılar ama genel müdürlüklerinden aldıkları talimate istinaden bir evrak düzenleyip verdiler. evraklar ile ziraate gittim. Ziraat bankası da bana artık evraka gerek yok dedi. bilgileri alıp sistemden kredi alıp alamiyacagim ve bazı kriterler ayın 18 kadar belli olur deyip kaydımı ve telefonumu alıp gönderdi. buda ikili ilişkilerden dolayı oldu. artı herkes alamıyor. takibe düşmesin yeterli diye bir sey yok. adamlar bordro vb evrakları ve son sekste yı istiyorlar
Dirilisert23, 2 hafta önce - Alıntıya git
Halen tek düzene oturan bir sistem yok sanırım. Zaten sistem denilen yerden her bir şey görülüyor ama yine insanlar banka banka gezip kavga dövüş evrak almaya yönlendiriliyor. Umarım yakın zamanda her şey açık ve net hale gelir. Diğer kamu bankaları da aynı nitelikte kampanya yaparak imkanları genişletir.
11 Ocak 2019 17:10

VATANUĞRUNA
Aday Memur

Biraz sabır. Bankalar müşterisini kaybetmek istemiyorsa, müşterisini kaçırmadan aynı koşullarda müşterisinin kartının borcunu kredilendirerek kapatır. Her işe olduğu gibi bu işe de "tu kaka" diyenlere kulak asmayın. Onlar çatısı akan evde oturmayı severler. Bilirler ki çatı tamir edilirse sövecek kiremit bulamayacaklar... Olumlu haberler bu tür kişilerde ürtiker yapar!

11 Ocak 2019 20:02

Baysevgilicanavar
Aday Memur

İşsizlere kredi veriliyor mu bilgisi olan yazabilir mi?

11 Ocak 2019 21:13

İcra Memuruuu
Kapalı

İşsizlere kredi veriliyor mu bilgisi olan yazabilir mi?

Baysevgilicanavar, 2 hafta önce - Alıntıya git
SGK şart
Toplam 155 mesaj

ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?