Editörler : crops35
11 Ocak 2019 23:34

Okurken memur olmak
Örgün olarak okurken atanan var mı? Hem çalışıp hem örgün okumak hakkında kafamda soru işaretleri var. biri yardımcı olursa çok sevinirim...

Elentrik
Aday Memur
12 Ocak 2019 00:50

ikinci öğretim okursun
12 Ocak 2019 11:05

Şuan okuyorum zaten seneye son sınıf olacağım. Bir yandan da önlisansta atama bekliyorum. Ayrıca istanbul üni iletişim fakültesinde ikinci öğretim yok maalesef.
Elentrik, 5 yıl önce
ikinci öğretim okursun

arzukklk
Aday Memur
12 Ocak 2019 13:10

Bn atandim onlisanstan ve lisanstan tek dersim kaldı. Eğer tek ders sınavından gecemezsem ki büyük bir ihtamel kalıcm nasıl vericem bu dersi bilmiyorum . Kafamda soru işaretleri .s

12 Ocak 2019 15:31

aynı üni aynı fakültede okuyorum. şu an memurum, üstelik yoğun olmayan bir kurumda çalışıyorum.

eğer örgünden okuduğun bölümle ilgili sağlam planların varsa ve zahmetli de olsa iyi şeyler olacağına inanıyorsan memurluğa hiç bulaşma. çünkü memurluk, insanı köreltiyor kesinlikle. ikinci öğretim olsaydı oradan devam et, derdim. fakat uzaktan okuyunca bölümünden soğumaya başlıyorsun. fakülte ve hoca görmeden adamakıllı bir bölüm okunmuyor. okunsa da eksik kalıyor bir şeyler.

çalıştığım kurumda okurken örgünden bölüm bitiren biri var. fakat amirlerinin izni olduğu için bitirebildi. başka bir arkadaş var örgün okuyan. adam 7. yılına girdi ve hâlâ nasıl bitireceğini düşünüyor. aslında şartlar çok önemli böyle konularda. mesela sen ist üni iletişim fakültesine memur olarak atansaydın belki de bu söylediklerim daha farklı olurdu. yine de amir ve çalışma arkadaşlarının bu işe bakışı seni etkiliyor maalesef.

açıkçası benim örgünden okuduğum bölümle ilgili planım olsaydı part time çalışırdım gerekirse ama memurluğa girip uzaklaşmazdım bölümden.

Safiyeuzun1903, 5 yıl önce
Şuan okuyorum zaten seneye son sınıf olacağım. Bir yandan da önlisansta atama bekliyorum. Ayrıca istanbul üni iletişim fakültesinde ikinci öğretim yok maalesef.
12 Ocak 2019 17:07

Haziran'a kadar atanma şansım maalesef yok. Haziran'dan sonra atanacağımı düşünürsek okulumun bitmesine 1 sene kalmış oluyor. Örgün olarak okuyorum (belirtmiştim zaten) yani derslere gidiyorum. Bölümde devam zorunluluğumuz yok. Hocalar çalışanlara istisna sağlayabiliyorlar. Sadece sınavlara gireceğim. Bu durumda memur olursam çalıştığım yerdeki şefimin takdirine mi kalmış oluyor? Eğer izin verirse sınavlara gidebiliyor muyum? Merak ettiğim durum bu. Ayrıca fikriniz için teşekkür ederim ama atanmak istiyorum. Çünkü önlisanstan iyi bir puan aldım. Şimdi atanıp lisans bitince kadro değiştirmeyi düşünüyorum.
torpildusmaniSevket, 5 yıl önce

aynı üni aynı fakültede okuyorum. şu an memurum, üstelik yoğun olmayan bir kurumda çalışıyorum.

eğer örgünden okuduğun bölümle ilgili sağlam planların varsa ve zahmetli de olsa iyi şeyler olacağına inanıyorsan memurluğa hiç bulaşma. çünkü memurluk, insanı köreltiyor kesinlikle. ikinci öğretim olsaydı oradan devam et, derdim. fakat uzaktan okuyunca bölümünden soğumaya başlıyorsun. fakülte ve hoca görmeden adamakıllı bir bölüm okunmuyor. okunsa da eksik kalıyor bir şeyler.

çalıştığım kurumda okurken örgünden bölüm bitiren biri var. fakat amirlerinin izni olduğu için bitirebildi. başka bir arkadaş var örgün okuyan. adam 7. yılına girdi ve hâlâ nasıl bitireceğini düşünüyor. aslında şartlar çok önemli böyle konularda. mesela sen ist üni iletişim fakültesine memur olarak atansaydın belki de bu söylediklerim daha farklı olurdu. yine de amir ve çalışma arkadaşlarının bu işe bakışı seni etkiliyor maalesef.

açıkçası benim örgünden okuduğum bölümle ilgili planım olsaydı part time çalışırdım gerekirse ama memurluğa girip uzaklaşmazdım bölümden.

12 Ocak 2019 19:27

sınavlara girme konusunda büyük zorluk çıkartmazlar. bölümünle ilgili planın yoksa tabii ki de memurluk en iyisi olur. fakat sorun çıkıp çıkmaması dediğim gibi, kurumun ve amirlerin inisiyatifine bırakılmış maalesef.

Selindbs
Kapalı
12 Ocak 2019 20:09

Acikogretimden okunabilecek bir bolumse okulu birakip acikogretime kayit olsan daha iyi.walla atanana kadar yasam gayem memurluk.atandiktan sonra okulmus kpss mis hic ugrasamam.zaten 21 yasimdan 27 yasima kadar kafayi memurlukla bozdum.aklimda baska hicbir sey yok.gencligimi yasamadim resmen.bari orta yasliligimi yasayim.

12 Ocak 2019 20:48

son 1 senem kaldı mezun olmaya bırakıp niçin açıköğretimden devam edeyim ki? :) sormak istediğim okula devam edeyim mi bırakayım mı değildi. Neyse yinede sağolun cevaplar için
Selindbs, 5 yıl önce

Acikogretimden okunabilecek bir bolumse okulu birakip acikogretime kayit olsan daha iyi.walla atanana kadar yasam gayem memurluk.atandiktan sonra okulmus kpss mis hic ugrasamam.zaten 21 yasimdan 27 yasima kadar kafayi memurlukla bozdum.aklimda baska hicbir sey yok.gencligimi yasamadim resmen.bari orta yasliligimi yasayim.

deryagaziibf
Aday Memur
17 Ocak 2019 16:33

Örgün öğretimde devam ederken önlisanstan tercih yapılıp atanılabiliyor mu

20 Ocak 2019 11:53

Evet
deryagaziibf, 5 yıl önce

Örgün öğretimde devam ederken önlisanstan tercih yapılıp atanılabiliyor mu

yldz21
Aday Memur
27 Ocak 2019 19:27

ben son sınıf örgün okuyorum. atandım, kurumdan gel başla demelerini bekliyorum. sıkıntı olacağını sanmam. gerçi yarım dönemim, 6 dersim kaldı. okula gidemesem bile veririm dersleri.

Raiden33
Aday Memur
28 Ocak 2019 22:13

benimki de aynı durum inş hocalar sıkıntı çıkarmaz
yldz21, 5 yıl önce

ben son sınıf örgün okuyorum. atandım, kurumdan gel başla demelerini bekliyorum. sıkıntı olacağını sanmam. gerçi yarım dönemim, 6 dersim kaldı. okula gidemesem bile veririm dersleri.

yldz21
Aday Memur
29 Ocak 2019 22:41

bizde yoklama alınmıyor zaten. siz konusun hocalarla da sorun olacagını sanmam.

Raiden33, 5 yıl önce
benimki de aynı durum inş hocalar sıkıntı çıkarmaz

olric72
Memur
31 Ocak 2019 11:29

önce atanıp sonra 6 ay sonra üst öğrenim okumaya başladım dgs ile. her bakanlığın öğrenime banlayışı ve her amirin tutumu farklı olduğu gibi her üniversite ve hocalarında tutumu önemli. bitirdikten sonra okuyacağınız bölümün size bir etikisi yoksa hiç uğraşmayın derim sonuçta maddi ve manevi olarak emek veriyorsunuz. bide yetmedi diploma aldın gibi o unvan olamıyorsun unvan değişikliği sınavını bekliyorsun.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi