Editörler : Doğuş.
11 Ocak 2019 20:49   

Katipliğe atandım, özel sektörde çalışıyorum, evrakları teslim etmeden istifa etmeli miyim?

Arkadaşlar 4B li olarak Samsun komisyona atamam gerçekleşti.

Evrakları 18 Ocak tarihine kadar teslim etmemiz gerekiyor ve istenen evraklar arasında 9-Başka Kurum ve Kuruluşa karşı mecburi hizmeti bulunmadığına dair dilekçe var.

Şu anda özel bir kurumda çalışmaktayım. Istifa edeceğim.

Fakat 18 ocak tarihi ile istifa etmeden evrakları vermem herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Bu istenen belge, 7 yıldır çalıştığım şirkette geçirmem gereken 52 günlük ihbar süresini ( ben istifa ettiğimde cezasını ödemeye razıyım ) kapsıyor mu acaba?

ya da ben evrakları teslim edip, atama kağıdım geldiğinde mi istifa etmeliyim?

Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

11 Ocak 2019 21:58

Gök.Börü81
Şef
Kardesim oncelikle sigorta girisin 08.09.1999 tarihinden once ise 3600 sigortalilik ve 15 yil kanunundan kidem tazminatini alabilirsin ve ihbar suresi diye 8 haftalik bi sureyi beklemez istedigin zaman sgk dan evrak alarak ayrilabilirsin ben o sekilde yaptim. Tavsiye edecegim konusu ya gelirsek ve bu bahsettigim kanun seni kapsamiyorsa iyi niyet kapsaminda sirket muduru ile konuyu konus ve olani biteni anlat seni isten cikaramazlar bu sebep icin cikarirsalar tazminatini odemek zorunda.En erken is basi yapayim dersen 1 aydan once baslamazsin ihbar odememek icin bir an once konus ve yazili olarak beyan et
11 Ocak 2019 22:19

Bozyell
Aday Memur

Şirket anlaşmalı çıkışıma izin vermiyor. Istifa edip gidebilirsin ama süreyi tamamlamazsan ihbar süresinden sebep ceza ile karşı karşıya kalırsın diyor.

Ben evrakları komisyona verirken çalışıyor olmam, Başka kuruma karşı yükümlülük kapsamında önüme bir engel olarak çıkar mı onu bilmek istiyorum açıkcası.

1999 giriş şartını taşımıyorum dolayısıyla o da benim için geçerli bir durum değil.

Burada önemli olan, bana işbaşı için tebliğ geldiğinde 15 günlük sürede aktif çalışan olmamam şartı mı acaba?

11 Ocak 2019 23:16

icrakatibioldum
Memur
O bahsettiği kurum ve kuruluşlar kamu kurumu oluyor özel sektörü kapsamaz, çalıştığınız yere ayrılacağınızı söyleyin zaten adliye sizi çağırana kadar en az 1.5 ay geçecek aradıkları zamanda istifa edip yeni işinize başlarsınız. Adliye sizi aramadan işten ayrılmayın
11 Ocak 2019 23:26

Gök.Börü81
Şef

Şirket anlaşmalı çıkışıma izin vermiyor. Istifa edip gidebilirsin ama süreyi tamamlamazsan ihbar süresinden sebep ceza ile karşı karşıya kalırsın diyor.

Ben evrakları komisyona verirken çalışıyor olmam, Başka kuruma karşı yükümlülük kapsamında önüme bir engel olarak çıkar mı onu bilmek istiyorum açıkcası.

1999 giriş şartını taşımıyorum dolayısıyla o da benim için geçerli bir durum değil.

Burada önemli olan, bana işbaşı için tebliğ geldiğinde 15 günlük sürede aktif çalışan olmamam şartı mı acaba?

Bozyell, 2 ay önce - Alıntıya git
Kardesim ozetle seni aradiklarinda isi birak ama yazili olarak hemen pazartesi ihbarini yap en nihayetinde en az bir ay daha bekleyeceksin
11 Ocak 2019 23:35

Bozyell
Aday Memur

Teşekkür ederim arkadaşlar pazartesi itibariyle istifamı sunayım o halde ben

12 Ocak 2019 02:14

hacibilhücap
Aday Memur

Kendimizi işten attırsak kıdem ve ihbar tazminatı alabilirmiyiz

12 Ocak 2019 14:41

Begovizi
Aday Memur

Tabiki de alabilirsin bu da soru mu canım kardeşim

Toplam 7 mesaj

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?