Editörler : hopaliSafak Vaktii
11 Ocak 2019 21:57   

Öğretmenlerin seçimlerde zorla görevlendirilmesini ne zaman

Öğretmenlerin Seçimlerde Zorla Görevlendirilmesini Ne Zaman Haber Yapacaksın Memurlar.Net ? Anayasada çevresi tarafından saygın görülen kisi sandık görevlisi yapılır diyor, öğretmenler görevlendirilir demiyor. Üstelik binlerce gönüllü varken özellikle görev istemeyen öğretmenlere görev veriliyor inat yapıyormuş gibi! Her secim öncesi bu stresi yaşamak zorunda mi görev istemeyenler? Zorla görev verilir mi? Sonra adamını bulan görevini iptal ettiriyor biz göreve gidip sandık başında 3 kurus değeri olmayan sözde parti görevlisi, parti sözcüsü, parti avukatı görünümlü insanların kahrını çek!

12 Ocak 2019 23:22

volkan.1987
Şube Müdürü

Aynen katılıyorum hocam söylediklerinize... En son işte 24 haziranda haberimiz bile olmadan görev verdiler (istemediğimizi de sorduklarında söylemiştik) ama resen verdiler ve iptal de ettiremedik tabi ve mecbur yaptık. Aynı stres şimdi de başladı malesef (üstelik daha sıkıntılı bi seçim ve görev), istemediğimiz hâlde yine resen görevlendiriliriz diye aklımızın bi köşesini işgal ediyo bu mesele.. Hakkımızda hayırlısı inşallah, bekleyip görücez neler olacak..

13 Ocak 2019 10:28

ISIKAYHAN
Şube Müdürü

Maalesef yine bize görev verecekler çünkü kanun koyucu kanunu öyle yapmış ki

Seçim kuruluşları bütün kamu çalışanlarının listesini istiyor ve sayıca en çok öğretmenler olduğu için bizden başlanıyor

Görev almamak için ikametimi bile değiştirmeyi düşünmedim değil

13 Ocak 2019 11:57

muratyakin
Memur

Memurlar.Net bunu haber yapmalı diyo düşünüyorum. İstanbulda birçok ilce görev isteyip istemediklerini soruyor öğretmenlere ve buna uyuyor. Ama benim ilçe asla sormuyor. Yemin ederim adamını bulan iptal ettiriyor kaç kere gördüm ve duydum. Böyle saçma şey olmaz ?

13 Ocak 2019 12:10

fiatpalio1983
Şube Müdürü

Konuyu açan kişinin yazısının altına imzamı atarım.Bu gerçekten önemli bir sorun olmaya başladı.Bana iki defadır istemediğim halde görev veriyorlar.Şu an ki sistemde görev isteyenin de istemeyenin de bilgilerini okullardan istiyorlar.Ben ismimi hiç göndermediğim halde seçim görevi çıkıyor.Bazı istekli dört gözle bekleyen memur arkadaşlar da ne hikmetse görev alamıyor.Kardeşim bu seçim görevi midir be haltsa gidin istekli kimse hangi kurumda memur işçiyse gidin ona görev verin.Hatta parti üyelerinizi de sandık başına başkan veya memur yazsanız da olur.Onlara verin zaten seviçten deliye dönerler.Bize ne istemediğimiz seçim görevinden.Zaten sonuç belli değil mi?Neyin planlamasıdır bu?Valla benim bu saatten sonra türkiyede seçim güvenliği veya başka bir martaval dinlemeye niyetim yok.Zaten her seçimde aynı sonuç aynı adamlar seçiliyor.Bırakın seçim görevini sandığa gitmeye bile niyetim yok.Okul müdürü olduğum okuldan hiçbir öğretmen görev istemiyor hatta hizmetliler bile istemiyor.Bu insanlara istemiyorsa görev vermenin mantığı nedir?

13 Ocak 2019 23:43

DIRAL
Daire Başkanı

Zorla güzellik olmaz, gönüllülük esas olmalı. Görev almak isteyen alamıyor, istemeyene illa görev yap deinyor, hem de demokrasi var deniyor.

16 Ocak 2019 01:44

yalnizzlink
Daire Başkanı

ben istiyorum çıkmıyor adana da zorla görevlendirilen olursa ondan görevi devralırım

Toplam 6 mesaj