Editörler : gubaz
10 Ocak 2019 18:28   

İptal olan disiplin cezası sonrası yeniden değerlendirme

Öte yandan, davacı tarafından, savunması alınmadan dava konusu disiplin cezasının tesis edildiği ileri sürülmekte ise de, davacının savunması alındıktan sonra Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yüksek disiplin Kurulunun 05.10.2017 tarih ve 2017/..... sayılı kararı ile tesis edilen davacının kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin işlemin, Mahkememizin15/03/2018 tarih ve E:2017/..... K:2018/.... sayılı kararı ile isnat edilen fiilin karşılığının kamu görevinden çıkarma cezası olmadığı gerekçesiyle iptal edildiği, davalı idare tarafından iptal gerçekçesi değerlendirilmek suretiyle dava konusu işlemin tesis edildiği, isnat edilen fiil belirtilmek suretiyle davacının savunmasının da daha önce alındığı hususları değerlendirildiğinde, bu iddiasına itibar edilmemiştir.

Arkadaşlar idare mahkemesi kararı bu normal olabilirmi.Bu ceza olmadı bununla yetin gibi suç konusu bile ceza maddesi bile değişen bir konuda savunma almadan ceza ver ve mahkeme de hukuki görsün istinafta nasıl bozdurulur bu karar.

10 Ocak 2019 18:33

Muhsinler ÖLMEZ4
Yasaklı

Pek anliyamadim. Konudan hiçbir bilgisi olmayan birinin okuduğun da anliyabilecegi şekilde

10 Ocak 2019 18:34

Muhsinler ÖLMEZ4
Yasaklı

Tekrar yazarmisiniz. Ben açtığım 2 davamda isnaf edildi. Şuan tazminat davası açacağım

10 Ocak 2019 19:01

İftira Mektubu
Aday Memur

3.yıl kademe ilerlemesi cezasını idare mahkemesi hukuka uygun buldu ve savunma alınmasına gerek yok dedi

11 Ocak 2019 13:42

İftira Mektubu
Aday Memur

bu durumda cezasını iptal ettiren varmıdır

13 Ağustos 2019 00:19

asrınmücahidesi
Genel Müdür

Tekrar yazarmisiniz. Ben açtığım 2 davamda isnaf edildi. Şuan tazminat davası açacağım

Muhsinler ÖLMEZ4, 8 ay önce - Alıntıya git

istinafın sonucunu beklemeden mi tazminat davası açacaksınız?

13 Ağustos 2019 09:44

Muhsinler ÖLMEZ4
Yasaklı

istinafın sonucunu beklemeden mi tazminat davası açacaksınız?

asrınmücahidesi, 1 ay önce - Alıntıya git

Isnaf mahkemesi cezayı kaldırdı cezaya sebep olan kinuyuda kaldırdı.

Verilen cezayı hukuka aykırı buldu. Ve yapılan soruşturmayı da yargısız infaz olarak yani savunmam alınmadan verildiğini ve taniklarin dinlenmediginden ötürü hukuka aykırı bulup bozdu.

Tazminattanda vaz geçtim.

13 Ağustos 2019 18:55

insanolmali
Aday Memur

mahkemeye başvuru adiminizi anlatirmisiniz.

avukattan mi yardim alıyorsunuz?

13 Ağustos 2019 20:13

asrınmücahidesi
Genel Müdür

Isnaf mahkemesi cezayı kaldırdı cezaya sebep olan kinuyuda kaldırdı.

Verilen cezayı hukuka aykırı buldu. Ve yapılan soruşturmayı da yargısız infaz olarak yani savunmam alınmadan verildiğini ve taniklarin dinlenmediginden ötürü hukuka aykırı bulup bozdu.

Tazminattanda vaz geçtim.

Muhsinler ÖLMEZ4, 1 ay önce - Alıntıya git

ben açtığım davayı direk kazandım. kazandığım dava üzerine de tazminat davası açmayı düşünüyorum yalnız tazminat davası önceki davaya göre biraz tuzlu. yani maddi açıdan o kadar tutması beni de düşündürüyor açıkçası.

sizin tazminattan vazgeçme sebebiniz de yargılama giderleri mi yoksa başka bir sebep mi? açıklamanızın sakıncası yoksa

13 Ağustos 2019 20:15

asrınmücahidesi
Genel Müdür

mahkemeye başvuru adiminizi anlatirmisiniz.

avukattan mi yardim alıyorsunuz?

insanolmali, 1 ay önce - Alıntıya git

tabii ki başvuruyu avukat yapıyor. sendika bu konuda yardımcı oluyor. tabi sendikanızı iyi seçeceksiniz ;)

14 Ağustos 2019 10:41

Muhsinler ÖLMEZ4
Yasaklı

ben açtığım davayı direk kazandım. kazandığım dava üzerine de tazminat davası açmayı düşünüyorum yalnız tazminat davası önceki davaya göre biraz tuzlu. yani maddi açıdan o kadar tutması beni de düşündürüyor açıkçası.

sizin tazminattan vazgeçme sebebiniz de yargılama giderleri mi yoksa başka bir sebep mi? açıklamanızın sakıncası yoksa

asrınmücahidesi, 1 ay önce - Alıntıya git

Yargılama gideri değil

Hukuka adalete inancimin olmayışı ve kendi calistigin bakanlığa karşı dava actiginda tepedekiler sanki kendi cebinden ödemiş gibi ilk firsatta senle ugrasir diye düşündüm.

Yani varsayilimki sağlık ocagindasin

Başka yere sağlık ocağı açıldı

Başkası yokmuş gibi seni ihtiyaç üzerine gonderir bu sefer

Umarim anlatabilmisimdir

14 Ağustos 2019 14:15

asrınmücahidesi
Genel Müdür

Yargılama gideri değil

Hukuka adalete inancimin olmayışı ve kendi calistigin bakanlığa karşı dava actiginda tepedekiler sanki kendi cebinden ödemiş gibi ilk firsatta senle ugrasir diye düşündüm.

Yani varsayilimki sağlık ocagindasin

Başka yere sağlık ocağı açıldı

Başkası yokmuş gibi seni ihtiyaç üzerine gonderir bu sefer

Umarim anlatabilmisimdir

Muhsinler ÖLMEZ4, 1 ay önce - Alıntıya git

söylediğinizi anladım da devlet kurumu personeline bunu yaparsa kime güvenecek bu insanlar! ben bunu yapacaklarını düşünmek istemiyorum. öyle iğrençlikler yaşadım ki yanlarına kalmaması lazım onu yaşatanların

Toplam 11 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?