Editörler : Mehmet Balci
11 Ocak 2019 10:03   

Mülakat soruları ve tecrübeleri
Herkese iyi günler. Daha öncelerden kurumların yapmış olduğu mülakatlara girdiyseniz burada hatırladığınız kadarıyla soruları, mülakat ortamını kısaca tecrübelerinizi aktarabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.
11 Ocak 2019 11:10

mmühtercih
Aday Memur

+

11 Ocak 2019 11:11

BenAfk
Memur
polislik mulakati sorusu. Bir kazanda iki baş kaynamaz,aciklayiniz
12 Ocak 2019 21:42

gündenkalan
Şef
Genel kültür sordular, soruları kendin çekiyorsun bir fanustan, bana çıkan sorular ; biri güncel bilgi sorusu diğeri klasik edebiyat eserlerinden birinin yazarı sorusu, son olarak da başvurduğun alan veya kurumla ilgili soruydu.
14 Ocak 2019 00:17

xrudobx
Memur

PTT 2016 veya 2017 mülakatı;

1)Bağımsızlık savaşı vererek kurulan hangi devlet tarzı bir soru(Kutluk devleti yani 2.Göktürk.Kutluk deyince anlamadılar 2.Göktürk yazıyordu çünkü önlerinde)

2)Yeraltından aralıklarla fışkıran sıcak su kaynağı=Gayzer

3)Hatırlamıyorum

4)Neden ptt? :)

Gümrük mülakatı;

1)Hicret nedir?

2)Hicrî ve miladî takvimi açıkla

3)D-8 ülkeleri hangileridir?

4)Türkiye'den KKTC'ye su temin edilecek proje?(Barış veya Can suyu projesi.Can suyu dedim kabul etmedi.Ben de ikisinin aynı proje olduğunu unuttuğumdan üsteleyemedim)

Her iki mülakatta da aralarda farklı sorular soruldu.Sonuç olarak soruların çoğunu doğru cevapladığım halde ikisini de kazanamamıştım.Her yerde söylüyorum ve de söyleyeceğim ''Mülakatlarda ya kamera kaydı yapılsın ya da mülakat puanı ve neden kazanılıp kazanılmadığı gerekçeli açıklansın'' !

Toplam 4 mesaj