Editörler : crops35
11 Ocak 2019 14:13

Engelli memur talepleri hk.

1-engelli̇ devlet memurlarina her yil 1 kademe i̇ki̇ yilda bi̇r derece uygulamasina gi̇di̇lmeli̇..

2- engelli̇ devlet memurunun yillik i̇zni̇ 5 yila kadar 20 , 5 yildan sonra 30 gün olmalidir.

3- engelli̇ memurun emekli̇li̇kte emekli̇ maaş bağlanma oranin % 85 olmasi

4- emekli̇li̇ği̇ hak eden engelli̇ memurun 25 yil çalişmiş sayilarak emekli̇ olmasindan dolayi 25 yillik tazmi̇nat almasi

5- engelli̇ memurun sinavsiz ünvan deği̇şti̇rmesi̇ne gi̇di̇lmeli̇.

arkadaşlar i̇nşallah baski yaparsak bu sene bi̇ri̇ni̇ veya bi̇rkaçini çikarttiririz.. öenemli̇ olan baski her koldan yapalim....bu bi̇zi̇m doğal hakkimiz i̇nşallah yapariz.

muhendis1986
Genel Müdür
16 Ocak 2019 08:38

evet bu şekilde olmalı yoksa emekli olduğumuzda düşük maaşlar bizi bekliyor

yaretmem
Aday Memur
16 Ocak 2019 09:24

aynen arkadaşım emekli olduğumuzda alcagımız maaş kimseye yetmez. ağustosda toplu sözleşme olacak baskı yaparsak güzel olur.

reis63
Şef
16 Ocak 2019 10:21

yaretmem

Bu yazdıklarınızın olacağına inanmak isterim keşke öyle birşey olsa da rahatlasak.

AZAD4949
Aday Memur
16 Ocak 2019 11:17

Beyler sosyal medyada baskı yapmak şart her zaman her yerde
16 Ocak 2019 11:21

Arkadaşlar talepler çok yerinde ben de destek verecem.

16 Ocak 2019 11:42

Bu taleplere ilaveten 1)engelli memur mesai saatlerine 1 saat geç gidip 1 saat erken çıkabilmeli. 2) engelli memur erken emeklilik talebinde bulunursa emeklilik maaşı ve ikramiyeleri normal emekli olduğunda alacağı ücret kadar olmalı

muhendis1986
Genel Müdür
18 Ocak 2019 08:34

hadi ikramiyeyi geçtim derece kademi kısmı sıkıntı yaşa takılmadan emekli olursun diyorlar ama emekli olduğumuzda 4-5 dereceden emekli olunuyor derecenin 1-4 olması için 10 sene daha çalışmak lazım.

kamuyöneticisi84, 5 yıl önce

Bu taleplere ilaveten 1)engelli memur mesai saatlerine 1 saat geç gidip 1 saat erken çıkabilmeli. 2) engelli memur erken emeklilik talebinde bulunursa emeklilik maaşı ve ikramiyeleri normal emekli olduğunda alacağı ücret kadar olmalı

ufukuslu77
Şube Müdürü
18 Ocak 2019 21:27

Sınavsız ünv an değişikliği hariç katılıyorum.olması zor olsa bile ancak çalışma saatleri konusu da saçma bir talep olmuş.elbette zorluklarmız var ve pozitif ayrımcılık anayasal hakkımız ama bu bence yanlış.

ulaşdemr
Şef
20 Ocak 2019 21:55

Bence en önemli madde emekli maaşı ile ilgili olanı. Erken emekli olup 3 kuruş maaşla geçinmeye çalışmak.. Sağlığımız el verse emekli olmayız belki ama sağlığımız bizi zorluyorken erken emekli olacak bir çoğumuz. Engelli emekli maaşları iyileştirilmeli.

mozenalp
Şube Müdürü
21 Ocak 2019 02:05

Arkadaşlar çok güzel talepler bunlar. Ben de destekliyorum. Bir ekleme de ben yapayım. 3600 ek göstergeden engelli memurlar da yararlansın. Engelli memurun tazminat oranları yüzde 5 zamlı ödensin. Bunlar da olabilir. Bir arkadaşımız bu maddeleri maddeler halinde bir mektup şeklinde yazsın. Hepimiz milletvekillerine, sendikalara gönderelim.

yaretmem
Aday Memur
21 Ocak 2019 09:49

ilk olarak bende cimere yazdım. sırada sendikaya yollayacagım.

21 Ocak 2019 11:56

Bu Talepler Tam Yerinde Olmuş Bu Hakkların Verilmesi Gerekiyor

21 Ocak 2019 13:44

ARKADAŞLAR ŞU AŞAĞIDAKİ LİNKE GÖZ ATMANIZI RİCA EDİYORUM

MEMURLAR.NET YÖNETİCİLERİ LÜTFEN HABER YAPIN..

http://www.egitbilsen.org/devlet-personel-baskanligindan-engelli-personeller-icin-yazimiza-cevap/

muhendis1986
Genel Müdür
22 Ocak 2019 09:26

yönetime mail olarak atarsan haber yapıyorlar hemen

EFSANEYILDIZI, 5 yıl önce

ARKADAŞLAR ŞU AŞAĞIDAKİ LİNKE GÖZ ATMANIZI RİCA EDİYORUM

MEMURLAR.NET YÖNETİCİLERİ LÜTFEN HABER YAPIN..

http://www.egitbilsen.org/devlet-personel-baskanligindan-engelli-personeller-icin-yazimiza-cevap/

levo67
Kapalı
22 Ocak 2019 10:26

yardımcı hizmetler sınıfında istihdam edilen engellilerin öğrenim durumlarına göre diğer hizmet sınıflarındaki memur kadrolarına doğrudan geçilmesi hususunda ise yasal düzenleme yapılması gerektiği mütalaa edilmektedir.?

.........

yazının sonu böyle bitiyor. demek ki bir çalışma var

haiord.
Kapalı
22 Ocak 2019 17:36

her engelli için uygulama aynı olmamalı. engeline göre durum değişöeli. adamın parmagı yok %45 rapor almıs nasıl aldıysa senden benden saglam ama her halttamn ayrıcalıklı. olmaz ole. engellilik duruma göre değişir.

yaretmem
Aday Memur
23 Ocak 2019 12:59

arkadaşlar boş durmak yok. herkes eli̇nden geleni̇ yapsin ...i̇nşallah güzel sonuçlar alacağiz...

reis63
Şef
30 Ocak 2019 09:24

Bazıları engelliler hakkında ayırımcılık yapıyorlar bu hiçte hoş olan bir durum değil

bölücülük yapmak yanlıştır doğru değildir.

O hakkı Yüce Türk Devleti'nin Kanunları tanımıştır hiç kimse kendini Devletini üstünde görmesin,

kendilerini öyle görenlerin de sonucu bellidir.

Devletimiz Sosyal alanda büyük atılımlar yapmıştır.

Özelikle engeliler ve kadın hakları konusunda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş haklar tanınmış, Daha önceleri engelli olan çocuklarını, yatalak olan hastalarını ve buna benzer rahatsızlık

yaşayan yakınlarını neredeyse sokağa terk edecek durum da iken Devletimizin tanıdığı ve

verdiği haklar sayesinde herkes hasta ve engelli olan yakınlarına dört elle sarılmıştır.

ALLAH Devletimize zeval vermesin.

muhendis1986
Genel Müdür
30 Ocak 2019 11:16

cimere yazdım istekleri sizde yazın bence

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi