Editörler : Doğuş.
11 Ocak 2019 21:31   


Aday memurken ayrılan memurun geri dönüşü

Merhaba sevgili arkadaşlar. Ben 2012 yılında zabıt katipliği görevini kazandım. 6 ay çalıştıktan sonra asalet tasdikim onaylanmadan ayrılmak zorunda kaldım. Keyfi bir ayrılış değildi aslında. İstifa dilekçesi vermeden ayrıldım. Aradan bunca geçen zamanın ardından tekrar dönüş yapmak istiyorum.

"Daha önce 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur olarak çalışmış olup da iki defadan fazla olmamak üzere kendi istekleriyle memuriyetten çekilen veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan, aynı Kanunun 92 nci maddesi uyarınca yeniden memurluğa dönmek isteyenlerin, 657 sayılı Kanunun 97 nci maddesinde belirtilen bekleme sürelerini doldurmuş olmaları halinde, atanmak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarına başvurmaları gerekmektedir.

Bu durumda olanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur olarak istihdamları, durumlarına uygun boş kadro bulunması ve hizmetlerine ihtiyaç duyulması halinde, başvuracakları kamu kurum ve kuruluşlarının takdirinde bulunmaktadır."

Kanununa dayanarak bağlı çalıştığım kurula tekrar dilekçe verdim ama olumsuz yanıt aldım. Bu konuda tekrar dava açmak gibi bir hakkım olduğunu işittim. Böyle bir konu da emsal dava bilginiz veya yol göstereniniz olursa sevinirim.

 
ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?