Editörler : uzmantarik
09 Ocak 2019 23:39   

Kredi kartı maaş yarısı kadar olmalı

Arkadaşlar kredi kartı kullanmayan hemen hemen kimse yok ve bu kredi kartı da herkesin başına bela olmuş onun için devlet bence kişinin maaşı ne ise onun yarısı kadar limit vermeli. Yada maaşı ne kadar ise o kadar limit vermeli.. Neden mi bir ay boyunca harcar ödeyeceği ya limitin tamamı yada yarısı olur. Ancak insanlar bu şekilde kurtulur. y

09 Ocak 2019 23:54

Ali K.
Şube Müdürü

Diyorsun ki tüm insanlar hesap bilmiyor maaşı kadar kısıtlama yapılsın ancak beceriksiz insanlardan kredi kartı da maaşı da alınsın harcamaya ailenin diğer üyeleri yetkili olsun yani kısıtlı olsunlar belki hesap yapmayı öğrenirler

10 Ocak 2019 00:10

BenSiz Gül
Memur

Diyorsun ki tüm insanlar hesap bilmiyor maaşı kadar kısıtlama yapılsın ancak beceriksiz insanlardan kredi kartı da maaşı da alınsın harcamaya ailenin diğer üyeleri yetkili olsun yani kısıtlı olsunlar belki hesap yapmayı öğrenirler

Ali K., 2 hafta önce - Alıntıya git
Hayır öyle demiyorum. Harcamalar peşine döner ve piyasa ya kan can gelir. Ve halk karta yüklenmez. Zor durumda kaldığında kendini tutmayı başarır. Öyle herşeye zırt birt harcamaz. Hatta ben şunu diyorum 100 liranın altında harcamalarda kredi kartı yasak olmalı.
10 Ocak 2019 06:37

doks
Memur

Kardeşim maaşlı çalışansın gelirin belli. İnternet bankacılığı diye birşey var 65 yaşındaki babam bile kullanıyor. Orda ne kadar borcun olduğunu da görebiliyorsun. Bu halde bile gelirinden daha fazla harcama yapan varsa bırak kredi kartı vermeyi oy kullanma hakkı bile vermemek lazım bunlara.

10 Ocak 2019 07:43

tarih-1903
Şube Müdürü

size ne benim harcadığım paradan? haddinizi bilin biraz

10 Ocak 2019 10:47

BenSiz Gül
Memur

size ne benim harcadığım paradan? haddinizi bilin biraz

tarih-1903, 1 hafta önce - Alıntıya git
sonra bi tarafın açılınca devlete hükümete bahane buluyorsun. öneri karışmak değil.
Toplam 5 mesaj