Editörler : Mehmet Balci
10 Ocak 2019 21:03   

Dsi 995 kadroya ne oldu? memurlar.net haber yap lütfen

Yanlış hatırlamıyorsam mart ayında tbmm'den geçmişti. Fakat sene bitti 2019 oldu tık yok. Memurlar. net haber yap lütfen!!!

10 Ocak 2019 21:07

muhendis422
Aday Memur

Evet lütfen sesimizi duyur memurlar.net

10 Ocak 2019 21:56

Sedobaba
Aday Memur
yapmaaaz memurlar netin umrunda degil muhendisler
10 Ocak 2019 22:10

Tys2
Aday Memur
haber yap memurlar net canimiza tak etti artik!
11 Ocak 2019 03:34

baAYakgl
Aday Memur
++
11 Ocak 2019 08:26

serkan.flz
Aday Memur

MEMURLAR.NET destek lütfen

11 Ocak 2019 09:00

muhendis422
Aday Memur

bu başlığı güncel tutalım memurlar.net mühendislerin sesini duymalı artık.

11 Ocak 2019 09:03

Makineci91
Aday Memur
++++++
11 Ocak 2019 09:04

serkan.flz
Aday Memur

arkadaşlar sizce dağılım nasıl olur böyle bir alım olursa

11 Ocak 2019 10:17

incixy
Aday Memur

Up

11 Ocak 2019 10:18

Sedobaba
Aday Memur

arkadaşlar sizce dağılım nasıl olur böyle bir alım olursa

serkan.flz, 1 hafta önce - Alıntıya git
çoğu inşaat mühendisi olur
11 Ocak 2019 11:38

omurx16
Aday Memur

memurlar net nerdesin

11 Ocak 2019 11:41

integralfxdx
Memur
Tasarruf olmuş olabilir.
11 Ocak 2019 11:44

Tys2
Aday Memur
memurlar net degil ogretmenler net yapin adinizi..
11 Ocak 2019 12:39

Batansu
Aday Memur
+++
11 Ocak 2019 20:34

baAYakgl
Aday Memur
memurlar net degil ogretmenler net yapin adinizi..
Tys2, 1 hafta önce - Alıntıya git
cok dogru bir tespit . ogretmenler ne isterse aninda haber oluyo bizlere gelince sknti
11 Ocak 2019 20:49

müh.inş.7
++
11 Ocak 2019 21:09

TİM__
Daire Başkanı

Arkadaşlar moralinizi bozmayın ama bundan sonra Dsi'de alımlar çok kapsamlı olmaz. Bunun bir çok nedeni olacağını düşünüyorum. Birincisi, yapılan özelleştirmeler ile kuruma çok sayıda personel geldi. Özelleştirmelerin sayısını sizler biliyorsunuz. Bazı bölgelerde ve bazı branşlarda o kadar personel geldi ki abartısız söylüyorum oturacak yer yok. İkincisi, kadroya alınan taşeronlar ile bazı şubelerde doluluk oranı had safhaya ulaştı. Taşeronlar ile bizim ne alakamız var, onlar işçi statüsünde, bizler ise memurluk istiyoruz şeklinde düşünmeyin. Bu taşeronların hatırı sayılır miktarının bildiğiniz memurlar gibi bilgisayarları, masaları var ve memur gibi görev yapıyorlar. Taşeron haberlerinde görsellerde kullanılan yüzleri makine yağlı, kafalarında baret olan, tulumlu, ellerinde iş makineleri bulunan görseller sizleri yanıltmasın. Kazın ayağı hiçte öyle değil. Oturulan her bir masa, tahsis edilen her bir bilgisayar kpss ile talep edilecek lisans, ön lisans mezunu sayısının daha da az sayıda olması demek. Çünkü her bir birimini şubenin, bölgenin bir kapasitesi var. Diğer bir husus ise Dsi'nin gerek tarım bakanlığı bünyesine girmesi, gerekse yapım işlerinin çoğunluğunu faaliyete geçirmesi nedeniyle (baraj, gölet, sulama tesisleri) bundan sonra iştigal alanının daha çok tarımsal tesislerin işletmesine kayacağı herkesin malumu. Bu ise görev alanının bundan sonraki süreçte yapım işi ağırlığından çıkıp, zirai faaliyetlere yönelmesi demek. Bunun anlamı ziraat mühendisi istihdamının ağırlık kazanması anlamına geliyor demek isterdim ama son sözleşmeli alım ile hatırı sayılır bir ziraat mühendisi istihdamı yapıldı. Bun ilave olarak, toplulaştırma projelerinin artık Dsi'ye verilmesi nedeniyle, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünden yine hatırı sayılır miktarda personel Dsi bünyesine katıldı. Tüm bunlardan dolayıdır ki bundan sonra alımlar eskisi kadar olmaz kanaatindeyim. İnşallah ben yanılırım. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.

12 Ocak 2019 00:37

srhtcn3
Aday Memur

Arkadaşlar moralinizi bozmayın ama bundan sonra Dsi'de alımlar çok kapsamlı olmaz. Bunun bir çok nedeni olacağını düşünüyorum. Birincisi, yapılan özelleştirmeler ile kuruma çok sayıda personel geldi. Özelleştirmelerin sayısını sizler biliyorsunuz. Bazı bölgelerde ve bazı branşlarda o kadar personel geldi ki abartısız söylüyorum oturacak yer yok. İkincisi, kadroya alınan taşeronlar ile bazı şubelerde doluluk oranı had safhaya ulaştı. Taşeronlar ile bizim ne alakamız var, onlar işçi statüsünde, bizler ise memurluk istiyoruz şeklinde düşünmeyin. Bu taşeronların hatırı sayılır miktarının bildiğiniz memurlar gibi bilgisayarları, masaları var ve memur gibi görev yapıyorlar. Taşeron haberlerinde görsellerde kullanılan yüzleri makine yağlı, kafalarında baret olan, tulumlu, ellerinde iş makineleri bulunan görseller sizleri yanıltmasın. Kazın ayağı hiçte öyle değil. Oturulan her bir masa, tahsis edilen her bir bilgisayar kpss ile talep edilecek lisans, ön lisans mezunu sayısının daha da az sayıda olması demek. Çünkü her bir birimini şubenin, bölgenin bir kapasitesi var. Diğer bir husus ise Dsi'nin gerek tarım bakanlığı bünyesine girmesi, gerekse yapım işlerinin çoğunluğunu faaliyete geçirmesi nedeniyle (baraj, gölet, sulama tesisleri) bundan sonra iştigal alanının daha çok tarımsal tesislerin işletmesine kayacağı herkesin malumu. Bu ise görev alanının bundan sonraki süreçte yapım işi ağırlığından çıkıp, zirai faaliyetlere yönelmesi demek. Bunun anlamı ziraat mühendisi istihdamının ağırlık kazanması anlamına geliyor demek isterdim ama son sözleşmeli alım ile hatırı sayılır bir ziraat mühendisi istihdamı yapıldı. Bun ilave olarak, toplulaştırma projelerinin artık Dsi'ye verilmesi nedeniyle, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünden yine hatırı sayılır miktarda personel Dsi bünyesine katıldı. Tüm bunlardan dolayıdır ki bundan sonra alımlar eskisi kadar olmaz kanaatindeyim. İnşallah ben yanılırım. Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.

TİM__, 1 hafta önce - Alıntıya git
hocam çok guzel yazmışsınız sadece dsi için değil tüm kurumlar için geçerli küçük bir örnek vereyim bir il büyükşehir oldu il özel idaresinde x işini yapan bir kişi karayollarına geçti y isini yapıyor doluluk var diye sizin dediğiniz gibi özelleşen kurumlar vb kadrolar doluyor inşallah biz yanılırız
12 Ocak 2019 00:56

engineer2147
Aday Memur
DSİ Eem alır mı arkadaşlar ?
12 Ocak 2019 02:33

olmasadaolurmus
Aday Memur
DSİ Eem alır mı arkadaşlar ?
engineer2147, 1 hafta önce - Alıntıya git
:D
Toplam 75 mesaj