Editörler : hopaliSafak Vaktii
11 Ocak 2019 20:56

fayel
Kapalı

Hocam benim arkadaşım Gaziantep Şehitkamil'de 1/6 okulu. Zaten hizmet alanı 4, 5 veya 6 olanlar açılıyor diye biliyorum. Onlarda zorunlu hizmet alanları. Zaten direkt doğuya gittiğimiz için sayılacağını düşünüyorum ben.

KronikMuallime, 4 ay önce - Alıntıya git

yok hocam 1e 2 falnda vardı geçen atamada yanlış hatırlamıyorsam .. ama bence onlarda zorunlu hizmet kapsamında sayılıyor. çnkü dedğim gibi hizmet puanı biriktiremiyoruz. 4 yılın sonunda hangi puanla doğu görevi için tercih yapıcaz, bu tercihlerde hizmet puanıyla yapılıyor çnkü. hizmet puanı olmayan bir öğretmene sen 4 yıl boyunca iyi şartlı okulda çakılı hizmet vermişsin şimdi doğu görei yapıcaksın diyemezler cnkü hiç bir puanı olmayacak nasıl tercih yapacak? ben onu bizim burda ki meme soracağım mülakatlar bir açıklansında inşallah..

11 Ocak 2019 21:31

insilence
Aday Memur

yok hocam 1e 2 falnda vardı geçen atamada yanlış hatırlamıyorsam .. ama bence onlarda zorunlu hizmet kapsamında sayılıyor. çnkü dedğim gibi hizmet puanı biriktiremiyoruz. 4 yılın sonunda hangi puanla doğu görevi için tercih yapıcaz, bu tercihlerde hizmet puanıyla yapılıyor çnkü. hizmet puanı olmayan bir öğretmene sen 4 yıl boyunca iyi şartlı okulda çakılı hizmet vermişsin şimdi doğu görei yapıcaksın diyemezler cnkü hiç bir puanı olmayacak nasıl tercih yapacak? ben onu bizim burda ki meme soracağım mülakatlar bir açıklansında inşallah..

fayel, 4 ay önce - Alıntıya git

hocam 1. 2. 3. hizmet alanları zorunlu hizmet sayılmıyor ama yine de buraya atansanız dahi puanınız birikiyor belki 10 puan ama birikiyor diye biliyorum

11 Ocak 2019 21:47

MerveCan17
Aday Memur

Ben de sıralama da değilim Şırnak Cizre ağrı diyadin vs yazmayı düşüyorum bekli bir umut gelir diye açıkcası merkez ilçelerin kesinlikle gelmeyeceğini düşünerek

Feyzablbl, 4 ay önce - Alıntıya git
Evet ben de bi umut mardin ağrı kars ın düsük puanli bölgelerini yazmayı düsünüyorum hocam. 21 i açıcak mısınız siz
11 Ocak 2019 22:08

kucukogretmenn
Memur

evet hocam samsun:) hocam bende geçen atamada tercih yaptm sdce ama ölü tercih yani. puanım düşüktü. ama onda bile insan tecrübe kazanıyor :) aramızda 2-3 kişi varmış sadece sanırım. :) benim 83.17 sıralama 369

Eveeet, resmen 4 kişi var hocam,, sizle sonrasında mutlaka konusmak isterim :)
11 Ocak 2019 22:38

Feyzablbl
Şef
Evet ben de bi umut mardin ağrı kars ın düsük puanli bölgelerini yazmayı düsünüyorum hocam. 21 i açıcak mısınız siz
MerveCan17, 4 ay önce - Alıntıya git

Bir yanım kesin aç diyor bir yanım korkuyor hocam açıkcası giden nasıl gidiyor vs tarzında yorum yapılıyor böyle söyleyince ama insan tek başına korkuyor açıkcası ya çok kötü bir yere denkgelirsem 1 saat sıkıntı olacak bir yer de (terör vs ) köy yolu gitmek zorunda kalırsam nasıl olur diye

11 Ocak 2019 22:55

fayel
Kapalı
Eveeet, resmen 4 kişi var hocam,, sizle sonrasında mutlaka konusmak isterim :)
kucukogretmenn, 4 ay önce - Alıntıya git

evet hocam siz hangi ildensiniz? özelden numaramı falanda verebilirim benim için sıkntı değil. tabi birbimize önünde çekindiğimiz sınav sonuç belgesi atarak :D burada o kadar yalan dolan dönüyorki ilk 100deyim diyen kişi 200lerde çıkıyor daha geçenlerde oldu :) sıralamamız çok yakın aynı il veya yakın iller çıkma ihtimali yüksek :)

11 Ocak 2019 23:03

KronikMuallime
Aday Memur

evet hocam siz hangi ildensiniz? özelden numaramı falanda verebilirim benim için sıkntı değil. tabi birbimize önünde çekindiğimiz sınav sonuç belgesi atarak :D burada o kadar yalan dolan dönüyorki ilk 100deyim diyen kişi 200lerde çıkıyor daha geçenlerde oldu :) sıralamamız çok yakın aynı il veya yakın iller çıkma ihtimali yüksek :)

Hocam sadece sıralamada değil ki. Burada fotoğrafım, adım bile yok 3 4 gündür bir sürü edepsiz mesaj aldım. Diyecek söz bulamıyorum. Atama ve tercihle ilgili bilgi almak adına geldiğim bir platform. Yalanları yadırgamıyorum ki bu da insanın kendini kandırmasından başka bir şey değil. Kusura bakmayın asabım bozuldu bu durumdan. Mesaj kısmını da kapatmadım çünkü tercih dönemi zümrelerimle belki özelden konuşmam gerekir diye...

11 Ocak 2019 23:18

fayel
Kapalı

Hocam sadece sıralamada değil ki. Burada fotoğrafım, adım bile yok 3 4 gündür bir sürü edepsiz mesaj aldım. Diyecek söz bulamıyorum. Atama ve tercihle ilgili bilgi almak adına geldiğim bir platform. Yalanları yadırgamıyorum ki bu da insanın kendini kandırmasından başka bir şey değil. Kusura bakmayın asabım bozuldu bu durumdan. Mesaj kısmını da kapatmadım çünkü tercih dönemi zümrelerimle belki özelden konuşmam gerekir diye...

hocam aynı şekilde bana da. tanışalım falan diye saçma saçma mesajlar geliyor şikayet edip engelliyorum. saçmalık. ve sıralama konusnda evet haklısnız. ilk 100deyim deyince ne oluyor anlamadım olmayan egolarını tatmın ediyorlar sanrıım. ilk 100de dğilsen neden öyle diyorsun dimi. bu kendini kardırmaktan başka bir şey değil. oyüzden böyle platformlarda ki kişilere çok güvenmemek lazım. ne ararsan var çünkü

12 Ocak 2019 00:18

Mavisew
Şef

Hocalarım şimdiden hayırlısı olsun.. lojmanlı olan köy okulları da iyi oluyormuş. Bi arkadaşım hakkari derecikte sıralamada bi ihtimal olabikir siyenler için güzel tercih olur. Irak sınırnda bir köy ama arkadaşım memnun

12 Ocak 2019 00:19

kucukogretmenn
Memur

Samsun ilkadım hocam :) hahaha insanlar böyle konularda neden yaln konuşurlar hakikaten anlamak çok güç :) atarım tabiiki siz isteyin güven önemli :)
12 Ocak 2019 00:20

kucukogretmenn
Memur

Alın bendende o kadar. Nasıl bu kadar arsız olabiliyorlar anlamıyorum hocam
12 Ocak 2019 00:36

Feyzablbl
Şef

Hocalarım şimdiden hayırlısı olsun.. lojmanlı olan köy okulları da iyi oluyormuş. Bi arkadaşım hakkari derecikte sıralamada bi ihtimal olabikir siyenler için güzel tercih olur. Irak sınırnda bir köy ama arkadaşım memnun

Mavisew, 4 ay önce - Alıntıya git

Buranın lojmanı mı varmış hocam

12 Ocak 2019 09:09

fayel
Kapalı
Samsun ilkadım hocam :) hahaha insanlar böyle konularda neden yaln konuşurlar hakikaten anlamak çok güç :) atarım tabiiki siz isteyin güven önemli :)

aaa şansa bak bende termedeyim :D anca bu kdar olur haha:)

12 Ocak 2019 11:54

kucukogretmenn
Memur

aaa şansa bak bende termedeyim :D anca bu kdar olur haha:)

Kader derim ben bunaaa :) 13ünde girdim ben mülakata atakumda ya siiiiiz :)
12 Ocak 2019 12:36

fayel
Kapalı
Kader derim ben bunaaa :) 13ünde girdim ben mülakata atakumda ya siiiiiz :)

hocam 15 iydi sanırım, fatih sultan mehmet ortaokulnda girdim :)

12 Ocak 2019 15:21

kucukogretmenn
Memur

hocam 15 iydi sanırım, fatih sultan mehmet ortaokulnda girdim :)

Aynen hocam :)
12 Ocak 2019 21:12

trncklpbn
Memur

Bütün yazılanları okudum. Sıralamada olan hatta ilk 500de olan arkadaşlarıma bile Urfa Van gelemeyecekse bizi Suriye'ye atayacaklar galiba. Arkadaşlarınız saçmalamışlar. Şu an kötü yerdelerse büyük ihtimal iyi yere gitmenizi istemiyorlar. Öyle saçmalık mı olur. Arkadaşım 80le Hatay'a atandı. Yapmayın bu kadar stres. Rahat rahat araştırın okulları şehirleri belli olmazki bu tercih işlemleri. Aynı şehire farklı puanda kişiler atanıyor.

13 Ocak 2019 01:48

MerveCan17
Aday Memur

Bir yanım kesin aç diyor bir yanım korkuyor hocam açıkcası giden nasıl gidiyor vs tarzında yorum yapılıyor böyle söyleyince ama insan tek başına korkuyor açıkcası ya çok kötü bir yere denkgelirsem 1 saat sıkıntı olacak bir yer de (terör vs ) köy yolu gitmek zorunda kalırsam nasıl olur diye

Feyzablbl, 4 ay önce - Alıntıya git
Ben de aynı durumdayım kaç gündür il ilçe arastırıyorum ama hicbir fikrim yok suan. Okulların puan durumu da cok degisik aynı yere 83 puan da gitmis 77 de. Napıcam nereleri yazicam bilemedim
13 Ocak 2019 12:39

kucukogretmenn
Memur
Ben de aynı durumdayım kaç gündür il ilçe arastırıyorum ama hicbir fikrim yok suan. Okulların puan durumu da cok degisik aynı yere 83 puan da gitmis 77 de. Napıcam nereleri yazicam bilemedim
MerveCan17, 4 ay önce - Alıntıya git
Aynı durumdayız hocam
Toplam 59 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?