Editörler :
10 Ocak 2019 03:52   

Tıbbi sekreter, hemşire, att alımı

Malumunuz üzere 6500 sürekli işçi alımı ile üstü bir nebze olsun örtülmüş görülüyor. Korkum kadrolu çalışan alınmaması. Sağlık bakanlığının açıkladığı 25 binlik alım sadece eczacı ve diş hekimi vs vs olacağı söyleniyor. İster istemez kaygı içerisindeyim. Ortaöğretim tıbbi sekreterlik mezunuyum. Sıralamam iyi olduğu için 6500 kişilik alıma başvurmadım. Nasıl olsa alım olur düşüncesine kapıldım. Fakat şuan kaygı içerisindeyim, bilgisi olan veyahut düşüncesi olan varsa paylaşabilir mi? Kolay gelsin cümleten, iyi geceler :)

10 Ocak 2019 04:29

Röntgençç
Aday Memur
25binlik doktor vs. alım dışında alınıcak personel sayısı daha açıklanmadı ama bakan 2018 den az olmicağını söyledi tahminimce 30bin falan alınır en kötü 27bin yine tabi 30bin in yarısı hemşire ve ebe desek 15bin kalır geriye diğer branşlar için 6500 işkur alımı da att ve sekreter alımlarını düşürebilir ama aşırı bi düşüş olucağını sanmam seçimden önce tepki almak istiyiceklerini sanmıyorum
10 Ocak 2019 09:02

gurbetnurse
Aday Memur
ocagın ikinci haftasına girdik ne zaman açıklanacak bekleyecek sabrımız kalmadı ya
Toplam 2 mesaj