Editörler : hopaliSafak Vaktii
10 Ocak 2019 17:24   


Meb'e tavsiye

zorunlu hizmet şartları değiştirilip bazı meslek gruplarında olduğu gibi doğu hizmeti öğretmenlik meslek kanununa koyulmalı. istinasız aktif çalışan bütün öğretmenler meslek dönemlerinde en az bir defa doğu illerinde zorunlu hizmet için yer değişikliğine tabi tutulmalı. bütün öğretmenlere zorunlu olarak belirli aralıklarla alan yeterlilik sınavı yapılmalı. öğretmenlikte taban maaşı yükseltmek yerine bakanlığın yapacağı merkezi sınavlara göre öğretmenlere maaş zammı uygulamasına başlanmalı. sözleşmeli öğretmenlik uygulaması kaldırılmalı ve bütün öğretmenlrin özlük hakları eşit olmalı.

MEB öğrencilerin gireceği bütün sınavları ülke genelinde ortak yapmalı. böylelikle öğretmenlerinde öğrenciler için ne kadar verimli olduğunu gözleyebilir. bazı bölgelerde öğreci ortalamaları diğerlerine göre düşük kalabilir ancak günümüz dijital dünyadında belirli bir sınıfı mezun oluncaya kadar izlemek ve takip etmek hiçte zor değil. her sınıf kendi kendine değerlendirilmeli ve sınıfın yıllara göre gelişim istatistiği çıkarılıp öğretmenin katkısı değerlendirilmeli.

uluslararadı çalışan şirketler gibi bakanlık öğretmenlerden haftalık, aylık, dönemlik ve yıllık olarak dijital faaliyet raporu istemeli ve öğretmenlerin hazırlamış olduğu rapora göre yıl iyi uygulamalar denetlenmeli. bu uygulamalar mevcut yıllık plan uygulsmaları gibi kağıt üzerinde kalmayıp bakanlığın çalışanını denetlemesine fırsat yaratmalı.

13 Ocak 2019 10:19

bacadir68
Aday Memur
sözleşmeli öğretmenlik uygulamasından vazgeçilmeli.
13 Ocak 2019 10:22

LeSsİe LeY
Daire Başkanı

Merhaba bisi sormam gerek acil yardimci olacak biri var mi forumda

Toplam 2 mesaj
 
ANKET
31 Mart seçimleri için yapılan 'Altı üstü bir yerel seçim, savaş değil!' şeklindeki değerlendirmeyi doğru buluyor musunuz?