Editörler : hopaliSafak Vaktii
11 Ocak 2019 17:05   

Zorunlu hizmet ve eş durumu

ben zorunlu hizmetteyim. daha bitirmedim bitmesine 1,5 yıl var. eşim ise zh değil daha hiç yapmadı. ben sadece denemek için önbaşvuru yapmıştım ve onaylandı. şimdi bana zh olan olmayan her yer görünüyor. 2015te yayınlanan son yönetmelikte bu durumla alakalı hiçbir şey yazmıyor. şimdi ben tercih yapıp zh olmayan bir okula tayinim çıkarsa ikimiz de yükümlü olacağız ve nasıl bir yol izlenecek? arkadaşlar var mı böyle bir durum yaşayan ya da bilgisi olan

12 Ocak 2019 20:39

DisCo
Şube Müdürü

Zorunlu hizmet olmayan yerlere tayin isteyebilirsiniz. Orada göreve başladıktan sonra zorunlu hizmet yükümlülerinin tespiti esnasında siz de eşiniz de zorunlu hizmet yükümlüsü çıkarsınız. Erteleme için evraklar istenir. Evrakları vermezseniz zorunlu hizmet bölgesine tayin istemeniz gerekir. Tayin istemezseniz ve resen atama olmazsa yerinizde kalırsınız. Resen atama olursa boş bir zorunlu hizmet bölgesine sizi ve eşinizi atarlar.

13 Ocak 2019 09:36

Nurullah4335
Şube Müdürü
Hocam size yanlış bilgi vermek istemem ama daha önceden bu durumu yaşayan yorum yazanların durumlarını anlatayım. Önceden 2 eşten birinin zorunlu hizmeti tamamlaması gerekir diye bir madde vardı. Sanırım bu kalktı. Bilmiyorum araştırın. Kalktığını söyleyenler eşini gösterip kendini erteletti, kendini gösterip eşini durumunu erteletti. Yani 2 si de z.h yükümlüsü de olsa erteleme yapmışlar. Buna karşılık bazıları da ilçeye gittiklerinde eşlerden biri yapmalı gibi sözlerle karşılamışlar. Yani yönetmeliği iyice okuyun. Yorumlayın ilçeye gidip atama şefi ile işleyişi konuşun. Sonuçta işinizi o halledecek.
Toplam 2 mesaj

ANKET
ABD tehditleri artıyor. Döviz de yükselebilir. Sizce Türkiye, Rusya'dan S-400 almalı mı?