Editörler : smtvs
10 Ocak 2019 18:01   


İlk defa kpss a ' ya gireceği kitap tavsiyeleri

Kpss 9 ve Kpss 48 'den puan almak amaçlı gireceğim kitap tavsiyeleriniz nelerdir?

14 Ocak 2019 01:16

ayhanistan
Aday Memur
Herkese teşekkürler. Aof mezunuyuz diye de bu kadarı da yapılmaz
14 Ocak 2019 21:42

misafir10
Aday Memur
Herkese teşekkürler. Aof mezunuyuz diye de bu kadarı da yapılmaz
ayhanistan, 2 ay önce - Alıntıya git
ben gy gk icin pegem le karakutunun denemelerini ve anlatimli soru bankalarini aldim yediiklim ve yargidan zor sorulari, yediiklim ve yargidan kendimi test ettigimde 86-89 civari puan aliyorum ama pegemle karakutudan alamiyorum... kpss a grubu icin de pegem anlatimli oneririm onun disinda yargi ve yediiklim ilk defa girecekseniz ilk once bunlara calisin daha sonra pegemle pekiştirin derim ben kpss dershanesine gitmeyi dusunuyorum gy gk icin zaten kamuyonetimi mezunuyum ve ikinci universiteden onur belgesi aldim ayni dersler vardi 1. sinifta oyuzden altyapim var. hukuk-iktisat- maliye- muhasebe- isletme sinavlarinin hepsine de girmeyi dusunuyorum ayrica... ben de kpss a grubu icin hepsini kapsayan bir kitap istiyorum bulabilirsem almayi dusunuyorum. iyi sanslar...
14 Ocak 2019 22:26

misafir10
Aday Memur

https://forum.memurlar.net/konu/2343953/

konu açılmış, faydalı olabilir..

15 Ocak 2019 19:44

ayhanistan
Aday Memur

tesekkur ederım hocam

16 Mart 2019 10:52

bsttsbst
Aday Memur

merhaba arkadaşım. ben kpss 2108 A grubu sınavına girdim. bazı puan türlerinden derecem var. Kurum sınavlarına hazırlanıyor ve ilanları bir fiil takip ediyorum.5 ayda mantıklı ve taktiksel bir çalışma ile pek tabi derece yapabilirsin. nasıl çalışman gerektiğine dair nacizane birkaç şey söylemek isterim. özellikle gk-gy'ye çok fazla önem vermelisin. Bu süreçte gidebiliyorsan eğer bir dersaneye gitmelisin. onun dışında yok ben kendim çalışırım diyorsan kitap önerisi yapayım.

İktisatta kesinlikle çıkmış soruları çözdükten sonra Yüksel Bilgili'nin Ceteris Paribus isimli özgün sorular kitabını en az 2 defa çözmelisiniz.

Maliyede yine aynı şekilde çıkmış soruları çözdükten sonra Arda Hakan Öğretir'in 4T Maliye isimli özgün soruları bir kere çözmelisiniz.

Muhasebede (benim derecem muhasebeden) Alican Dovletov'un Rasyo isimli özgün kitabını en az 2 kere çözmelisiniz.

Hukuk konusunda pek fazla kitap önerisi yapamıyorum. Bu sebepten dolayı da başka arkadaşların önerilerini dinleyebilirsin.Çıkmış soruları inceleyerek özgün sorular çözerek pekiştirirsen halledemeyeceğin birşey yok.

Toplam 5 mesaj
 
ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?