Editörler : E.Kayı Han
11 Ocak 2019 09:41

4/C'den 4/B'ye geçen personelin iş sonu tazminatı

Merhaba arkadaşlar 4/den 4/b ye geçip çalışırken ayrılmamız durumunda iş sonu tazminatı alabilirmiyiz.böyle durumda alan arkadaşlar varsa yorum yazabilirlermi.iyi günler.

chnn
Şef
17 Ocak 2019 11:44

4b ye geçerken 4c de geçen süreler için almadık ama o yıllar 4b süresine eklendi...

emekli olduğunuzda veya işten gerekli şartlar altında ayrıldığınızda alabilirsiniz.

sezgin7761
Aday Memur
17 Ocak 2019 17:38

Bakanlıkta sordum onlarda bilmiyorlar.2013 yılında bakanlığa 4/c li olarak atandık.2018 nisan ayında 4/B li olduk.ve halen daha idari büro personeli olarak çalışıyoruz.istifa dilekçesi verirsek tazminat alabiliyormuyuz.

sezgin7761
Aday Memur
18 Ocak 2019 13:46

4/c den 4/b ye geçen arkadaşlardan istifa ederken iş sonu tazminatı alan arkadaşımız varmı.

chnn
Şef
21 Ocak 2019 15:53

dostum, 4c den 4b ye geçerken almadık hiçbirimiz ama, 4c de geçen yıllarımız 4b ye eklendi, 4b kadrosunda da iş sonu tazminatı var, yani 4c de ve yeni 4b de geçen hizmet yılın kadar iş sonu tazminatı alabiliyorsun...

sezgin7761, 5 yıl önce

Bakanlıkta sordum onlarda bilmiyorlar.2013 yılında bakanlığa 4/c li olarak atandık.2018 nisan ayında 4/B li olduk.ve halen daha idari büro personeli olarak çalışıyoruz.istifa dilekçesi verirsek tazminat alabiliyormuyuz.

chnn
Şef
21 Ocak 2019 15:56

4c den 4b ye geçerken alamazsın, ne zaman işten tamamen ayrılırsın veya emekli olursun öyle alabilirsin... normali de budur...

sezgin7761, 5 yıl önce

4/c den 4/b ye geçen arkadaşlardan istifa ederken iş sonu tazminatı alan arkadaşımız varmı.

sezgin7761
Aday Memur
21 Ocak 2019 17:17

Arkadaşım tabiki geçişte alacağız demiyorum zaten.4/b de çalışırken kendi isteğimizle ayrılırken iş sonu tazminatını alabiliyormuyuz.yani 1 ay önceden istifa dilekçesi yazmak gerekiyormu tazminat almak için.birde iş sonu tazminatı aldığımız brüt ücretten mi hesaplanacak

yani brüt ücret* çalıştığın yıl bu konu hakkında bilgisi olan varmı.iyi günler.

chnn
Şef
22 Ocak 2019 16:28

usulüne uygun olarak kendiniz ayrılsanız da, iş yeri feshetse de alabilirsin...

yıllık brüt ücret üstünden hesaplanır...

sezgin7761, 5 yıl önce

Arkadaşım tabiki geçişte alacağız demiyorum zaten.4/b de çalışırken kendi isteğimizle ayrılırken iş sonu tazminatını alabiliyormuyuz.yani 1 ay önceden istifa dilekçesi yazmak gerekiyormu tazminat almak için.birde iş sonu tazminatı aldığımız brüt ücretten mi hesaplanacak

yani brüt ücret* çalıştığın yıl bu konu hakkında bilgisi olan varmı.iyi günler.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi