Editörler : hopaliSafak Vaktii
11 Ocak 2019 01:53   

2019 Özür grubu ile bedelli askerliğin çakışması

değerli arkadaşlar. 2019 yarıyıl özür grubuna başvurumu yaptım ancak ocak?ın 22?sinde bedelli

askerlik kapsamında birliğimde olmam gerekiyor. 18?inde sonuçlar açıklanıyor. 21?inden sonra ilişik

kesme işlemleri yapılacak. i̇lişik kesme işlemlerini vekalet verip yaptırabiliyor muyum.?? diyelim ki

kararname çıktı 21?inde ve aynı gün bütün işlerimi hallettim ve askere gittim.

bu seferde şöyle bir durum var. kılavuzda 8 şubat tarihinde görevine başlamayanların atamaları

iptal edilecek deniyor. ben 9 şubat gibi dönebiliyorum ve 1 gün gecikmiş oluyorum.

kılavuzun 7. maddesini ekleyeyeyim.

''yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev sürelerinin veya izinlerinin 4 şubat 2019 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. bu kapsamda yer değişikliği yapılanlardan en geç 8 şubat 2019 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.''

benim durum ne olacak? bilgilendirirseniz sevinirim.

11 Ocak 2019 02:04

ysfbb
Aday Memur

Değerli arkadaşlar. 2019 Yarıyıl Özür Grubuna başvurumu yaptım ancak Ocak?ın 22?sinde bedelliaskerlik kapsamında birliğimde olmam gerekiyor. 18?inde sonuçlar açıklanıyor. 21?inden sonra ilişik kesme işlemleri yapılacak. İlişik kesme işlemlerini vekalet verip yaptırabiliyor muyum.?? Diyelim ki kararname çıktı 21?inde ve aynı gün bütün işlerimi hallettim ve askere gittim. Bu seferde şöyle bir durum var. Kılavuzda 8 Şubat tarihinde görevine başlamayanların atamaları iptal edilecek deniyor. Ben 9 Şubat gibi dönebiliyorum ve 1 gün gecikmiş oluyorum. Kılavuzun 7. maddesini ekleyeyeyim.

''Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev sürelerinin veya izinlerinin 4 Şubat 2019 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Bu kapsamda yer değişikliği yapılanlardan en geç 8 Şubat 2019 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.''

benim durum ne olacak? bilgilendirirseniz sevinirim.

Not: Birinci yazıda kesme işaretlerinden ve boşluklardan dolayı kopukluklar vardı. Düzenleyemedim yeniden yazdım. :)

Toplam 1 mesaj

ANKET
ABD tehditleri artıyor. Döviz de yükselebilir. Sizce Türkiye, Rusya'dan S-400 almalı mı?