Editörler : crops35
12 Ocak 2019 22:05

Ptt mazeret tayini

PTT'de İHSli olarak çalışmaktayım.İkametimin olduğu merkezin 75 km uzakta bir ilçede çalışıyorum annemde demans hastalığı ortaya çıktı ve bakkaldan evi bile doğrultamayabiliyor bu sebeple sağlık raporu aldım aile yardımına ihtiyacı vardır ibaresi mevcut merkeze mazeret tayini istemeyi düşünüyorum ancak aynı evde bizimle beraber bir abim daha yaşıyor kendisi memur ancak annemin hastalığına karşı ilgisiz ve nöbetli çalışıyor ilaç ve doktor takibini ben yapıyorum bu sebepten tayin istiyorum abiminde aynı yerde ikametinin olması tayine engel teşkil eder mi normal olarak zaten yaklaşık bir senedir tayin istiyorum merkeze ancak saolsun müdür bey yardımcı olucam diyip diyip beni oyaladı bende annemin hastalığının ilerlemesi sebebiyle raporu aldım ne yapmam gerekir reddedilir mi? Genel müdürlüğün tavrı ne yönde olur?

esteban08
Şube Müdürü
12 Ocak 2019 22:53

Öncelikle geçmiş olsun sayın meslektaşım.

Şunu belirtmeliyim kurumda hiç bir şekilde lafla sözle verilen beyanlara inanma tüm işlerini yazılı bir şekilde dile getir.

İl içi tayin tamamen başmüdür elinde olan bir durumdur. İstediği anda bir yazışma ile yapabilir. Sen elindeki tüm belgelerle sırasıyla dilekçe ver çalıştığın müdürlük başmüdürlük ve son olarakta sonuç alamazsan ankara genel müdürlüğe kadar yazışmalarını yap.

Alman gereken belgeler içinde abinin çalışma saatlerini gösteren belge bile olsun.yokuşa sürmek istedikten sonra her türlü sürerler.

kaya1788
Memur
22 Şubat 2019 21:31

saolun raporu müdüre verdim başmüdürlüğe gönderdiğini söyledi 1 ay geçmesine rağmen hala cevap yok müdürün tavrından anladığım kadarıyla olumlu bir netice alamayacağım annemin hastalığı hızlı ilerliyor 2 ay süresi içerisinde cevap verilmezse nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz genel müdürlüğüde mi dilekçe göndermeliyim başmüdürlük olumlu veya olumsuz bir cevap vermez ise şikayette bulunabileceğim herhangi bir yer var mı cimer veya ptt info insan kaynakları gibi...

esteban08, 5 yıl önce

Öncelikle geçmiş olsun sayın meslektaşım.

Şunu belirtmeliyim kurumda hiç bir şekilde lafla sözle verilen beyanlara inanma tüm işlerini yazılı bir şekilde dile getir.

İl içi tayin tamamen başmüdür elinde olan bir durumdur. İstediği anda bir yazışma ile yapabilir. Sen elindeki tüm belgelerle sırasıyla dilekçe ver çalıştığın müdürlük başmüdürlük ve son olarakta sonuç alamazsan ankara genel müdürlüğe kadar yazışmalarını yap.

Alman gereken belgeler içinde abinin çalışma saatlerini gösteren belge bile olsun.yokuşa sürmek istedikten sonra her türlü sürerler.

hepsonradann
Kapalı
23 Şubat 2019 11:41

Allah yardımcın olsun kardesim.adamin olsa dilekçeye bile gerek yok.genel müdürlüğe yaz bence.

kaya1788
Memur
15 Haziran 2019 20:16

sonuç olarak verdiğim dilekçeye cevap dahi verilmedi başmüdürlük tarafından genel müdürlüğe dilekçe yazıcam dedim merkez müdürü hakkında tahkikat başlatılır dedi dilekçeme cevap verilmediği için şikayet edicem infodan dedim yazabilirsin denildi o kadar umursamaz bir tavır varki anlatamam bu kurumda işe başladığım günden beri tek olumlu birşey görmedim ama böyle bir konuda cevap bile verilmemesine aklım bir türlü almıyor ha derler banane senin hastandan eyvallah ona göre bende kendimi ayarlarım olmadı yeni bir iş araştırım ama o bile yok gördüğüm kadarıyla bu kurumda personelin mektuba yapıştırdığımız 10 kuruşluk pul kadar değeri yok söyleyeceğim bu kadar şuan aklımda olan tek şey 2020 kpssye hazırlanıp kendime daha iyi bir rota çizmek.

kaya1788
Memur
15 Haziran 2019 20:18

ha bu arada tayin dönemi dilekçe bile vermedim kimseden hiçbir beklentim yok.

rainman57
Şef
15 Haziran 2019 21:10

Dostum bu kurum dünyanın en iğrenç devlet kurumu nokta.

publicenemy
Memur
15 Haziran 2019 23:52

Değerli meslektaşım öncelikle hata yapmaman adına nacizane bir kaç önerim olacak. - Silsile dolayısıyla sen Basmudurluge ya da Genel Müdürlüğe dilekçe veremezsin. Bu sebeple merkezine dilekçe verirsin. Dilekçenin sonunda da dersin ki evraklarimin Basmudurluge gönderilmesi hususunda gereğini... - Dilekçe verdiğin zaman mutlaka evrak kayıt numarası al. Bunu istediğin zaman müdürün sana biraz surat yapacaktır. Ayrıca Basmudurluge yazılan yazının numarasını da işte. - Başmüdürlük insan kaynaklarını ara sor. Kimse niye arayıp soruyorsun demez. - Yazdığın dilekçeye anlamsız ret yazamasinlar diye 657 den ilgili maddeleri mutlaka yaz. Bir arkadaşın dediği gibi her evragi mutlaka ekine koy. Sağlık raporu, çalışma saatleri gibi. Bu vesileyle annenize geçmiş olsun dileklerimi iletir, ellerinden öperim.
kaya1788, 5 yıl önce

sonuç olarak verdiğim dilekçeye cevap dahi verilmedi başmüdürlük tarafından genel müdürlüğe dilekçe yazıcam dedim merkez müdürü hakkında tahkikat başlatılır dedi dilekçeme cevap verilmediği için şikayet edicem infodan dedim yazabilirsin denildi o kadar umursamaz bir tavır varki anlatamam bu kurumda işe başladığım günden beri tek olumlu birşey görmedim ama böyle bir konuda cevap bile verilmemesine aklım bir türlü almıyor ha derler banane senin hastandan eyvallah ona göre bende kendimi ayarlarım olmadı yeni bir iş araştırım ama o bile yok gördüğüm kadarıyla bu kurumda personelin mektuba yapıştırdığımız 10 kuruşluk pul kadar değeri yok söyleyeceğim bu kadar şuan aklımda olan tek şey 2020 kpssye hazırlanıp kendime daha iyi bir rota çizmek.

kaya1788
Memur
16 Haziran 2019 00:02

silsile bozmak gibi bir cahillik asla yapmam yapmadım da zaten ben dilekçemi sağlık raporunuda ekleyerek kendi merkez müdürüme verdim annemin hastalığınıda en başından beri biliyor yardımcıda olacağını söyledi sözlerin bir önemi olmadığını süreç içerisinde anladığım için raporla resmi yoldan yaptım nakil talebimi normalde 2 ay içerisinde cevap verilmesi gerektiğini bilerek verdim ve 2 ay bekledim cevap gelmemesi üzerine genel müdürlüğe dilekçe verilip verilemeyeceğini sordum ikamet adresimde tayin istediğim yer olduğu için tahkikat yersin dedi ama net olarak amirler yöneticiler ilgisiz ve umursamazlar günü kurtarma derdinde herkes kimsenin personeli gördüğü veya önemsediği yok onu net bir şekilde anladım.

publicenemy, 5 yıl önce
Değerli meslektaşım öncelikle hata yapmaman adına nacizane bir kaç önerim olacak. - Silsile dolayısıyla sen Basmudurluge ya da Genel Müdürlüğe dilekçe veremezsin. Bu sebeple merkezine dilekçe verirsin. Dilekçenin sonunda da dersin ki evraklarimin Basmudurluge gönderilmesi hususunda gereğini... - Dilekçe verdiğin zaman mutlaka evrak kayıt numarası al. Bunu istediğin zaman müdürün sana biraz surat yapacaktır. Ayrıca Basmudurluge yazılan yazının numarasını da işte. - Başmüdürlük insan kaynaklarını ara sor. Kimse niye arayıp soruyorsun demez. - Yazdığın dilekçeye anlamsız ret yazamasinlar diye 657 den ilgili maddeleri mutlaka yaz. Bir arkadaşın dediği gibi her evragi mutlaka ekine koy. Sağlık raporu, çalışma saatleri gibi. Bu vesileyle annenize geçmiş olsun dileklerimi iletir, ellerinden öperim.

navaro83
Yasaklı
19 Haziran 2019 12:13

Silsile bozmazsınız geberip gidersiniz ya da mazareti kimin için aldıysanız onu gömersiniz öyle bakar kalırsınız

zehra034
Aday Memur
19 Haziran 2019 23:19

Öncelikle çok geçmiş olsun hiç zaman kaybetmeden tayininizi isteyin inşallah çıkar ben bu konuda okadar pişmanımki kafamı duvarlara vurmak parçalamak istiyorum ÇÜ Kü anne. Öldü ve zamanında tayinimi istemedim.. İş tayin hallolur ama anneniz geri gelmez.. Eminim kurumumuz anlayış gösterip tayininizi onayla aktır.

economi06
Şube Müdürü
20 Haziran 2019 20:47

++

yeni de eskir
Daire Başkanı
03 Temmuz 2019 16:02

Merhabalar,tayin ile ilgili bir gelişme var mı,duyumu olan var mi?

esteban08
Şube Müdürü
03 Temmuz 2019 22:23

En geç 12 Temmuzda açıklanacağı söylenmişti gelen yazıda. Bekliyoruz.

Alım yapmadan nasıl açıklayacaklar oda ayrı bir muamma. Zaten heryer personel sıkıntısı yaşıyor neye göre tayinin çıktı git diyecekler ????

HAYIRLISI BAKALIM....

yeni de eskir, 5 yıl önce

Merhabalar,tayin ile ilgili bir gelişme var mı,duyumu olan var mi?

yeni de eskir
Daire Başkanı
03 Temmuz 2019 22:34

Hayırlısı, doğru

hasan677
Memur
04 Temmuz 2019 12:35

sizce cikma olasiligi nedir bende bursaya basvuruda bulundum pek umudum yok

yeni de eskir
Daire Başkanı
04 Temmuz 2019 12:50

Benim duyumum hizmet yılına göre öncelikli olanı yapacaklarmış ama bilemiyorum

yeni de eskir
Daire Başkanı
11 Temmuz 2019 09:31

Umarım yazıya riayet ederler. İlk defa yazida net tarih vermislerdi ama sanırım ona da uymayacaklar. Yazıya göre 12 'sinde açıklamaları , en geç bir haftada da ayırmaları gerekiyor.Aciklanmasi ile ilgili duyumu olan var imi?Belli oldu mu ki?

esteban08, 5 yıl önce

En geç 12 Temmuzda açıklanacağı söylenmişti gelen yazıda. Bekliyoruz.

Alım yapmadan nasıl açıklayacaklar oda ayrı bir muamma. Zaten heryer personel sıkıntısı yaşıyor neye göre tayinin çıktı git diyecekler ????

HAYIRLISI BAKALIM....

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi