Editörler : hopaliSafak Vaktii
21 Ocak 2019 09:40

pikacupokemon
Aday Memur

su sekliyle bu sinav acilsin ve mevcut idarecilerin tamami sinava alinsin ve baraj 70 olarak belirlensin ve dahi sinavi osym yapsin, kacak gocek sizinti vs olmasin ve sonuclari bir gorelim..

mevcut idarecilerin yuzde 5'i baraji gecsin ben istifa edecegim meslekten bu kadar buyuk konusuyorum..

reloaded übs, 6 gün önce - Alıntıya git

Ben Mart 2016 da yazılı sınava girip atandım tekrar yazılı sınava neden giriyorum :)

21 Ocak 2019 14:06

@brek
Aday Memur

Ben Mart 2016 da yazılı sınava girip atandım tekrar yazılı sınava neden giriyorum :)

pikacupokemon, 2 gün önce - Alıntıya git

Çünkü 4 yıllık görev süresi olan görevlendirilme olduğu için 4 yılınız dolduğunda adetli bir sistemde tekrar girmeniz gerekirdi. Ama eğer kadrolu olsaydı haklıydınız

21 Ocak 2019 15:47

Cografya4247
2018 Eylül de atanan müdür yardımcıları bu sene müdürlük sınavına başvurabilir mi
21 Ocak 2019 15:48

Taskavra
Aday Memur

Bakan beyin müktesep hak dediği de süresi bitmeyenler.

Paşakenan, 3 gün önce - Alıntıya git

Sayın hocam bende durumu bu şekilde yorumluyorum. Eğer kadrolu bir şekilde mülakata girilmiş olsa( bunu onaylamıyorum) tamam sınava girmelerine gerek yok ama 4 yıllığına sınava girmiş ve süresi dolmuş. Yani hakkını tas tamam almış. Eğer eski sistem devam edecek olsa zaten yine mülakat sınavına girmek zorundaydı.

21 Ocak 2019 16:16

Sözün
Aday Memur

Adalet , sevgi ,merhamet , liyakat, doğruluk masallardaki iyi ve kötü kahramanlar arasındaki mücadelede kaldı! Sanki bakan bilmiyor mu gelenlerin yüzde 90 nina yakını mülakatla geldiğini! 10 yillik idarecilik yaptim mülakatla elendim , daha önce sınavla atanmistim ! Yönetmelik diyor ki ilk defa idareci olacakmışsın gibi sınava gireceksin ! Bir de ya yardımcılık ya da müdürlük sınavına gireceksin açık müdürlüğü mumla aramamız lazım dolayısıyla yardımcılığa kaldık o da kıyıda kenarda 1 bilemedin 2 yer boş! Oda 60 puan mulakat sınırı koymuş yazılı da 100 alsan dahi mülakatta 59 aldım mi geçmiş olsun ! Dolayısıyla oran değişmiş mi değişmemiş mi hic önemi yok ! Allah yardımcımız olsun !

21 Ocak 2019 21:12

pikacupokemon
Aday Memur

Çünkü 4 yıllık görev süresi olan görevlendirilme olduğu için 4 yılınız dolduğunda adetli bir sistemde tekrar girmeniz gerekirdi. Ama eğer kadrolu olsaydı haklıydınız

@brek, 2 gün önce - Alıntıya git

sürem bitince sınav olsun tekrar girerrim sıkıntı yok, ama benim cevabım şuanda süresi bitmemiş biri olarak mülekatla göreve gelmiş kişilerle bizleri biir tutup süre bitsin bitmesin herkes sınava girecek diyenlere

21 Ocak 2019 22:07

ALİYAS
Daire Başkanı
Az kaldı sabırr
22 Ocak 2019 00:12

efeben
Memur

Yeni bakanda eskilerin cilalısı çıktı maalesef. Eğer samimi olsalardı mülakat yüzde 5 gibi sembolik olur ek2 etkisi ise yüzde 5 olurdu.Yani sınav ağırlığı yüzde 90 olmalıydı.

Şimdi yandaşlara başarı üstün başarılar havada uçuşacak, mülakatta yandaşa 95 ötekine 50 verince gene amaç !!! sağlanacak.

Tavşan kaç tazı tut,zavallı öğretmen bunu yut.

22 Ocak 2019 10:20

adanali..sinifci
Aday Memur

İyice beklentiler azalıyor.Kaynak kitap vs soran arkadaşlar hangi kadrolara atanmak için çalışacaksınız.? Mevcut haliyle kalırsa bu yönetmelik , sınav kocaman bir formalite olacak...Bizlerde yönetim kadrolarında olmalıyız haykırışını duymak istedim.Ama bizler sadece izliyoruz...Ek 2 ile uzatmak demek = yer yok demek.Yönetmelik sınav duyurusu yapılmadan tekrar bir düzenlemeye gitmezse çaba harcamaya değecek bir kadro yok bize sunulan

22 Ocak 2019 10:30

Ad:Min
Daire Başkanı

İyice beklentiler azalıyor.Kaynak kitap vs soran arkadaşlar hangi kadrolara atanmak için çalışacaksınız.? Mevcut haliyle kalırsa bu yönetmelik , sınav kocaman bir formalite olacak...Bizlerde yönetim kadrolarında olmalıyız haykırışını duymak istedim.Ama bizler sadece izliyoruz...Ek 2 ile uzatmak demek = yer yok demek.Yönetmelik sınav duyurusu yapılmadan tekrar bir düzenlemeye gitmezse çaba harcamaya değecek bir kadro yok bize sunulan

adanali..sinifci, Dün - Alıntıya git

Kesinlikle Katılıyorum.

Mevcut durumda süresi dolan yöneticileri istedikleri yerleri tercih edecekler.İlk tabak onun önlerine konacak. yemeğin en güzel ve kıymetli yerlerini onlar yiyecek. görünüş bu.

Geri kalan istenmeyen boş yerler (eğer böyle bir yer kalırsa) sınav ve mülakata girecek adaylara kalacak.

22 Ocak 2019 11:20

ayverdic
Aday Memur
Arkadaşlar mevcut müdür ve müdür yardımcıları için görev süresi uzatmada ek-1 le diyen var ek-2 le diyen var. Ek-1 doldurulup mülakatla ek-2 puanı belirlenmiyor mu? Sadece ek-1 le mi oluyor. Ek-2 yok mu? Mülakata girip ek-2 puanı belirlenmiyor mu? Mülakatın oranı ne? Ondan sonra tercih yapılmıyor mu?
22 Ocak 2019 11:33

adanali..sinifci
Aday Memur
Arkadaşlar mevcut müdür ve müdür yardımcıları için görev süresi uzatmada ek-1 le diyen var ek-2 le diyen var. Ek-1 doldurulup mülakatla ek-2 puanı belirlenmiyor mu? Sadece ek-1 le mi oluyor. Ek-2 yok mu? Mülakata girip ek-2 puanı belirlenmiyor mu? Mülakatın oranı ne? Ondan sonra tercih yapılmıyor mu?
ayverdic, Dün - Alıntıya git

İkiside doğru :)) sözlü ile (Ek 2) atandılar....sözlü olamadan sadece ek 1 ile devam edecekler...EK 1 EK 2 bizim lisanda adaletsizliğin ifadeleri işte..Adını sen koy:))

22 Ocak 2019 11:37

adanali..sinifci
Aday Memur

Bu son yönetmeliğe göre sadece ek 1 var.mülakat bile yok.Bende halen görevde bir mud yrd ım ama ...haksızlık sadece ek 1 ile uzatmak.Bulunduğum okulu istersem kalabilirim .o da zor.ouan düşük.Müdürlük hayal olur ek 1 ile tüm mevcutlar devam ederse..Her şartta adil diil.

22 Ocak 2019 12:48

ayverdic
Aday Memur

Bu son yönetmeliğe göre sadece ek 1 var.mülakat bile yok.Bende halen görevde bir mud yrd ım ama ...haksızlık sadece ek 1 ile uzatmak.Bulunduğum okulu istersem kalabilirim .o da zor.ouan düşük.Müdürlük hayal olur ek 1 ile tüm mevcutlar devam ederse..Her şartta adil diil.

adanali..sinifci, Dün - Alıntıya git
Sadece Ek-1 mi? Ek-1 in yanında mülakat var yani Ek-2 olcak diyenler var da ondan soruyorum. Ek-1 e göreyse gerçekten işimiz zor.
22 Ocak 2019 13:41

hkn-0011
Şube Müdürü
Sadece Ek-1 mi? Ek-1 in yanında mülakat var yani Ek-2 olcak diyenler var da ondan soruyorum. Ek-1 e göreyse gerçekten işimiz zor.
ayverdic, Dün - Alıntıya git

Sayın hocam ek1 ve ek2 aynı belgeler geçen sene yayınlanan yönetmelikte adı ek2 şimdi ek1 olmuş.

Şöyle olacak bu sene 4. ve 8. yılı dolanlar devam etmek isterse ek1 doldurup tercih yapacaklar,kendi okulunda devam etmek isterse +4 puan alacak.

İlk defa yönetici olmak isteyenler sınava girecek kazanırsa ek2 yani sözlü sınav ( mülakat ) formu orada devreye girecek.

Müdür yardımcısı olupta müdürlüğe başvurmak isteyen içinde aynısı geçerli sınav + sözlü sınav ( mülakat )

22 Ocak 2019 20:18

renasnarin
Aday Memur

Yeni konuları içeren kitap yayınlayan yayınevi var mı acaba, yoksa malum sendika önceden hazırlık yapıp üyelerine dağıtacak mı ? Bileğisin olan var mı

22 Ocak 2019 23:34

Kazdagları

Mevcut yönetmelikte 8 yılını dolduranlar sınava girecek. 4 yılını dolduranlar sadece ek2 puanlarıyla görevlendirilecekler kendi okullarını isterlerse ek2 puanlarına +4 puan eklenecek.

a_durmaz, 2 hafta önce - Alıntıya git
8 yılını dolduranlarda ek 1 ile devam. Sınav yok. Doğru bilgilendirme yapalım.
22 Ocak 2019 23:41

Kazdagları

Adalet , sevgi ,merhamet , liyakat, doğruluk masallardaki iyi ve kötü kahramanlar arasındaki mücadelede kaldı! Sanki bakan bilmiyor mu gelenlerin yüzde 90 nina yakını mülakatla geldiğini! 10 yillik idarecilik yaptim mülakatla elendim , daha önce sınavla atanmistim ! Yönetmelik diyor ki ilk defa idareci olacakmışsın gibi sınava gireceksin ! Bir de ya yardımcılık ya da müdürlük sınavına gireceksin açık müdürlüğü mumla aramamız lazım dolayısıyla yardımcılığa kaldık o da kıyıda kenarda 1 bilemedin 2 yer boş! Oda 60 puan mulakat sınırı koymuş yazılı da 100 alsan dahi mülakatta 59 aldım mi geçmiş olsun ! Dolayısıyla oran değişmiş mi değişmemiş mi hic önemi yok ! Allah yardımcımız olsun !

Sözün, 2 gün önce - Alıntıya git
Sayin hocam. Gerek yok hepsi kandırmaca. Olayın hak, hukuk değil tamamiyle siyasi olduğunu hepimiz biliyoruz.
23 Ocak 2019 00:01

Lillah
Aday Memur

Sayın hocam ek1 ve ek2 aynı belgeler geçen sene yayınlanan yönetmelikte adı ek2 şimdi ek1 olmuş.

Şöyle olacak bu sene 4. ve 8. yılı dolanlar devam etmek isterse ek1 doldurup tercih yapacaklar,kendi okulunda devam etmek isterse +4 puan alacak.

İlk defa yönetici olmak isteyenler sınava girecek kazanırsa ek2 yani sözlü sınav ( mülakat ) formu orada devreye girecek.

Müdür yardımcısı olupta müdürlüğe başvurmak isteyen içinde aynısı geçerli sınav + sözlü sınav ( mülakat )

hkn-0011, Dün - Alıntıya git

Sayın hocam kendi okullarını tercih ederse +4 puan alır demişşiniz.

Peki 4 yıllık süresini dolduranlar il dışı tayin istediklerinde süreç nasıl olur sınava mı girilir ek 1 devam mı eder

23 Ocak 2019 00:13

serkan1622
Aday Memur

20 yıllık müdür ve başarı ,üstün başarı vs seriyi tamamlamış biri

, bu yıl idareci olamadı ve öğretmenlik yapıyor. Önümüzdeki atamada

1-Varolan idareciler kendi arasında ek 1 ile yer değiştirdikten sonra ,sınava girmeden ek 1 ile boş kalan yerlere mi atama isteyecek ?

2- 4 yılı yada 8 yılı dolmuş idareciler ile birlikte sınava girmeden ek 1 ile atama mı isteyecek ?

ilk defa idareci değil ve varolan herkesi geçiyor ek 1 ile. durum gösteriyor ki şu an öğretmenlik yapan eski idareciler ek 1 ile 4 yada 8 yılını dolduranların yerine geçecek. idareci yaş ortalaması yükselecek.

Toplam 140 mesaj

ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?