Editörler : Pangaea
11 Ocak 2019 12:18

Okul öncesi öğrt. 7 şubat ataması bilgi

Kpss den 83 aldım ve sıralamam 373 .... Tercihlerde daha önceden tecrübeleri hocalarım,, tercih listesini doldururken nereleri tercih etmeliyim. Bana il önerisi yapabilir misiniz ... doguda hiçbir ili bilmedigim görmediğim için yorum yapamıyorum, ama olabildigince dogunun batısı düşünüyorum. 373 sıralamaya şu iller kesin gelir dediğiniz iller nereler. Lütfen yardımcı oluuunnn....

RaNemesis
Memur
11 Ocak 2019 13:19

mülakat açıklandı mı ve iller açıldı mı. bu nasıl emin konuşmak

11 Ocak 2019 13:48

Gaziantep, Urfa, Hatay, Sivas gelir bu sıralamaya. Batıya yakınlık açısından bu illeri örnek verdim yoksa Diyarbakır da olur zaten
11 Ocak 2019 14:10

Bir kerede umut kırmayın be öğretmen müsveddesi
RaNemesis, 5 yıl önce

11 Ocak 2019 14:19

Freud'u çok severim ve ona göre sizin şu an yaptığınız kendisinin sahip olamadığı şeylere insanlarında sahip olmayacağını düşünmesi ve bunu istemesi. Yinede Allah sizinde kalbinize göre versin :)
RaNemesis, 5 yıl önce

11 Ocak 2019 14:20

Sağ olun hocam Allah razı olsun bilgilendirme için:)
okuloncesiegitimi, 5 yıl önce
Gaziantep, Urfa, Hatay, Sivas gelir bu sıralamaya. Batıya yakınlık açısından bu illeri örnek verdim yoksa Diyarbakır da olur zaten

RaNemesis
Memur
11 Ocak 2019 14:24

furoydu biliyorsunuz ama -de da nın yazılışını bilmiyorsunuz. neyse umarım yuvarlama olur da ben de gereksiz sitres yapmış olurum

kucukogretmenn, 5 yıl önce
Freud'u çok severim ve ona göre sizin şu an yaptığınız kendisinin sahip olamadığı şeylere insanlarında sahip olmayacağını düşünmesi ve bunu istemesi. Yinede Allah sizinde kalbinize göre versin :)

RaNemesis
Memur
11 Ocak 2019 14:26

nickinden ve profil fotoğrafından ne kadar kaliteli(!) öğretmen olduğun anlaşılıyor.

PaTLaDı_GiTTi, 5 yıl önce
Bir kerede umut kırmayın be öğretmen müsveddesi
11 Ocak 2019 15:06

Siz de stresin yazılışını bilmiyorsunuz ama ikimizde öğretmeniz. Ve öğretmen öğretmene bunu yapmamalı. Böyle itici yaklaşmasaydınız keşke soruma. Allah yolunuzu açık etsin lütfen artık muhattap olmayalım :)
RaNemesis, 5 yıl önce

furoydu biliyorsunuz ama -de da nın yazılışını bilmiyorsunuz. neyse umarım yuvarlama olur da ben de gereksiz sitres yapmış olurum

KronikMuallime
Aday Memur
11 Ocak 2019 15:47

Benim de sıralamam 580 puanım 82. Van gelmez diyor atanan arkadaşlarım mesela. Moralim çok bozuldu neye göre nasıl tercih yapacağım hiçbir fikrim yok. Kafamda iller bir türlü oluşmadı. Doğu illeri mi yoksa güneydoğu illeri mi? Bu konu bile netleşmedi daha. Bir ilin ilçesinde olmaktansa küçükte olsa başka bir ilin merkezinde ol diyorlar. Mardin'i düşün dediler. Önerisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

11 Ocak 2019 16:13

Hocam van nasıl olmazmış o puanla. 2018 temmuz ataması kurum bazlı taban puanlara bakın gayet olmuş van merkez bu sıralamayla
KronikMuallime, 5 yıl önce

Benim de sıralamam 580 puanım 82. Van gelmez diyor atanan arkadaşlarım mesela. Moralim çok bozuldu neye göre nasıl tercih yapacağım hiçbir fikrim yok. Kafamda iller bir türlü oluşmadı. Doğu illeri mi yoksa güneydoğu illeri mi? Bu konu bile netleşmedi daha. Bir ilin ilçesinde olmaktansa küçükte olsa başka bir ilin merkezinde ol diyorlar. Mardin'i düşün dediler. Önerisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

KronikMuallime
Aday Memur
11 Ocak 2019 16:26

Hocam puana göre bakma dediler. İlk kez girdim Kpss'ye atama işleriyle ilgili bilgim de yok bu sebeple. Bana dedikleri geçen senenin 80 puanına falan denk geldiği. Geçen sene bu puanla sıralama daha iyiydi çünkü dediler. Kurum bazlı puanlara bakınca Van/İpekyol ve Muradiye geliyor görünüyor. Yüksekten uçma açıkta kalırsın dediler kaç gündür uyuyamıyorum daha mülakat sonuçları gelmeden daha çok gerildim.

Hocam van nasıl olmazmış o puanla. 2018 temmuz ataması kurum bazlı taban puanlara bakın gayet olmuş van merkez bu sıralamayla
11 Ocak 2019 16:51

Hocam geçen senenin 80 puan sıralaması 750lerdeydi. Onlar kayma ile olan sıralamadan bahsediyor anladığım kadarıyla. Çünkü 80 anca kaymayla 580lerde atandı. Geçen seneyle yaklaşık olarak 1-1,5 puanlık bir fark oluyor kaymasız sıralamalarımızda. Ayrıca Van merkeze 80 ile de atama olmuş geçen atamada. Sıralamanızda da gayet iyi. Başkalarının söylediğine çok takılmayın derim. Çünkü çok fazla yanlış yönlendiren insan var. Güzelim sıralamanızı ve puanınızı harcatmayın kimseye

Hocam puana göre bakma dediler. İlk kez girdim Kpss'ye atama işleriyle ilgili bilgim de yok bu sebeple. Bana dedikleri geçen senenin 80 puanına falan denk geldiği. Geçen sene bu puanla sıralama daha iyiydi çünkü dediler. Kurum bazlı puanlara bakınca Van/İpekyol ve Muradiye geliyor görünüyor. Yüksekten uçma açıkta kalırsın dediler kaç gündür uyuyamıyorum daha mülakat sonuçları gelmeden daha çok gerildim.

11 Ocak 2019 16:54

Hocam ipekyolu merkez ilçe zaten. Muradiye değil de Erciş yazabilirsiz orası daha gelişmiş bir ilçe. Benim puanım da 80,5 ben de Erciş tercih edeceğim gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama geçen atamada 78,4 ile bile atama olmuş Erciş'e. Ki sizin puanınız benden çok daha iyi eminim daha güzel yerlere atanırsınız. Boşuna stres yapmayın. Arkadaşlarınız biraz abartmış.

MerveCan17
Aday Memur
11 Ocak 2019 17:16

Hocam benim puanım da 79 sıralamam 1800lerde. 21'i açma konusunda tereddütlerim var ama açmazsam da atanma ihtimalim çok düşük. Atamalarda sıralama ne kadar kayıyor bilginiz var mı? 1600 kisi alınacak sıralaması en son kaç olan atanır yaklaşık olarak acaba?
Hocam ipekyolu merkez ilçe zaten. Muradiye değil de Erciş yazabilirsiz orası daha gelişmiş bir ilçe. Benim puanım da 80,5 ben de Erciş tercih edeceğim gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama geçen atamada 78,4 ile bile atama olmuş Erciş'e. Ki sizin puanınız benden çok daha iyi eminim daha güzel yerlere atanırsınız. Boşuna stres yapmayın. Arkadaşlarınız biraz abartmış.
11 Ocak 2019 17:18

Bana da aynılarını diyorlar hocam. 373 sıralama ile Hakkari Şırnak yazdırcaklae zorla bana. Oralar kötüdür gidilmez demiyorum asla yanlıs anlaşılmasın, ama bu sıralama ile orayı açıkçası pek istemiyorum. Bana da Van gelmez demişlerdi... ve bende halaa bilemiyorum nereler gelebilir.. dediğiniz gibi daha sonuçlar açıklanmadan ölü tercih yaparsam korkusu sardı.. :(

11 Ocak 2019 17:21

Hocam ben 21i açmanızı isterim açıkçası. Bu tercih işleri hiç belli olmuyor. Bende ölü tercih yaparım korkusu ile açıcam 21i.
MerveCan17, 5 yıl önce
Hocam benim puanım da 79 sıralamam 1800lerde. 21'i açma konusunda tereddütlerim var ama açmazsam da atanma ihtimalim çok düşük. Atamalarda sıralama ne kadar kayıyor bilginiz var mı? 1600 kisi alınacak sıralaması en son kaç olan atanır yaklaşık olarak acaba?

MerveCan17
Aday Memur
11 Ocak 2019 17:21

Arkadaslar ben subat atamasında tercih yapıcam ama sıralamanın içinde değilim. 21'i açmadığım takdirde atanma ihtimalim düşük. Doğuda atanma ihtimalimin olabileceği kötünün iyisi il ve ilçe önerileriniz olursa sevinirim
11 Ocak 2019 17:23

Sınır iller hocam, sınır dışında gelebilir mi bilemiyorum hiç belli olmaz Allahın işi. Ama siz 21i açacaksınız zaten anladığım kadarı ile, 20 tercihi de yine mardin taraflarını yazın derim
MerveCan17, 5 yıl önce
Arkadaslar ben subat atamasında tercih yapıcam ama sıralamanın içinde değilim. 21'i açmadığım takdirde atanma ihtimalim düşük. Doğuda atanma ihtimalimin olabileceği kötünün iyisi il ve ilçe önerileriniz olursa sevinirim

MerveCan17
Aday Memur
11 Ocak 2019 17:29

Hocam 21 i açıp çok zor bi yer gelir korkusu var ama açmazsam da atanmam çok şansa kalıcak. Bu sene puanlar da değisti o yüzden 79 puanla geçen atamanın 77 yle kapatan okullarını yazmayı düsünüyorum
kucukogretmenn, 5 yıl önce
Hocam ben 21i açmanızı isterim açıkçası. Bu tercih işleri hiç belli olmuyor. Bende ölü tercih yaparım korkusu ile açıcam 21i.
11 Ocak 2019 17:30

Hocam ben 1800e kadar şans olduğunu düşünüyorum ama inşallah daha fazla atanıp sınava giren kişi vardır da kayma daha çok olur. Siz mutlaka açın 21i. Zaten atamanız olursa yüksek ihtimal 21den yerleşirsiniz. Ya da direkt tercihine hakkari merkez şırnak cizre vs yazın ki tercih ettiğiniz bir yer gelme ihtimali olsun. Ama lütfen 21i açın atanmak istiyorsanız. Ben sınırda değilim ama 21i mutlaka açacağım çünkü hiçbir şeyin garantisi yok.
MerveCan17, 5 yıl önce
Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi