Editörler : smtvs
09 Ocak 2019 23:41   

Kpss kaç ay çalışmalıyım

Merhaba arkadaşlar ben 6 yıldır özel bankada gişe yetkilisi olarak çalışıyorum. Ama artık dayanacak gücüm kalmadı yedi aydır evliyim. Hem satış baskısı hem mobbing iyice zorlaştı yaptığım iş aynı zamanda kpss ye hazırlanmak istiyorum. İşi bırakıp evlilik çıkışı yapıptamı çıksam altı aylık surec yeterli olurmu mart sonu cift maas dönemindemi çıksam dort ay yetermi kazanamama durumunda bırakamıyorda benim durumumda olan varmı aranızda

10 Ocak 2019 01:46

Safiyeuzun1903
Aday Memur
ben 2 ay çok sıkı çalışıp 84,8 aldım (önlisans). Ama bu kişiye bağlı. Alt yapım var diyorsanız 4 ay yeterli. Alt yapım yok diyorsanız ve daha yüksek puan almam gerek diyorsanız şimdi çıkıp çalışmaya başlayın. Hafta sonları gideceğiniz bir kursada başlayabilirsiniz (hem çalışıp hem sınava hazırlanmaya başlarsınız)
10 Ocak 2019 09:32

anestezi912
Aday Memur
Eğer gerçekten isterseniz çok kısa bir zamanda çok yüksek puan alabilirsiniz. Ben kursa gitmeden evde kendi imkanlarımla 87 puan aldım. 2.5 ay çalıştım kendime bir soru bankası seti bir de konu anlatımı aldım. İnternetten tarih videoları ve matematik dinleyip sürekli soru çözüp pratik yaptım son bir kaç hafta da deneme çözdüm. Sizde aynı şekilde yapabilirsiniz. Çok çalışmak değil verimli çalışmak lazım. Kolay gelsin başarılar dilerim.
10 Ocak 2019 15:22

kyrie2
Aday Memur
Hocam öncelikle merhaba. Eğer gerçekten KPSS ye hazırlanmak istiyorsanız ne kadar çabuk işi bırakabiliyorsanız bırakın. Eğer işi bırakmak kolay değilse de işten gelince akşamdan itibaren çalışmaya başlayın. Dört aylık, altı aylık süreç kişinin kendisine kalmış bir iş, ders çalışma süresine, bu süreyi verimli geçirmesine göre değişir. Burada vurgu yapmak istediğim nokta şu önceki gibi normal puanlar yetmiyor artık. KPSS den 90 küsür puan almalısınız ki kafanız rahat etsin. Zira bu sene puanlar bi hayli yükseldi kurumlar 90-91 bazı yerler 93 civarı kapatıyor. İl göç 87 küsür ile kapattı mesela. O yüzden çalışmaya ne kadar önce başlarsanız sizin için o kadar iyi. Çalışmak için işten ayrılmayı beklemeyin zira hem çalışıp hem de KPSS ye hazırlanan insanlar var. Benim düşüncem böyle hocam bu sene kurum sınavlarına, kurum mülakatlarına giren biri olarak söylüyorum bunu. Şimdiden bu süreçte başarılar :)
Toplam 3 mesaj

ANKET
31 Mart seçimleri için yapılan 'Altı üstü bir yerel seçim, savaş değil!' şeklindeki değerlendirmeyi doğru buluyor musunuz?